Áňa 998 Áňa 998 komentáře u knih

Stromy – Rozpoznejte snadno 100 druhů stromů Stromy – Rozpoznejte snadno 100 druhů stromů Holger Haag

Kniha Stromy má jasnou obálku a ve stejném duchu se nese i samotná kniha. Pěkně stručně, ale hlavně tak, aby čtenář po dočtení odcházel s novými znalostmi!
Autor knihy, Holger Haag, má za sebou už několik knih, které se týkají rozpoznávání. Stromů, ale i zvířat. Není se proto čemu divit, že je na knize znát, že ví, jakým způsobem znalosti předat.
Kniha je rozdělena na tři základní celky. Úvod, který se zabývá obecnými informacemi, jako je určování druhů, přínosem pro nás... Další dva celky už zabíhají k samotným druhům. Rozděluje je na stromy s jednoduchými listy a s listy složenými.
Pro každý strom je tu vyhrazena jedna stránka, kde jsou uvedeny informace o stromě. Vše doplňuje kresba stromů v celé jeho kráse, ale i detail listu, květu, plodů.
Moc se mi líbí zpracování knihy, na kterém je vidět práce. Troufnou si říct, že s touhle knihou můžete vyrazit do přírody a nemusíte mít starost, že nějaký strom nepoznáte.

23.06.2023 5 z 5

Zázrak & Pružina Zázrak & Pružina Petr Macek

Minulý rok přítel objevil superhrdinu Péráka a já si ho pak přečetla taky. A byla jsem nadšená! Proto jsem si nenechala utéct ani další komiks tvůrců Petra Macka a Petra Kopla
Jsem moc ráda, že někoho napadlo vytvořit i pro naši zemi partičku superhrdinů. Jsem ale o to radši, že se do universa autoři vrací a stále překvapují své čtenáře. Protože Zázrak & Pružina bylo obří překvapení!
Komiks je rozdělen na pět kapitol, ve kterých si můžete vychutnat parádní kresbu, u které jsem se kolikrát zasekla a jen zkoumala detaily. Třeba jako je vidět na druhé fotce. To je momentka, která je tak dokonalá, že bych si ji nejradši pověsila na zeď
Co se týká děje, tak ten je svižný. Nikde se nijak zbytečně nezastavuje a čtenáře udržuje v pěkném tempu. Já osobně jsem nedokázala komiks odložit a četla jak zběsilá
Co se týká postav, seznamujeme se s Davidem, Míšou a Tomášem. Objevuje se tu ale i známý Pérák. Postavy jsou sympatické a strašně mě bavil humor, který je v knize použit. Kolikrát jsem se i uchechtla na hlas
S výčtem pozitiv bych mohla pokračovat asi ještě dlouho, protože zakomponování legendy o Černé sanitce... To bylo prostě geniální! Pak i využití prostředí Prahy a okolí...
Musím končit, jinak si komiks poslintám Tohle bylo tak moc dobré, že to pomalu ani slova nevyjádří a limituje mě počet znaků na příspěvek. Zakončím to tedy jedinou větou... Tohle si přečíst musíte, protože na něco takhle dobrého jen tak nenarazíte A já si jdu teď objednat komiksy o Zázrakovi (Davidovi) protože potřebuji víc tohohle universa...

04.06.2023

Bojovnice světa Bojovnice světa Jeffe Kennedy

Bojovnice světa je dalším dílem ze série kroniky Dasnarie, v pořadí třetí. Nečekala jsem, že si tuto sérii oblíbím. Mám dokonce pocit, že jsem se k ní dostala náhodou Ale ještě že tak!
Je potřeba hned říci, že je potřeba přečíst si první dva díly. Nejedná se o sérii, kde by se Vám vyplatilo přeskakovat, nebo číst na přeskáčku. Třetí díl z předchozích vychází, a proto je znalost předchozích dílů klíčová
Hlavní postava Jenna se mi tady líbila nejvíc. Pryč je ta rozmazlená princezna. Je tady válečnice, která se snaží srovnat se svou minulostí a fungovat. Nejde to lehce, ale naštěstí má po boku Ochienga, svého pana dokonalého A toho prostě nejde nemilovat
Co se týká děje samotného, není tak svižný, jako u předchozích dílů... Je hodně zaměřený na psychiku bývalé princezny a její nová rozhodnutí. Najde se napínavější okamžik, ale vždy je to tak rychlé, že trvá jednu, dvě kapitoly
I přes to, že je díl více popisný, tak se mi moc líbil. Jenna si to v hlavě konečně uklidila, a na to čekám už nějakou dobu
Jsem upřímně zvědavá, jestli se u nás dočkáme dalších knih autorky. Zaujala mě hlavně Thé Lost Princess Returns, kde se opět objevuje Jenna Celkově to bylo moc příjemné fantasy čtení, které mě kolikrát dost překvapilo vývojem událostí

28.05.2023 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Knihu Dítě noci jsem si schovávala na čtení dlouho, ale konečně na ní přišla řada Přiznám se, že tady mě nalákal název a podoba knihy. Anotaci jsem si prolétla a nevím proč, zaškatulkovala jsem si knihu do hororu Což je i není, hlavní linka knihy je dost děsivá...
Na začátek bych ráda řekla, že kniha má několik linek a celkem dost postav. To je pro mě občas docela problém, udržení pozornosti je pro mě často oříšek. Tady to ale bylo snadné. Postavy jsem si brzy rozškatulkovala a jediné co mě hryzalo je to, jak je to všechno sakra propojené
Hlavním tématem knihy byla záhada malé holčičky, která se nacházela v domě, kde by správně být neměla. Ale stačí jedna všímavá sousedka a věci se dají do pohybu
Knihu jsem četla na střídačku ve fyzické podobě, ale i v aplikaci @bookport_cz . To hlavně v době, kdy jsem si knihu zapomněla doma a pořád jsem spekulovala, jak vše asi pokračuje. Až tak se mi příběh zaryl do hlavy!
Takže o čtivosti textu není pochyb. Střídání dějových linek, postav, spousta přímé řeči... To tu čtivost jen podpořilo
Od cca poloviny jsem si začala domýšlet závěr. To mi ale vůbec nevadilo, na mé vlastní postřehy se nabalovaly další stopy a dohromady jsem se raketovým tempem dostala na konec
Dítě noci je parádní čtivá kniha se zajímavým příběhem, ze kterého mizí. Ale ten konec? Ten sedl!

24.05.2023 5 z 5

Starší spolužačka Starší spolužačka Hidejuki Furuhaši

Konečně jsem se dostala k tomu, že mě manga chytla! Trochu jsem se tohohle momentu bála, protože to znamená novou závislost, která mě bude stát nejednu výplatu... Ale bude to stát za to! Líbí se mi zapojení nové postavy, která podle mě s dějem ještě zamotá :-)

01.05.2023 4 z 5

Zabít Dendžiho Zabít Dendžiho Tacuki Fudžimoto (p)

Malinko vycpávkový díl, ale upřímně, vůbec mi to nevadilo. Nechbí akce, vtip, některé scény jsou nechutné, ale malinko se posouváme dál. A v momentě, kdy už se děj dostává dál vše končí... Už aby byl další díl!

01.05.2023 4 z 5

Kingdom Come Deliverance Kingdom Come Deliverance kolektiv autorů

Hru jsem hrála několikrát, ale už po chvíli čtení jsem věděla, že tohle není dobrý počin. Chyby v detailech, kdo hru nezná, nic mu to neřekne. A ostřílení hráči asi spíš budou zklamaní.

09.04.2023 1 z 5

G2R: Tajemná hra G2R: Tajemná hra Zdeněk Ležák

Nejsem si úplně jistá, pro jakou věkovou skupinu knihu doporučit. Celkem hodně jmen, názvů.. zápletka je ale skvělá a čtivá :-)

09.04.2023 4 z 5

Čuprmani - Případ Zvíře Čuprmani - Případ Zvíře Zdeněk Ležák

Musím ocenit zajímavý příběh :-) Uteklo mi to rychle, už jenom díky velkým písmenům. Jen mi přišlo, že někdy jsou začleněna slova, která cílová skupina čtenářů úplně nemusí znát...

09.04.2023 4 z 5

Warhammer 40,000: Sestry bitvy Warhammer 40,000: Sestry bitvy Torunn Grønbekk

Pro lajka by se na první pohled mohl zdát tento komiks jako nějaký feministický výmysl, ale věřte mi, že příběh i vyprávění a zachování charakterů je autentické pro tento svět, a kdo četl první komiks Marneus Calgar zjistí, že druhý díl je při nejmenším stejná bomba, jako první :-)

11.03.2023

Prokletá Prokletá Thomas Wheeler

Zajímavé podání Artušovy legendy. Chvílemi jsem ale děj vypouštěla, kvůli nudnějším místům. Kniha je obohacena o ilustrace, které se mi úplně nelíbily, ale jako nápad to byl dobrý. Možná by knize neuškodilo trochu pokrátit...

11.03.2023 4 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Rozhodně zajímavá kniha, která se četla sama. Nápad se mi celkově jevil spíš jako námět na sérii, než standalone knihu. Dalo by se z ní vytřískat tolik děje! Bohužel jsou tu některé nesouvislosti a momenty, které mohly být klidně i více popsány.

25.02.2023 3 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Rozhodně zajímavý začátek série. Od ověřeného zdroje vím, že dalšími díly se bude jen zlepšovat! :-) Ale zpátky k prvnímu dílu. Autorka své čtenáře háže rovnou do příběhu, takže si hezky zaplavete. Sem tam jsem měla otázku, něco jsem nepochopila... Ale myslím, že odpovědi se dozvím dál :-) Super čtení!

07.01.2023 4 z 5

Spy x Family 6 Spy x Family 6 Tacuja Endó

Oproti normálu trošku slabší, ale přisuzuji to tomu, že většinu dílu zabral tenisový zápas, kde jsou hlavními hvězdami Soumrak a Stmívaní. Byla to ale sranda, kresba je krásná, takže se i tak těším na sedmý díl :-)

10.12.2022 4 z 5

Soumrak Soumrak Shannon Messenger

Moc jsem se na šestý díl těšila, ale trochu mě vyděsil rozsah knihy. 648, to není úplně málo. Prvních cca 150 stran bylo trochu obtížných na dočtení, především kvůli hlavní hrdince. Pak se ale děj rozjel, a zůstal parádně čtivý až do samotného konce. Jsem zvědavá, co nám další díl přinese!

02.12.2022 4 z 5

Nestvůrné dámy na cestách Nestvůrné dámy na cestách Theodora Goss

Do druhého dílu jsem se pouštět nechtěla, ale nakonec jsem neodolala. Druhý díl je o dost lepší, než ten první. Holky cestují, děj má spád a objevuje se i můj oblíbenec, Sherlock Holmes :-)

20.11.2022 5 z 5

Případ alchymistovy dcery Případ alchymistovy dcery Theodora Goss

Taková... pomalejší oddechovka :-)

20.11.2022 3 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Za mě zasloužených pět hvězd! První díl série opravdu povedený, krásně jsem se do světa dostala. Navíc, ty jména? krásně vymyšlené! K fantasy se jen tak nedostanu, ale jsem ráda, že jsem si na Královu mlhu našla čas a pustila se do čtení.
Začátek je malinko pomalejší (přeci jen, začátek nové série, s tím se musí počítat), ale pak se děj rozjíždí a odtrhnout se nejde! Knihu jsem přečetla za jediný den, nešlo se odtrhnout :-)

20.11.2022 5 z 5

Čarodějova nevěsta 8 Čarodějova nevěsta 8 Kore Yamazaki

Čarodějova nevěsta má jediný problém... Končí otevřeně a po dočtení nutně potřebujete další díl. A ani tady tomu není jinak!

23.12.2020 5 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Enolu jsem si přečetla kvůli filmu, který před nedávnem vyšel na Netflixu, a moc se mi líbil... Knížka oproti tomu byla nuda...

23.12.2020 2 z 5