bookcase bookcase komentáře u knih

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Slov netřeba, prostě paráda, ostatně jako veškerá tvorba DDČ. Paní, jak to děláte, že klávesnice neoněmí, když do ní ťukáte? :)))) Super.

16.05.2023 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Jak to ten chlap dělá, že umí tak zaujmout a dojmout? Prostě opět skvělé

14.05.2023 5 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Dostala jsem přesně to, co jsem čekala - romantickou, humorně laděnou oddechovku plnou čokolády. Jen na slovo ňam jsem už alergická, brrrr.

12.05.2023 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Naprosto úžasné v tom, jak autorka dokáže čtenáře znepokojit v náznacích, aniž by prozradila vše. Odehrává se v současném Irsku, přesto máte pocit, že jste skočili někam k viktoriáncům. Claire Keeganová prostě umí.

09.05.2023 5 z 5

Návrat na panství Návrat na panství Amanda Geard

Hezký, čtivý příběh s rodinným tajemstvím z mého oblíbeného Irska.

09.05.2023 4 z 5

Jmenuji se Eva… Jmenuji se Eva… Jana Mirovská

Příběh mimořádné ženy, houževnaté Evy Weilové, která se rozhodla, že když jí byl darován život (přežila Osvětim), využije ho naplno. Napsáno tak, že knížku můžu doporučit i jako doporučenou četbu pro střední školy.

07.05.2023 5 z 5

Válečný deník Válečný deník George Orwell (p)

Každodenní střípky z válečného života, které Orwell glosuje věcně, občas s dávkou suchého anglického humoru.

03.05.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Autorka opět nezklamala, předložila čtivý příběh zpracovávající hned několik témat. Jsem ráda, že se náš region dostává díky knížkám do popředí.

03.05.2023 5 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

To se tak dobře četlo :). Moc hezký historický příběh o parfémech, lásce a rodinných poutech.

02.05.2023 5 z 5

Kavárna na konci světa Kavárna na konci světa John P. Strelecky

Milé čtení, trochu k zamyšlení. Kam se ubírá váš život, jste spokojeni? John v neotřelé kavárně narazí na tři zásadní otázky, které mění jeho dosavadní pohled na životní cestu.

01.05.2023 4 z 5

Šance pro lásku Šance pro lásku Maeve Binchy

Maeve Binchy je moje srdcovka. Miluju její příběhy, tento nevyjímaje.

26.04.2023 5 z 5

Volání tučňáků Volání tučňáků Hazel Prior

Milý příběh, ráda jsem se znovu se všemi potkala.

22.04.2023 5 z 5

Žena, která začala žít Žena, která začala žít Beth Miller

Zajímavý příběh, dojemný, propletený, k zamyšlení.

20.04.2023 4 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Tak to mě mile překvapilo, četlo se mi to hodně dobře, mám ráda příběhy lidí přesahující desítky i více let. Konec perfektní.

18.04.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Ke knížkám Mirky Skočílkové si chodím odpočinout. A věřím, že ona to má s jejich psaním jako učitelka matematiky stejně. Nečekám od nich nic náročného, prostě příběhy ze života s dobrými konci. A to dostávám, stejně to bylo u Vesničanky.

17.04.2023 4 z 5

Prokletí hrobky Prokletí hrobky Gill Paul

Velmi čtivé, barvité a napínavé. Moc se mi líbil vztah mezi hlavními postavami, tohle je vedle hlavní historické linky taky jeden z nejhezčích příběhů o opravdové a upřímné lásce.

17.04.2023 5 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Dost dobré, nejprve jen tak polehounku, pak se to rozjede a mazec, nečekaný zvrat, to já můžu.

10.04.2023 4 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Nádherný počin o těžkém životě v prostředí, kde by asi nikdo z nás pracovat nechtěl. Atmosféra je sugestivní, postavy pěkně rozdělené podle charakteru. Vůbec mi nevadilo, že to sklouzlo někam do růžovky, ti hrdinové si dobro zasloužili.

08.04.2023 5 z 5

Dáma a tučňáci Dáma a tučňáci Hazel Prior

Tohle bylo úžasné, čtení podle mého gusta. Sedlo mi to, tučňáček Pip milý bonus :)

06.04.2023 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Vrstevnatý, místy plný myšlenek, které stojí za to zapsat si do paměti, takový je Medvědín. Nejen hokej, především mezilidské vztahy a jeden čin, který změní úplně vše. Backman se umí vrýt pod kůži.

04.04.2023 5 z 5