Bookish_Adria Bookish_Adria komentáře u knih

Přelomená čepel Přelomená čepel Melissa Blair

Od kamarádek jsem slyšela, že nemám mít velká očekávání, a že jim to přijde jako kopírák na skleněný trůn.
No jisté prvky v příběhu byly. Ze začátku jsem měla šílený problém se začíst. Moc jsem nechápala co se děje. Kniha nás upozorňuje, že se zde nachází vážnější témata jako násilí, alkoholismus a mnoho dalšího.. Takže musíte zvážit jestli se do toho chcete pustit. Hlavní hrdinka pracuje pro krále. Vraždí vše co jí přijde pod ruku. At už to jsou děti nebo dospělí nemá slitování. I když jí to pak v noci straší. Snaží se to utlumit alkoholem, na kterém je závislá. Chápala jsem proč to dělala, ale nechápu proč ji zaměstnával král a nebo jak je možné, že si nezlomila krk, když opilá skákala ze střechy na střechu :D K postavám jsem si za tu dobu nevybudovala žádný vztah.
Keera dostala za úkol najít Stína a přinést jeho hlavu. Vydá se ho tedy hledat a přidá se na jeho stranu a usilují o to, že krále společně svrhnou. Jenže jsou tady i jeho synové...

Celý příběh se nic zajímavého neděje. Máme tady sice nymfy a elfy. Miluju tyto nadpřirozené tvory, ale je škoda, že nedostali větší pozornost.
Já tady asi nemám k tomu co říct. Takový velký průměr...

10.09.2024 2 z 5

Mílový klub Mílový klub Liz Tomforde

Máme tady další hokejovou knihu, u které jsem si všimla, že má pozitivní ohlasy.A já se přiznám, že to bylo dobrý, ale úplně mě to asi nepohltilo jak jsem čekala.

Zanders je hokejová hvězda. Na první pohled působí jako velký sukničkář a hajzlík. Od samotného začátku mě tímto štval… Postupem času se ale ukazuje, že není takový za kterého ho většina lidí má. Líbí se mi jak miluje děti v tomto směru má u mě velký plus.

O hokeji tady toho moc není. Když Zanders letí novým letadlem s novou posádkou, tak zjistí, že tentokrát je bude personál doprovázet celý rok. Stevie je letuška, která přijde do křížku s tímto namyšleným hokejistou. Už v první vteřině se stanou nepřáteli. Zanders se rozhodne, že po celý rok ji z práce udělá peklo. Zvonek pořád zvoní a on ji ukazuje, kdo je tady šéf. Stevie ho obskakuje jak jen to jde. Dříve pracovala jako letuška pro svého bratra. Ale momentálně zkusila tohle. Stevie je nesevědomá žena, která si prošla svým a není se čemu divit. Přesto se mi líbí strašně jako hlavní hrdinka. Její styl oblékání a přemýšlení. V příběhu se mluví i o duševních problémech. Jsem ráda, že se na to poukazuje, že i muži mohou něčím takovým trpět.

Líbila se mi chemie mezi hlavními postavami. I jejich odolávání. Tématika vztahy, rodinné vztahy či psychické problémy jsou důležité a je potřeba o nich mluvit. Tímto velké plus !

04.09.2024 3 z 5

Bezmocná Bezmocná Lauren Roberts

Moje srdeční záležitost a jedna z mých 3 TOP knih, kterou dokážu číst dokola a dokola.Ale to už víte, protože jsem ji už v angličtině hodně vychvalovala. Příběh sice není nějaký originální,ale přesto si zamilujete postavy.Královstvím se prožene Mor a díky tomu většina získá schopnosti.Těm kterým se nepoštěstí jsou buď vyhnáni a nebo popraveni.Většina obyčejných se schovává.Hlavní hrdinka Paedyn Grayová nemá žádnou moc a je obyčejná.Proto ji její otec naučil jak se má bránit.Pae je velmi chytrá, bystrá a nic jí neunikne.Proto dokáže v lidech číst a díky tomu přežila tak dlouho na ulici.Společnost jí dělá její věrná kamarádka a švadlena Adena,která je poklad. Když se omylem zaplete s Kaiem Azerem,který je z královské rodiny ještě nečeká kam tohle všechno bude směřovat.V království se vždy konají očistné zkoušky. Věřím,že tohle bude hodně lidem připomínám Hunger Games,ale nenechejte se tak úplně zmást.Pae i Kai jsou mezi vyvolenými a musí se zkoušek zúčastnit.Dostane se na hrad a ve společnosti Kaie odkrývá pravdu v králoství.Kai je druhým synem krále.Vládne neuvěřitelné moci a schopnosti.Je něco jako nájemné vrah.Bude sloužit svému bratrovi až na to přijde čas.Je velmi sympatický a koketní.Pae ho očaruje od prvního okamžiku a bude se snažit získat její pozornost.Za příběhem se skrývá daleko více.Pae nám vypráví o její minulosti a o tom co se stalo s její rodinou.Snaží se všechny oklamat svou mocí a doufá,že přežije.Já příběh miluji,protože prostě KAI je moje láskapro autorku je tohle její první kniha,která bude Young adult,takže ne nečekejte něco spicy.Ale absolutně to nepotřebujete.Mezi postavami to jiskří šíleně.Postavy jsou vtipné a je těžké si je nezamilovat.Máme tady slown burn a trochu milostný trojúhelník.Magii a zkoušky. Rozhodně se nebudete nudit.Jednu výtku ke knize mám,ale to je spoiler.Ve druhém díle jsem se ujistila, že to autorce trochu nevyšlo,ale třeba se ve třetím vše vyřeší?No rozhodně doporučuji!!!!

01.09.2024 5 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Poslední absolvent je druhý díl ze série fantasy knihy Scholomance.
Nese se ve stejném duchu jako první díl. Smrtící vzdělání skončilo velmi napínavě a v druhém díle nám autorka shrnuje všechny důležité věci.
Naše hlavní hrdinka Galadriel má před sebou už poslední ročník ve škole. Zkoušky bývají těžké a smrtící. El se proto pilně připravuje. A však škola jí to vůbec neusnadnuje a pořád na ni posílá různé stvoření. El ví, že tento rok bude náročný, a však se o tom ujistila v minulém ročníku, kdy zjistila jak mocná opravdu je. Vztah mezi ní a Orionem je stále zamotaný, ale jsou spolu tak sladcí. Orion je zklamaný, protože je hrdina a je zvyklí zabíjet příšery, ale všechnu práci odvede právě El. Jejich schopnost Mana je právě díky tomuto čerpána a je obtížné jí získat.

Škola se jim snaží napovědět, že se něco děje, a že je potřeba, aby se všichni společně dali dohromady a čelili tak nebezpečí.
Vymýšlejí nebezpečný plán, který není 100% jistý zdali vyjde. El má sarkastický smysl pro humor, ale líbí se mi jako hlavní hrdinka. Není taková ta typická, ale díky tomu se sní ani na krok nenudíte. Od minulého ročníku dost dospěla a líbilo se mi, že se snaží pomáhat i ostatním a nejsou jí lhostejní.

Konec byl zase šokující a nutí vás hned pokračovat ve čtení, protože potřebujete vědět jak to skončí.

26.08.2024 4 z 5

Barva moci Barva moci Noční Tichošlápek

Novinka od české autorky Barva moci na mě svou obálkou působila trochu jako erotický román, ale nenechte se zmást.
Jedná se o českou literaturu pro ženy. Na mě to působilo jako psychologický román spíše, kdy je důležité číst mezi řádky a dostat se hlavnímu záporákovi do jeho hlavy.
Bylo zajímavé sledovat vývoj hlavní postavy a zkoušet pochopit jeho myšlenky a chování.

A o čem tento příběh je ?
Příběh začíná tím, že poznáváme hlavního hrdinu Thomase Lifara, který se zrovna chystá se svým spolubydlícím na párty. Thomas studuje na taneční škole v NY. Zaměřuje se na balet, kde jde ve stopách svého talentovaného a slavného otce. Tímto je na něho ze všech stran vyvíjený tlak a on sám je na sebe dost přísný.
Když se dostaví se svým kamarádem na akci, tak spatří dívku, která ho zaujme. Studuje také balet a je velmi nadaná. Jeho kamarád ho vybízí, aby ji sbalil, protože ví, že to nebude jen tak jednoduché. Nakonec spolu uzavřou sázku a po několika měsících silného snažení ji nakonec vyhraje.

Clara Hellerová studuje na stejné škole a je vynikající v tom co dělá. Její rodinná situace nikdy nebyla lehká, a když se zamiluje do Thomase, tak se tím vším něco změní.
Thomas se svým otcem nevychází, protože ho jen komanduje a shazuje a na něho to má dopad. Snaží se Claru ovládat a kupovat si ji drahými dárky.
Celý příběh pojednává o tom, že se musíme zamyslet, kdo je v příběhu opravdu ten záporák. Proč se Clara nechala tak lehko zmanipulovat? Proč se Thomas choval, tak jak se choval?

Za příběhem se skrývá opravdu mnoho. Vidíme jaký dopad na nás může mít výchova. Že i muži se mohou sebepoškozovat. Toxický vztah, kde vládne manipulace a jak je jednoduché se nechat ovlivnit. Líbí se mi jak se autorka s tímto vyhrála a kolik důležitých věcí do knihy zakomponovala.

15.08.2024 5 z 5

Kdyby zůstal se mnou Kdyby zůstal se mnou Laura Nowlin

(SPOILER) Kdyby zůstal se mnou jsem zaregistrovala na Tiktoku, kde to mělo docela velký úspěch.
Podle obálky a anotace jsem si myslela, že se bude jednat o smutný příběh a psychicky jsem se na něj připravovala.
Ale bohužel tomu nebylo tak. Když se člověk nad tím celým zamyslí, tak určitě tam byly věci k zamyšlení, ale čekala jsem spíše více emoční jízdu.

Příběh vypraví o přátelství, lásce, depresích a smrti. Autumn a Finn se společně narodili na podzim. Už od malička byli nerozluční a byli si stále na blízku. Čím, ale dospívali tím se jejich city přeměňovaly. Jednoho dne jejich přátelství nečekaně skončilo a nikdo netušil proč. Jejich maminky byly nejlepší kamarádky a tak se Autumn i Finn stále vydali. Celý příběh máme z pohledu Autumn jak nám odvypráví celé čtyři roky, které trávila na škole. Bylo to zdlouhavé a místy nezáživné. Ona si našla přítele a on zase přítelkyni. On byl oblíbenec a ona chodila s vyvrhelem školy. Celý příběh se tedy nese v duchu toho, jak nám Autumn vypráví co se v jejím životě děje. Objevují se zde psychické problémy její maminky, které má kvůli manželství, ale i u Autumn zaregistrujeme, že se s tím potýká. Líbí se mi, že její maminka zareagovala tak, že ji dala k psychologovi, aby její problémy řešili.

V příběhu jsem se ztrácela kolik jim věkově je, protože tady byly časové skoky. Styl autorčina psaní mi nesedl, protože ve mně nic nevzbuzoval a opravdu jsem se těšila až to dočtu. Konec byl předvídatelný a smutný, ale bohužel to ve mně nic nezanechalo. Něco tomu celému chybělo. Věřím, že mladším čtenářům by se to asi mohlo líbit.

14.08.2024 2 z 5

Vzpomínky a vrazi Vzpomínky a vrazi Morgan Rhodes (p)

Vzpomínky a vrazi je naprosto skvělá fantasy kniha. Jedná se o první díl a už teď vám můžu říct, že se nemůžu dočkat pokračování a snad ještě letos se ho dočkáme.

Josslyn je mladá dívka, která vyrůstala v přepychu. Žila si opravdu krásný život, dokud čaroděj nezavraždil jejího otce. Tím se její život změnil od základu. Magie v tomto světě je špatná a zakázána. Kdo jí ovládá je popraven nebo přemístěn do vězení. Josslyn bylo od malička vštěpováno do hlavy, že magie je zlá. Když se hlavní hrdinka omylem připlete do loupeže, tak by ji ani ve snu nenapadlo co se jí stane.

Jericho Nox je kriminálník a pracuje pro “bohyni čarodějku, která ho pověřila lehkým úkolem. Ukrást zlatou skříňku, ale nečekal, že když ji otevře, tak magie, kterou skříňka ukrýval se dostane do Josslyn, která se do loupeže omylem připletla. Josslyn se chce magie v sobě zbavit a tak jí nezbývá nic jiného než se přidat k Jerichovi. Na cestě za svobodou, ale zjišťuje, že nic není tak jak si celou dobu myslela. Je jen otázka času jak se s tím vším Josslyn popere a jestli je sama ochotná zjistit pravdu.

Příběh byl napínavý a poutavý. Sama jsem se od něj nemohla odtrhnout a zamilovala jsem ji ho. Jericho je úžasná postava. Jeho osobnost a drzost se mi líbila. Josslyn na mě ze začátku působila jako princeznička, ale nakonec si mě získávala. Příběh byl plný zvratů, které jsem osobně nečekala. Strašně se těším na další díl. A já rozhodně doporučuji.

06.08.2024 5 z 5

Láska na oko Láska na oko Lauren Asher

Láska na oko četli jste první díl?
První díl měl za mě slabý rozjezd, ale psali jste mi všichni, že další díly jsou mnohem lepší. Já děkuji za vaši radu a musím souhlasit.

Jedná se tedy o druhý díl. Osobně dopoeučuji přečíst si jedničku ať jste v obraze. Protože je to o třech bohatých bratrech. Už z prvního dílu víme, že jejich milovaný dědeček odešel…. A teď musí splnit závěť. Druhý díl se tentokrát zaměřuje na nejstaršího člena Declana.

V příběhu nechybí humor, který u takových knih očekávám. Je to krásně pojatá romanťárna, která je ideální na tyto letní dny.

Jako další hlavní postavou je právě Iris, která je velmi sympatická a padne vám do oka. Po špatných zkušenostech z dětství má problém někomu věřit a pustit si ho k tělu.
Declan je prudérní mnohdy vás vytočí. V jeho hlavě je jen a jen práce.

V závěti bylo, že aby se stal majitelem onoho zábavního parku musí se oženit a mít potomka. To mi přišlo dost komické ale dobře. V příběhu máme tedy fingované manželství, ze kterého se stane něco víc

Opravdu lepší jak první díl a jsem zvědavá na další

31.07.2024 4 z 5

Hodina hromu Hodina hromu Lenka Poláčková

Kniha Hodina hromu je napsána naší talentovanou Českou autorkou, která vyhrála dokonce první místo na Humbookawards 2023 za obálku roku.
Lenka Poláčková napsala Věk přízraků, který je prvním dílem z této série.

Tento díl je ale volné pokračování. Nemusíte číst první díl, ale vřele vám ho doporučuji, jelikož autorka má ještě vydávat i třetí díl.
Co se týká vizuální stránky, tak musím pochválit všechny co se na této tvorbě podíleli. Obálka se opět může pyšnit krásnou ilustrací. Nesmí chybět ani dokonalá ořízka, kterou ve své knihovně chce každý čtenář.
Knihu si můžete zakoupit jak samostatně, tak i v podobě miniboxu, který obsahuje plno zajímavých věcí k příběhu. Určité Vám to zlepší požitek ze čtení, když si u toho můžete otevírat obálky například.

V příběhu se vracíme do Olomouce, kde máme tentokrát jako hlavní hrdinku Dany, která je mladou učitelkou. Tato zcela nová postava v příběhu mi přirostla k srdíčku. Není možné si ji neoblíbit. Jako dalším našim hrdinou tohoto příběhu je Ambrož, kterého už známe z prvního dílu. Pokud jste si ho neoblíbili už tam, tak teď rozhodně ano. Je to skvělý hlavní hrdina a je příjemné sledovat jeho vývoj. Nechci moc prozrazovat z děje, abych někomu neničila požitek. Dany má temné tajemství. Jedná se o rodinou kletbu. Ona je rozhodnuta, že se nikdy nezamiluje. V průběhu příběhu se nám odkrývají tato tajemství. Já strašně miluji dobré romantické linky a tady jednu takovou máme.

Abych to shrnula, tak se mi druhý díl líbil více jako první. Byl skvěle napsaný.
Klobouk dolů k autorce, jde vidět, že se dobře v historii Olomouce vyzná. Mnoho zajímavých informací se tady čtenář dočte a cítí z toho perfektní atmosféru. Na podzim nás čeká třetí volné pokračování.

Spolupráce s @ya.ctu děkuji

15.07.2024 4 z 5

Americký milostný experiment Americký milostný experiment Elena Armas

Americký experiment, je pokračování ze série Láska po španělsku. Tentokrát se příběh bude zaměřovat na kamarádku od Lin. A tou je Rosie, která se už objevila právě v prvním díle.

Příběh začíná tak, že Rosie je donucena opustit svůj byt, protože se jí střecha nad hlavou zhroutila. Když říkám, že se zhroutila, tím myslím, že doopravdy. Ve stropě měla díru. A jelikož Lina byla s Aaronem na líbánkách, tak si Rosie prozatím vypůjčila jejich byt. V ten daný den se tam, ale někdo pokusil vloupat. Ten někdo je Lucas, který je bratranec od Liny. Měl domluvené se svou sestřenicí, že se tam na měsíc ubytuje a bude po NY cestovat a poznávat ho, než mu vyprší vízum. Rosie ani Lucas nemají kam jinam jít, tak se společně dělí o byt. Ona spí v posteli a on na gauči. Rosie zná Lucase z fotek, kde to stalkovala na instagramu. Měli se totiž potkat na svatbě Liny a Aarona, ale Lucas se tam z nějakého důvodu nedostavil.

Rosie píše knihu a chybí jí inspirace, proto jí pomůže Lucas a bude její randící experiment. Mezi nimi to doslova jiskří. Lucas je báječný a přímo dokonalý chlap. Nechybí tu ani humor. A musím říct, že tento díl se mi líbil více než předchozí.

07.07.2024

Duše krve a popela Duše krve a popela Jennifer L. Armentrout

Pátý díl ze série Z krve a popela. Tady budu hodně kritická, protože tento díl mi přijde takový dodatkový. Je to celé z pohledu Casteela, který vypráví Poppy jak se do zámku dostal atd. Což mi vše už dávno víme, jen je to z jeho pohledu.

Příběh má 616 stránek. Přeskakovala jsem, protože v příběhu nebylo nic co bych už nevěděla. Na konci se teda něco malinko stane, ale už to bylo za mě předvídatelný a u tohoto dílu jsem se pekelně nudila.

Nevím jestli autorka spíše vidí vidinu peněz a tím klesá její kvalita, ale vážně nechápu jak tak dobrou sérii mohla potopit. Je to čistě můj názor. Autorka si vedla skvěle, ale její zbytečné a zdlouhavé natahování této série brzy přestane čtenáře bavit…

Autorka by se mohla posunout dál a vymyslet něco nového..

06.07.2024 2 z 5

Božskí rivali Božskí rivali Rebecca Ross

Bylo nebylo, po stoletém spánku se bohové probudili a začali spolu znovu válčit. Na zemi vládne brutální válka, za kterou může právě božstvo.
Je čistě na Vás za kterou stranu božstva se rozhodnete bojovat. Ať už za bohyni, která dokáže svou hudbou ovládnout každého nebo boha, který miluje chaos a je schopný čehokoliv.

Příběh ale vypráví o dvou mladých novinářích, kteří mezi sebou soupeří. Osmnáctiletá Iris Winnow chce jen jediné, a to svou rodinu mít pohromadě. Její bratr se rozhodne zapojit do války a ona tak zůstane se svou závislou matkou. Práce v novinách ji velmi baví, ale má jednoho úhlavního nepřítele. Roman Kitt je z vyšší vrstvy a možná má trochu nosánek nahoru. Je zapálený do psaní a snaží se vyhrát pozici právě Oath Gazette.

Iris píše svému bratrovi dopisy, které nikdy, ale neodešle. Pouze je vloží do skříně a oni prostě sami od sebe zmiznou. Iris vůbec netuší co za tím stojí, ale doufám, že se vždy dostanou k jejímu bratrovi, o kterém už skoro půl roku nic nevím. Iris je z chudé vrstvy a její život není pohádka, i přes to vše je to silná mladá žena.

Soukromé dopisy se záhadně objevují v rukou jejího úhlavního rivala. Roman C. Kitt nachází od samotného začátku ve své skříni dopisy od Iris. Z počátku si myslel, že si sním jen zahrává, a proto její dopisy ignoroval. Ted se rozhodl reagovat a odepsal. A tak začne nekoneční kolotoč jejich dopisování.

Iris se vydá hledat informace o svém bratrovi a snaží se nastínit lidem v novinách co se opravdu děje ve světe a jak krutá je válka.
Příběh je plný smutku a lásky.

Je to krásně dojemný a příběh. Bylo velmi krásné to číst, ale ten konec? Těším se na pokračování.

13.06.2024 5 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Pokračování ze série Nezdolná pokračuje.

Máme tady druhý díl, který byl mnohem, ale opravdu mnohem lepší jako předchozí. Líbí se mi jakým směrem se příběh vyvíjí a to samé i u samotných postav. Kdy je poznáváme mnohem více.

Sara musela opustit všechno co doposud znala, aby ochránila jak své přátelé, tak i samu sebe. Musí se naučit ovládat to co je v ní skryto.
V novém světě je to úplně jiné. Musí si zvyknout na nové prostředí a musí si své místo těžce vydobýt. Pro Saru je velmi obtížné zvládat Mohira v sobě a také musí za každou cenu udržet tajemství, že se v ní skrývá více než ostatní tuší.

Příběh nám poskytuje nová přátelství, takže nové postavy. První láska. Kdy Nikolas je úžasný a já si užívám každou chvíli s nimi.

Je to čtivé a jsem rozhodně ráda, že jsem se do série konečně pustila.

05.06.2024 5 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

K této sérii se dostávám docela s velkým zpožděním, ale musím se přiznat, že už jsem knihu jedenkrát rozečetla a úplně mě nezaujala.

Po nekonečném přesvědčování at dám sérii ještě šanci jsem to zkusila, a opravdu jsem za to teď zpětně ráda. Příběh nezdolná mě opravdu zaujal a bavil. Přijde mi to sice jako fantasy pro mladší čtenáře, ale i tak to bylo zajímavé a akční. Sára před pár lety přišla o svého otce a o své matce nic neví, protože je opustila velmi brzy. Takže ted Sára žije se svým strýcem, který je spisovatel a měl možnost se tedy o ni postarat a vzít si ji do své péče. Sára má teď sedmnáct let a snaží se přijít na to, kdo zabil nebo co stojí za zabitím jejího otce. Také po nečekané události, kdy je napadena upírem zjistí konečně co je zač. V příběhu se vyskytuje dost nadpřirozených bytostí. A přesně tohle se mi na příběhu líbí.

Na co jsem se nejvíce těšila byl Nikolas, který je bojovník a možná také i něco jiného. Nikolas se bude snažit Sáru ochraňovat a pomoc jí se zorientovat v novém světe plného nadpřirozena. Což se Sáře moc nezamlouvá, protože je dost paličatá. Sára jako hlavní hrdinka mi je sympatická a co se týče Nikolase, tak pro toho mám opravdu slabost. Chemie mezi nimi je slabá, ale tvoří se a jsem zvědavá co nám přinesou další díly.

14.05.2024 5 z 5

Corrupt: Skazení Corrupt: Skazení Penelope Douglas

Ďáblova noc...

PANEBOŽEE!! Jak je možný, že jsem tak dlouho odolávala této knize? Okamžitě jsem se do příběhu zamilovala.
Čtyři jezdci, kteří vás hned zaujmou a pohltí vás. Dostanou se vám pod kůži, tak jako se Rika dostala pod kůži Michaelovi.

Erika neboli Rika je hlavní postavou této knihy. Je krásná a ve svém nitru velmi zkažená. Její přítel je bratr kluka, do kterého byla celé své dětství zamilovaná, a pro kterého má stále slabost... On to cítí, ale jinak.

Michael Crist je jeden z této proslulé party, a chystá se Rike společně se svými společníky zničit život, tak jako jim ho v osudnou noc zničila ona.

Příběh je temný a zároveň hodně napínavý, také obsahuje sexuální a násilnické scény nebo úmrtí. Děj se odehrává v současností a také v minulosti a pomalu se dozvídáme co se stalo před třemi lety a proč vlastně jdou po Rike. Líbí se mi čeho jsou chlapci schopní a že vám nahání hrůzu. Michael a Rika jsou stejně zvrácení a pro sebe přímo stvořeni.

Penelope Douglas přesně ví jak takové příběhy psát. Je to vzrušující a šokující. Pozornost čtenáře si dokáže udržet.
Potřebuji další díly, protože jsem šíleně zvědavá co se dozvíme o dalších jezdcích.

Jinak překlad je brutálně dobrý a velké díky nakladatelství Pandora, za původní obálku a knihu s ořízkou !

10.05.2024 5 z 5

Lásky čas Lásky čas Adéla Rosípalová

Tento příběh je přesně moje krevní skupina. Dvě báječné a talentované autorky se spojily a vytvořily něco naprosto skvělého a vtipného. Samozřejmě se příběh zaměřuje i na vážnější témata a ukazuje nám pohled na LGBT komunitu. Přesně takové příběhy já ráda čtu.

Příběh je zrovna teď ideální na jaro. Teo se přestěhoval z Prahy na Moravu, kde začíná svůj nový život, ale není to pro něho jednoduché. Jeho úhlavním nepřítelem se stane Villy, který má konkurenční bistro hned kousek od jejich kavárny. Zrovna Villy má složitější povahu a vůbec mu neulehčuje novou situaci. Spojí je až nečekaná událost, kdy kocoura srazí auto a oni dva jsou toho svědkem. A tady jejich příběh teprve začíná. Příběh je krásný a opravdu vtipný. Jelikož jsem z Moravy, tak to nářečí bylo úžasný! Kocoura Tunáka jsem si oblíbila nejvíce.

Doufám, že se brzy můžeme opět těšit na nějakou novinku od autorek a nejlépe, když opět spojí síly.

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od @albatrosmedia.

03.05.2024 5 z 5

Babylon Babylon R. F. Kuang (p)

Knihu jsem převážně zaregistrovala v zahraničí, kdy byl okolo ní velký wooow.
Takže jsem, byla zvědavá zdali má očekávání opravdu splní a bude tak dobrá, jak se o ní všude píše.
Tady v česku jsem zatím nic moc nezaregistrovala okolo knihy, což je za mě opravdu škoda, jelikož kniha si to zaslouží.
Miluji to obálku a od této autorky jsem zatím nic nečetla, takže to byla pro mě premiéra. Autorka má krásný styl psaní a četla se mi krásně a rychle, na to kolik má kniha stran.

V příběhu figuruje skupinka studentů, kteří mi byli sympatičtí a bavili mě. Začátek měl pomalinký rozjezd, takže jsem se chvílemi u příběhu nudila a čekala jsem, kdy se tam něco začne dít. Ale čekání se vyplatí a pak už jen nebudete věřit svým očím co vše se tam stane. A konec příběhu je taky velmi nečekaný až mě šokoval.

Příběh se mi tedy opravdu líbil, i když rozjezd byl na mé poměry pomalejší.

24.04.2024 4 z 5

Kam se ztrácí Alice Sun Kam se ztrácí Alice Sun Ann Liang

V první řadě bych chtěla poděkovat za zaslání knihy k recenzi v rámci spolupráce s @albatrosmedia. Děkuji!

Kam zmizela Alice Sun ? Ted mé vidíš a teď ne.
Hlavní hrdinka je velmi cílevědomá a úspěch je u ní na prvním místě. Díky dobrým výsledkům ve škole jí je jasný, že si tak může zajistit dobrou budoucnost.
Její rodiče každý den chodí do práce a pracují co to jen jde. Bohužel i tak nemají dostatek financí na studium jejich dcery. A tak je Alice nucena přejít na jinou školu. Což se jí ani trochu nelíbí, ale co má dělat ?
Ještě na její škole se u ní projeví zajímavá schopnost. Dokáže Vám před očima doslova zmizet. Pomoc vyhledá u svého rivala. Její úhlavní nepřítel - Henry. Je docela očividný a do očí bijící, že pro sebe mají slabost oba dva. No ani jeden to samozřejmě nevidí. Jak jinak.
Alice na nové škole začne svou schopnost zneužívat. Jen, aby si vydělala nějaké peníze bude plnit různé úkoly, ale začne se to stupnovat a Alice začne přemýšlet jestli to za to všechno riziko stojí ? Strašně miluji a čtu o jejich kultuře. Taky to ocení milovníci popkultury. Za mě krásně napsaný a čtivý příběh. Je to teda za mě pro nižší cílovou skupinu. Ale někdy čas od času je super si přečíst něco takového.
Jedná se o Contemporary s prvky nadpřirozena. Takže nudit se tu rozhodně nebudete.

31.01.2024 4 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

(SPOILER) Kniha, která nese název Beladona neboli rulík zlomocný. Moc krásný název knihy a ještě krásnější obálka a ořízka.

Musím říct, že jsem byla velmi mile překvapená. Příběh byl opravdu svižný a čtivý. Hlavní hrdinka Signa je sirotek, ale zároveň i něco víc. Její příbuzní okolo ní záhadně umírají

Jednoho dne se dostane do panství Thorn Grove, kde bude muset vyřešit záhadu. Je to taková lehce detektivka, kde se snažíme přijít na to, kdo za to vše může.

Musím říct, že jsem do samotného konečně neměla jistotu, kdo se na tom podílí. A nakonec jsem byla s koncem spokojená. To, kdo je Sylas jsem věděla od prvního okamžiku, takže to pro mě nebylo žádné překvápko. Co se týče Smrti, tak byl na mě trochu přeslazený asi na to už nejsem úplně. Ale ten konec ? Šup ! Nutně potřebuji pokračování.

Doporučuji všem fanouškům fantasy a zároveň detektivek. Připomíná mi to sérii Po stopách Jacka Rozparovače, jen tohle je více fantasy.

4.5/5

15.01.2024 4 z 5

Sama doma Sama doma Amélie Salingerová

Krásná povídka na Vánoce. Slupla jsem to jak malinu a užívala jsem si to. Doufám, že Amélie brzy opět něco skvělého napíše. Doporučuji všem

24.12.2023 5 z 5