WEIL WEIL komentáře u knih

Soutěskami Českého krasu Soutěskami Českého krasu Otomar Dvořák

Český kras je rájem pro turisty. Co vše se v něm jen odehrálo a co víme a co se nikdy nezvíme...

Kouzelný meč Abaddon Kouzelný meč Abaddon Otomar Dvořák

Pěkný román pro děti.

20.08.2011

Tajemné stíny lesů : pytláci, loupežníci a poustevníci v Brdech a na Křivoklátsku Tajemné stíny lesů : pytláci, loupežníci a poustevníci v Brdech a na Křivoklátsku Otomar Dvořák

Pověsti, které nemají moc silnou argumentační podporu, ale existují, a záleží na každém, co si o nich myslí.

20.08.2011

Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Otomar Dvořák

Záhad je zde jako máku. A vyvolávají další.

Císař alchymistů Císař alchymistů Otomar Dvořák

Kdyby nebylo Rudolfa II., tak by dějiny ČR byly značně ochuzené. Druhá polovina 16. století, to je hlavně doba Rudolfa II.

Kacířská královna Kacířská královna Otomar Dvořák

Žofie byla vášnivá, o tom historici nepochybují, ale ne vše co se jí přičítá je pravda.

20.08.2011

Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti Otomar Dvořák

Jestli jsou zrovna tohle největší záhady na území ČR, tak o tom tedy silně pochybuji.

Obrázky z Champagne Obrázky z Champagne Jan Šmíd

Daslší mapování Francie pohledem Jana Šmída.

Jak jsme pili portské Jak jsme pili portské Jan Šmíd

Nevím, jestli je pro čtenáře zrovna zajímavé kde a s kým pil Jan Šmíd portské.

Obrázky z Burgundska Obrázky z Burgundska Jan Šmíd

Kraj, který patří k Francii, a kde se pije víno jako zde pivo.

Obrázky z Korsiky Obrázky z Korsiky Jan Šmíd

Korsika má pozoruhodnou historii a malebná města a přírodu. A to vše obklopuje krásná mořská modř. Ideální pro milovníky potápění.

Obrázky z Provence podruhé Obrázky z Provence podruhé Jan Šmíd

Kdo chce, ten může o Provence napsat i sto knížek. Nejen dvě, jako Jan Šmíd.

Obrázky z Bretaně Obrázky z Bretaně Jan Šmíd

Kde jsou všichni ti malíři, co sem jedzili ještě v době, kdy Bretaň neměla silnice, neměla elektriku a žilo se tam levněji než v ČR. Malíři zmizely, staré časy taky.

Obrázky z Provence Obrázky z Provence Jan Šmíd

Provence je pro Francii, jako Chodsko pro Čechy.

20.08.2011

Jaromír Jágr: má léta v Pittsburghu Jaromír Jágr: má léta v Pittsburghu Jan Šmíd

Jágr byl výborný hráč, a hned na začátku kariéry měl velké štstí, že se dostal do týmu, který vedl M. Lemiex.

Obrázky z Paříže Obrázky z Paříže Jan Šmíd

Paříž jako by byla už městem minulosti.

Historie je v ní silnější než přítomnost.

Obrázky z Normandie Obrázky z Normandie Jan Šmíd

Jak vypadal Normandie kolem roku 2.000?
Jan Šmíd viděl, Jan Šmíd napsal.

20.08.2011 2 z 5

Tenkrát v Americe - Ze zápisníku zahraničního zpravodaje v USA Tenkrát v Americe - Ze zápisníku zahraničního zpravodaje v USA Jan Šmíd

Jan Šmíd cestoval a pracoval hlavně pro CT. A ze svých cest udělal i tuto knížku.

Jaromír Jágr: Z Kladna do Ameriky Jaromír Jágr: Z Kladna do Ameriky Jan Šmíd

Dosáhl nejvyšších met ze všech Evropanů v NHL.

Patří mezi deset nejproduktivnějších hráčů v historii NHL.

Jsem rád, že je zpátky v NHL a že tam snad ze dvě sezóny vydrží.

Zabijáci a gentlemani v ringu Zabijáci a gentlemani v ringu Pavel Loněk

Boxeři - jedenáct portrétů.