Cteme_s_Terkou komentáře u knih
Vítám vás u dnešní recenze.
Tentokráte se opět podíváme na další, už předposlední, knihu z fotbalové série od Marcy Jell, tentokráte se jedná o knihu s názvem Offside, která bude vyprávět o Christianovi a Arianě, ale o tom až níže.
Nyní už pojďme raději na samotnou recenzi, ačkoli mám pocit, že se budu hodně opakovat…
Co tak koukám, tak je spousta lidí, kteří tuhle sérii vychvaluji do nebes, ale já opravdu nevím, proč…
Chápala jsem to u první knihy, bylo to takové průměrné, ale oddechovka, fajn, super, druhá? „Dobrý, zajímá mě, jak to s nimi dopadne, sice nuda, ale fajn…“ trojka? „Jakože už zase, jen s trochu jinými postavami.“ A tohle? „No ty vole, tak teď ze sebe hlavní hrdinka už dělá chudinku nejen nenápadně, ale opravdu…“
Znala jsem víc lidí, co cukrovku měli / mají a fakt nevidím důvod, proč to hrotit až natolik, aby na tom byla postavená celá sebelítost a linka hlavní hrdinky… O Christianovi nemluvím už vůbec, protože stejně tak, jako se hrozně podobá chování hlavních protagonistek v této sérii, chování hlavních mužských protagonistů by se, v případě, že by se umazala jména, dalo považovat za chování jednoho a toho samého člověka.
Dále moc, celkově u knih, nechápu takové ty hrdinky, které řeknou… „Ách jo, jsem hrozně unavená, zítra musím do práce a sotva se dobelhám do sprchy, fňuk, ale tak jo holky, do toho klubu, kde budeme až do čtyř do rána s vámi půjdu, zachlastám si tam a ráno půjdu normálně do práce…“
Bože, prosím, proč?
No, ale, okej, pojďme vypíchnout i něco, co se číst dalo…
Oceňuju, že Marcy zakomponovala právě to, že její hlavní protagonistka není z kruhu těch bohatých, ale opravdu je spíše na té druhé straně, a trochu to i rozpracovala a dala podle toho hlavní hrdince některé pocity, které jsou naprosto logické v případě, že vás nějaká kamarádka pozve do nejdražší restaurace a vy nemáte pomalu ani na zaplacení toho, že se na tu budovu jen podíváte.
Vítám vás u dnešní recenze,
Dnes se podíváme na knihu s názvem Score, která volně souvisí se sérií Hatrick, protože se jedná o příběh Nicolasovi sestry Rafaely.
Více už ale nebudu prozrazovat a místo toho se raději vrhnu na samotnou recenzi této knihy.
Jen ještě rychle doplním, že se má jednat opět o dvě knihy, stejně jako u Playmakera a Hatricku, takže jestli to chcete mít celé, tak doporučuji číst až vyjde i druhá část o příběhu Rafaely.
A teď už opravdu vzhůru k recenzi.
Tuhle knihu jsem skoro celou přečetla po prvním a druhém dílu této série. Možná právě to je důvod, proč mě kniha v podstatě nezaujala. I když mám i autory, od kterých bych mohla číst několik knih za sebou a stejně by mě pravděpodobně bavily, takže tím to možná nebude.
Fotbalového prostředí tu máme celkem málo, erotiky, na kterou jste si možná malinko zvykli z předchozích dílů ještě méně.
V podstatě totiž sledujeme jednu holku, která je neustále kvůli něčemu ublížená, všechno si bere moc osobně a snad ani neví, co přesně pořádně chce.
Nicméně, spousta lidí tuhle knihu vychvaluje, takže mám, snad, jen já laťku nastavenou výše, než všichni ostatní a vám se třeba líbit bude.
Komu bych doporučila tuto knihu?
Všem, kteří mají rádi hrdiny zajímající se o fotbal, vztahové problémy na úrovni mladých lidí, české autory, oddechovou knihu, u které není potřeba příliš přemýšlet a všem, kterým se líbily předchozí díly, ačkoli na ně tento nenavazuje.
#laskazofsajdu #score #marcyjell #rafaela #gabriel #fotbalista #modelka #spanelsko #barcelona #italie #milano #brazilie #mistrovstvisveta #vztahy
Vítám vás u dnešní recenze, ve které se podíváme na druhý díl série Láska z ofsajdu od české autorky Marcy Jell.
Touto knihou se příběh Phoebe a Nicolase definitivně uzavřel, ale ještě se možná objeví v dalším díle, který prý má být o Rafaele a… No, přečtěte si to sami.
Za poskytnutí knihy k recenzi opět nakonec děkuji nakladatelství Solis, pod kterým kniha také vyšla.
Tento díl mi připadal slabší, než ten předchozí. Nevím, jestli je to tím, že už jsem si zvykla, jak moc snadno dokážu v této sérii předpokládat jednotlivé zvraty, nebo chováním hlavních postav, ale bohužel tomu tak bylo.
Dále mne mírně zarazilo, kolik překlepů se v knížce objevilo. Jasně, chápu, že všichni jsou jen lidi, ale hodně se tam krom jiného objevovaly i překlepy ve jméně hlavní hrdinky, a to v názvu kapitol, což mne malinko rušilo.
Další věc, postavy, hlavně Phoebe, mě neskutečně štvaly, za což ale autorce dávám plusové body, protože to napsala fakt dokonale. Chovala se totiž jako naprostá stíhačka a vše Nicolasovi vyčítala, ale když udělala ona něco stejného, defacto ještě horšího, protože spolupracovník na její pomstě Nicolasovi ji miloval, tak je to naprosto v pořádku. Popravdě si myslím, že kdyby neměli Selenu, tak by spolu vůbec nezůstali. V minulém díle jsem měla radši spíše Phoebe, tentokrát jednoznačně vedl Nicolas.
Jinak ale, stará parta kluků byla stále naprosto dokonalá a já si je spolu moc užila.
Osobně s finálním rozuzlením stěhování do Francie nesouhlasím a po tomto dílu si myslím, že pokud to takhle „bude pokračovat“, tak vztah Phoebe a Nicolase nemá dlouhodobou šanci na fungování.
Knihu bych doporučila všem, kteří četli první díl a chtějí vědět, jak to s jejich oblíbenými postavami dopadne a všem, kteří si u čtení rádi oddechnou a vypnou hlavu.
Vítám vás u dnešní recenze.)
Tentokrát se podíváme na knihu s názvem Playmaker od tuzemské autorky, Marcy Jell.
Za poskytnutí knihy v rámci spolupráce děkuji nakladatelství Solis.
Kniha Playmaker je první v sérii, ve které zatím vyšly tři díly a dle mých informací se chystá i další, ale, pojďme už na samotnou recenzi.
Knihu jsem otevřela po téměř dvouměsíční pauze od čtení, takže se mi líbila. Celkově můžu říct, že se jedná o spíše oddechové čtení, které se hodí přesně do těchto letních dní, na dovolenou.
Přiznám se, že jsem původně zvažovala, jestli knížku chci, ale musím říct, že nakonec jsem do ní šla s tím, že jsem neměla žádná velká očekávání. A bylo to dobře.
Bohužel, 99,9% toho, co nastane jsem vyčetla buď z náznaků, nebo jsem to tak nějak předpokládala, což mě celkem dost mrzelo. Ale, ano, jsem zvědavá, kdo je teda otcem, to zas jako ne že ne. Jinak ale krom asi jednoho dalšího zvratu jsem bohužel vše odhalila, což mi mírně ubíralo na zážitku.
Ale, jelikož Marcy umí psát vtipně a poutavě, tak jsem se od knihy naprosto nemohla odtrhnout a stejně jsem ji přečetla za pár hodin a už se moc těším, až mi dorazí další díl, který, ano, nutně potřebuju.
Dále musím pochválit i fotbalové prostředí, kterého jsem se popravdě trochu bála, ale autorka ho skvěle zakomponovala do příběhu, takže ho tam nebylo ani moc, ale ani málo. Jen bych možná uvítala trošku více chvil Phoebe jako chůvy, to mi doost chybělo.
Takže, podtrženo a sečteno, skvělá kniha pro všechny, kteří si chtějí přečíst nějakou knihu, u které se zasmějí a zrelaxují.
Vítám všechny čtenáře u dnešní recenze, ve které se podíváme na první díl duologie od M. V. Jírové s názvem Chladný král.
Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Solis vydavatelství, u kterého e-verze této knihy vyšla.
Knihu si lze zakoupit i v papírové verzi, jež vyšla pod nakladatelstvím Nová Forma.
Celou knihu mi kazilo chování hlavní hrdinky a chtěla jsem ji kvůli tomu upřímně zavřít, ale pak přišel Kardesův pohled, který mě přesvědčil k tomu, abych dílo přeci-jen dočetla.
Celý Kardesův pohled byl totiž strašně čtivý a zábavný, což se ale o tom Mesiliiném říct nedalo.
Podle mých informací přímo od autorky se Mes v druhé knize má prý zlepšit, tak uvidíme, co se z toho vyvine.
Druhý díl si tedy určitě přečtu, protože jsem zvědavá na posun postav a další dění, jež skončilo ve chvíli, kdy to konečně začalo mít pořádné grády.
Doporučila bych ji?
Ano, nejspíše asi ano.
A komu?
Všem, kteří mají rádi romantiku, nezkušené slečny, lásku mezi urozeným princem a obyčejnou dívkou a hlavně všem, kteří mají rádi tvorbu Českých autorů.
Vítám vás u dnešní recenze, ve které se podíváme na knihu s názvem Losos v kaluži od další české autorky, tentokrát Markéty Lukáškové. Nejspíše čekáte poděkování za spolupráci, ale ne, tentokráte ne. #navstevaknihkupectvi, takže tentokrát děkuji jen mojí peněžence.
No a my už se jdeme podívat na samotnou knihu.
O této knize jsem si z počátku myslela, že se jedná o další oddechové dílo, podobně, jako tomu bylo u knihy Chirurg od P. Dvořákové. A ano, chvíli to tak opravdu bylo, než jsem se dostala dále, kde se ukázalo, že kniha není jen další oddechovka, ale že se v ní objevuje spousta zajímavých témat.
Líbilo se mi, jak autorka pojala nebe a peklo, opravdu velmi pěkné. Zároveň je super, že autorka do příběhu zakomponovala i dvě linky. Jedna se týká Bárky a druhá je z pohledu Milady, která se brzy po začátku knihy objeví v nebi a snaží se na svou vnučku dohlížet.
Pohledy obou byly velmi zajímavé a zejména Miladin pohled má i obyčejnému čtenáři co nabídnout k zamyšlení.
Osobně nemám problém s více dějovými linkami v knize, no snad ještě nikde nebyl jejich potenciál takhle skvěle využitý a nebyly tak krásně propojeny. Opravdu skvělá práce autorky.
Takže, doporučila bych tuto knihu?
Ano, určitě ano.
A komu?
Všem, kteří mají rádi téma posmrtného života, rodinné vztahy, nějakou tu romantiku, knihy ze života a knihy, které ve vás něco zanechají.
Vítám vás u dnešní recenze, která po delší době nevznikla v rámci spolupráce s někým.
Na tuto knihu jsem narazila náhodou při projíždění všemožných audioknih a zaujala mě svým lékařským prostředím.
O jaké knize se to ale bavíme? Samozřejmě o knize s názvem Chirurg od české autorky Petry Dvořákové, která ji vydala u nakladatelství Host. O tom si ale povíme níže, teď už pojďme na samotnou recenzi této knihy.
Nakladatelství Host je známé tím, že vydává skvělé knihy, třeba Marušku Domskou, na kterou také očekávejte recenzi. Řekla bych také, že minimálně mě se při zmínce o tomto nakladatelství vybaví hlavně fantasy literatura a je to pro mě něco, co mi minimálně trošičku zaručuje, že kniha, kterou jdu otevřít by mohla být fajn a něco si z ní odnesu.
Nicméně, u této knihy bylo vše jinak.
Jednak se nejedná o fantasy, což mě u tohoto nakladatelství překvapilo, ale možná to je jen mou špatnou informovaností o produkci tohoto nakladatelství, a jednak jsem nenašla žádnou složitou knihu, která by se hodila na přemýšlení.
Druhý bod mě, vzhledem k nakladatelství, překvapil, ale ani mi moc nevadil, jelikož jsem v době, kdy jsem Chirurga objevila, hledala něco, u čeho bych si odpočinula a to jsem v této knize dostala.
V příběhu mám podobný problém, jako kdysi u knihy Ten ľavý. V příběhu jsou sice zvraty, no nejsou to vyloženě překážky pro hlavní postavu. (Viz závěrečný průšvih. Postava má v podstatě již výsledek jistý, přesto se musí rozhodovat, ale výsledek pro ni bude hodně podobný.) Toto mě u knih vždy trošičku zamrzí, když se o hlavní postavu nemusím bát, nebo přemýšlet, kterou z variant si vlastně zvolí a jaké by mohla mít následky ta či ona volba.
V podstatě bych řekla, že je toto dílo takovým životopisem doktora Hynka. My vidíme jen jeho část, ale bez začátku a konce nám nic moc nedá. Brala bych třeba, když nad tím tak přemýšlím,, nějaký díl o jeho působení v Praze, který by, podle mého, byl mnohem zajímavější.
Musím ale pochválit perfektní popis lékařského prostředí, který mě u čtení držel.
Také chválím, jak perfektně autorka zvládla mužský pohled a přítomný čas, které příběhu dodávaly zajímavost.
Vítám vás u dnešní recenze. Dnes nás čeká druhý díl ze série Šedý muž s názvem Na mušce, od známého zahraničního autora Marka Greaneyho, který se podílel na mnoha dalších knihách stejného žánru.
Kniha je sice zařazena do série jako druhý díl, no až na pár zmínek se prvního dílu netýká, takže jej klidně můžete číst jako první. Já série ale obvykle doporučuji číst postupně, jelikož pak člověk chápe i mírné narážky na předchozí díly, přestože pro pochopení knihy jako takové nejsou podstatné.
Za poskytnutí spolupráce děkuji společnosti Audiolibrix, stejně jako za předchozí díl a věřím, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat.
Pojďme už ale na samotnou recenzi.
Chvíli po dočtení prvního dílu této série jsem se musela pustit do druhého a musím říct, že byl stejně dobrý, jako ten první.
Nicméně, první asi polovinu jsem byla zklamaná, protože vzhledem k předchozímu nedořešení v prvním dílu jsem čekala knihu o něčem jiném. Kousek před koncem první poloviny se ale kniha konečně pořádně rozjela a na tyto pocity už nebyl čas.
Greaney opět ukázal, že umí napsat brilantní dílo, které čtenáře nepustí až do poslední chvíle a ještě vás donutí, abyste otevřeli i díl třetí, jelikož potřebujete ještě víc. Chci ale upozornit, že tento díl je, tedy dle mého, uzavřený a proto není čtení třetího dílu potřebné k dořešení zápletky této knihy.
Skvělou atmosféru podpořil i opět skvělý výkon načitatele, Martina Stránského, který svoji práci zvládl naprosto perfektně. Myslím, že mu tento žánr a styl knih naprosto perfektně sedí a doufám, že v načítání bude pokračovat. Mám dojem, že jsem zatím neobjevila nikoho jiného, kdo by byl stejně dobrý a mám docela problém se začíst do knihy, kterou načetl někdo jiný. Takže doufám, že najdu někoho stejně skvělého, abych si mohla rozšířit svoje audioknižní obzory.
Vítám vás u dnešní recenze, ve které se podíváme na první knihu ze stejnojmenné trilogie Šedý muž.
Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji společnosti Audiolibrix a doufám, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat, jelikož díky vám přicházím na chuť spoustě skvělých knih, které bych jinak nejspíše ani neobjevila.
Pojďme už ale na samotnou recenzi.
Jak jsem již psala, na čtení thrillerů mě přivedla jednodílovka s názvem Já, Poutník. Překvapivě v rámci spolupráce s Audiolibrixem, stejně jako teď.
Volba na tuto knihu padla, protože mám ráda hlas M. Stránského a po Poutníkovi jsem si říkala, že mi tento žánr evidentně sedl. Nebyl proto důvod nezkusit i další knihu s podobnou tematikou a stejným načitatelem. A ano, opět to byla skvělá volba a já se už moc těším na další díly, které doufám budou stejně zajímavé a napínavé, jako tento.
Kniha byla, samozřejmě, malinko jiná, ale stále to bylo něco, co se vážně dobře četlo.
Příběh neměl žádná hluchá místa.
Děj sledujeme ne ani z pohledu několika postav, ale spíš se vypravěč přesouvá od jedné postavy, které se aktuální situace týká ke druhé. Vidíme tak, jak se cítí Šedý muž, ale i co mezitím dělají jeho nepřátelé. Nejvíce jsem to ale ocenila ve chvíli, kdy se z pohledu nějaké postavy Gentry ztratil, no o chvíli později už zase vidíme jeho situaci, protože vypravěč se zaměří na něj a vše proto dokážeme pochopit.
Musím ale vytknout neuvěřitelnost situací, které bývalý agent CIA zvládl a přežil v 48 hodinách. Nevím, chápu, že se jedná o nejlepšího zabijáka na světě, no stále nevěřím, že s ránou po bodnutí nožem dokáže zachránit spoustu lidí a ještě dojít k rozhodnutí, díky kterému může být další díl knihy.
Nechci hodnotit, jestli je možné se za 48 hodin přemístit mezi Maďarskem, Rakouskem, Švýcarskem a Francií, protože jsem to nikdy netestovala a možná by to vážně možné být mohlo, no připadalo mi to docela neuvěřitelné.
Hlavní postava a v podstatě i rukojmí nemocného právníka se ale chovali naprosto logicky a nepřipadalo mi, že by jejich chování vybočovalo z autorem definované povahy jednotlivých hrdinů příběhu.
Těším se na další díl.
Doporučila bych tuto knihu?
Ano, rozhodně ano.
A komu?
Všem, kteří mají rádi M. Stránského, thrillery, zabijácké prostředí, napětí, CIA a všem, kteří se chtějí prvně podívat na film, který byl podle této knihy natočen společností Netflix, nebo už jej viděli a zajímá je, co bylo jeho předlohou.
Vítám vás u dnešní recenze.
Tentokráte se podíváme na knihu s názvem Úděl Hvězdorozených od Jana Yenkee Kaliny, za jejíž poskytnutí k recenzi a všeobecně skvělou spolupráci chci poděkovat samotnému autorovi a nakladatelství Pointa, které mi knihu zaslalo.
Kniha je, po dlouhé době, jednodílná, ale doufám, že to tak nezůstane a kniha bude pokračovat. Přesto je tento příběh ve své podstatě uzavřený, takže nemusíte čekat na další díl, abyste se dozvěděli konec zápletky.
Pojďme už ale na samotnou recenzi.
Možná je to tím, co mi všichni říkají o nakladatelství Pointa, nebo tím, že mám prostě tendenci ty nejlepší knihy odkládat a očekávat od nich mnohem míň. Stalo se tedy totéž, co u série Azyl. Opět jsem si knihu nechala na někdy a četla spoustu jiných věcí. Po nějaké době jsem se do ní ale konečně pustila a musím říct, že jsem byla velmi příjemně překvapena. Anotace sice nic moc, ale obsah mnohem lepší.
Pročítala jsem jednu jinou recenzi, kde autorka tvrdila, že jí přišlo až moc popisu na úkor akce. Já musím říct, že mi popisu nepřišlo moc, ale byl malinko složitý. Trošku jsem se ztrácela, jak vlastně některé věci fungují. Třeba drink v baru, který pocházel z nektaru. Je možné, že to v knize přece jen bylo, ale z nějakého důvodu mi to uniklo. Nicméně takovýchto částí a věcí jsem v knize objevila víc. No akce v příběhu dle mého vůbec nechyběla. Je jasné, že když se někam dostanu a zjišťuju o tom místě informace, nebudu hned zahlcena nějakou akcí. U spousty knih s pomalým nástupem akce mám problém, no zde to bylo naprosto přirozené.
Cením také konec, kde Greyson pochopí, že nemůže umřít navždy a udělá proto něco, co by bez této výsady udělat nikdy nemohl.
Pohled je vyprávěn vypravěčem, i když v některých chvílích sklouzává do pohledu jednotlivých postav, jednou Briana, párkrát Greysona.
Osobně doufám, že bude další díl, protože bych se do světa rozděleného podle znamení chtěla vrátit.
Doporučila bych tuto knihu?
Ano, rozhodně ano.
A komu?
Všem, kteří mají rádi znamení, sci-fi, fantasy, YA, tuzemské autory, souhvězdí, přírodu, posmrtný život, akci, obětavost, dobrodružství, přátelství a odvahu.
DÍLY SÉRIE AZYL NA SEBE DĚJOVĚ V PODSTATĚ NIJAK NENAVAZUJÍ, ALE MOHOU SE VYSKYTNOUT MÍRNÉ SPOILERY NA PŘEDCHOZÍ DÍL.
Vítám vás u dnešní recenze, ve které se podíváme na třetí a prozatím poslední díl Azylu. (Nebojte se, už se píše další.)
Opět za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství Epocha.
A opět děkuji Lucce, že mě k sobě přitáhla.
Znovu zopakuju, že knihy na sebe dějově nenavazují, proto je můžete číst v jakémkoli pořadí, no já je doporučuji opravdu číst od první, více se pak za mě chytnete, když se objeví někdo z minulého dílu, ale opravdu to není podmínkou.
Pojďme už ale na to.
Tato kniha ve mně zanechala dojem, že Lucka opravdu umí extrémně dobře psát. Při přípravě na rozhovor jsem si dělala větší research v oblasti toho, co všechno Lucka napsala, čímž jsem si zařídila, že ještě mám co číst, než vyjde čtvrtý Azyl.
V podstatě jsem hned na začátku objevila, kdo je ten zlý, což mě zpětně trochu mrzí, ale myslím si, že je to hlavně díky tomu, že mám už něco málo načteno a dokážu odhadovat, protože u seriálů se mi tohle totálně nedaří. Nicméně jsem si pak řekla, že je to blbost a tak jsem byla překvapena, že to opravdu je ten, koho jsem si myslela původně.
Dále mě zaujal, překvapil konec, jak primitivní věc zloducha dokázala složit. V první chvíli jsem si říkala, „děláš si srandu? Jakože fakt?“ Ale pak jsem se tomu musela zasmát, protože to bylo hodně vtipné, jaká maličkost může někomu rozhodit celý plán. Opět se ukazuje Lucčin zvrácený humor.
Konečně jsme zde měli přísun Gabriela a jeho hlášek, které mi chyběly z minulého dílu.
Dále mě také překvapilo, že Lucka oddělila postavy a každý z bratrů si šel chvíli svou cestou, než se spojili. Autorka ale perfektně popsala obě cesty a situace, které se bratrům stávaly, než se znovu spojili.
Je také vidět, že autorka má opravdu rozsáhle zkušenosti z oblasti mytologie a cestování.
Už se moc těším na další díl, který bohužel ještě dlouho nevyjde, ach jo.
Nám tedy nezbývá, než počkat na další díl, který, snad to můžu prozradit, bud tentokrát z Finska, pokud se něco nezmění.
Doporučila bych tuto knihu?
Ano, samozřejmě že ano.
A komu?
Všem, kteří mají rádi Větnam, Azyl sérii, tuzemskou tvorbu, fantasy a skvěle napsanou knihu.
DÍLY SÉRIE AZYL NA SEBE DĚJOVĚ V PODSTATĚ NIJAK NENAVAZUJÍ, ALE MOHOU SE VYSKYTNOUT MÍRNÉ SPOILERY NA PŘEDCHOZÍ DÍL.
Vítám vás u dnešní recenze, ve které se podíváme na další knihu ze světa Azylu, tentokrát s názvem Čepel Azylu od tuzemské autorky Lucky Lukačovičové, které tímto opět děkuji za možnost zjistit, co vše máme společné.
Zároveň také děkuji za poskytnutí knihy k recenzi vydavatelství Epocha.
Pojďme už ale na samotné hodnocení.
Tento díl pro mě osobně byl malinko slabší. Začínám zjišťovat, že přestávám zvládat ohvězdičkování knih, protože mi připadá hodnotnější ten samotný názor, než jejich počet, ale použiju to zde… knížka byla skvělá, ale jak jsem psala, za mě asi tak o půl hvězdičky horší, než ta předchozí. Pro představu se ale pořád držíme na 4,5 hvězdičky, což je za mě krásné skóre.
Knížka mě svým způsobem naštvala. Vlastně tedy spíše autorka. Protože se rozhodla pomučit mou nejoblíbenější postavu celé série. Moje první zpráva Lucce, když jsem to začala číst byla něco ve smyslu, „jestli ho hodláš zabít, tak mi to rovnou řekni, ať se ušetřím.“ Ale autorka naštěstí neochudí celou sérii o perfektní hlášky, takže se vrhnu i na díl třetí.
Autorka opět ukázala, že i u nás můžou vzniknout báječné knihy. V této knize máme opět naše staré známé hlavní postavy, ale nový případ. Možná je důvod, proč je kniha u mě trošičku níž ten, že nemá tak pochopitelného záporáka, jako jednička, kde byl „démon“ prostě totálně boží, až mi ho bylo po „talismanu“ líto.
Stále je ale vidět, že Lucka UMÍ psát a že se oplatí ji číst. Opět jsem si příběh extrémně užila a měla jsem problém se od knihy odtrhnout. A teď už jen smutně čekám na třetí díl, který ještě není ani na cestě a minimálně další dva víkendové dny nebude.
Doporučila bych knihu?
Ano, jasně že ano.
A komu?
Všem, kteří mají rádi tuzemskou tvorbu, první díl Azylu, démony, monstra, lovce, vztahy, přátelství a dobrodružství.
Vítám vás u dnešní recenze, ve které se podíváme na knihu další české autorky, Lucky Lukačovičové s názvem Zákon Azylu, jež je první v sérii z jednoho světa s názvem Azyl, no děj tohoto dílu je ukončený a další díly jsou volným pokračováním, proto se nemusí bát ani ti, kteří dlouhé a rozvleklé série nemají rádi.
Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji nakladatelství Epocha a samotné autorce, s níž kontakt mě přivedl na tento knižní svět.
Pojďme už ale na hodnocení.
Tuhle knihu jsem dlouho odkládala a upřednostňovala jsem jiné. Vlastně ani nevím, proč, nebo jak jsem k tomuto rozhodnutí došla. No konečně jsem se do ní pustila a musím říct, že jsem ráda, že jsem ji odložila, protože bych jinak musela čekat na třetí díl, když mi přišla někdy v březnu / dubnu spolu s druhým dílem.
Z ostatních pohledů ale samozřejmě lituji, že jsem ji nezačala číst dříve, protože byla skvělá. Autorka krásně vykreslila svět a to, proč se Ben oddělil od Azylu. Také vztah mezi bratry byl skvěle popsán.
Je i vidět, že je autorka zcestovalá, protože skvěle popisuje jiné kultury a místa, stejně tak jsem ráda za přísun španělštiny, které jsem, ke svému překvapení, i rozuměla.
Líbilo se mi i vyřešení celé zápletky… vůbec by mě to nenapadlo a situace po rozlomení talismanu byla prostě nej.
Doufám, že se i další díly ponesou v tomto duchu a na oplátku slibuju, že knížku budu všude doporučovat.
Jestli bych knihu doporučila se nejspíše neptáte, takže rovnou komu?
Rozhodně všem, kdo mají rádi fantasy, monstra, přátelství, rodinu, perfektní zápletky a postavy a všem, kteří mají rádi tvorbu tuzemských autorů a knihy z Prahy, ale zároveň i jiných destinací.
Vítám vás u dnešní, po dlouhé době zase trochu netradiční recenze.
Toto hodnocení vzniklo ve spolupráci s tuzemským nakladatelstvím Canc, kterému tímto moc děkuji za poskytnutí nejen knihy, ale i záložek a placky.
Tato recenze bude poněkud kratší, protože se jedná o sborník povídek od osmi nadaných autorek. Proto zde nebudu hodnotit postavy.
Ale pojďme už na to.
Tento sborník jsem přečetla za jedno odpoledne.
Jedná se o kratičkou jednohubku, ve které nalezneme povídky jak se veselým, tak s trochu temnějším motivem, což je krásně vyjádřeno i barevným rozlišením. Část stran je totiž světlá a ta druhá je tmavá. No v každé povídce se nějakým způsobem objevuje dobro a v každé z nich zvítězí.
Osobně se mi nejvíce líbila poslední povídka, protože démony a anděly já miluju.
V knize je, dle mého, hlavním tematem láska, proto se s ní setkáme snad v každé povídce. Potkáme zde ale i démony, smrťáky, anděly, karmu a mnoho dalšího.
Komu bych tento sborník doporučila?
Všem, kteří mají rádi psaní o různých formách lásky, těm, kdo mají rádi tuzemské autorky, těm, kdo hledají oddechové čtení a konečně těm, kteří chtějí při knize strávit příjemné chvíle a nemuset nad ní moc přemýšlet.
Vítám vás u dnešní recenze, jež je unikátní tím, kolik autorek knihu napsalo.
Dílo Azaelov pád totiž nenapsala jen jediná autorka, ale hned pět talentovaných autorek, které se spojily, aby napsaly tuto knihu a vydaly ji pod na Slovensku známým vydavatelstvím Venupress, jemuž tímto moc děkuji za poskytnutí knihy v rámci naší úžasné spolupráce a věřím, že v ní budeme i nadále pokračovat.
Do thrillerů jsem se ponořila už díky jiné knize, na kterou zde také najdete recenzi. No tento příběh byl zase něco úplně jiného.
V psaní kapitol se autorky střídaly a já musím říct, že kdyby nebylo u každé z nich uvedené jméno, tak to asi nepoznám, ale i tak se mi nejvíce líbily kapitolky od Duetu Baja Dolce a Miška Zamari, což mě jen utvrzuje v tom, přečíst si jejich duetovku Nasleduj ma.
Autorky se i přes svůj počet a odlišnosti dokázaly vžít do postav, které stvořily a nepřipadalo mi, že by se postavy chovaly nějak jinak v závislosti na tom, kdo je zrovna psal.
Nechci hodnotit, nakolik je lék, který Ros našla reálný, ale musím říct, že mi knížka přišla až moc přebombovaná. Holky nám dávají jeden šok za druhým, vůbec nevíte, komu věřit a stále se něco děje, což bylo moc fajn, ale osobně bych uvítala nějaký záchytný bod, který jsem úplně nenacházela.
Nicméně kniha velmi předčila moje očekávání a to v dobrém smyslu slova. Upřímně jsem vůbec nečekala, že kniha od tolika autorek může někdy fungovat a ono fakt jo.
Cením také, že autorky příběh sice ukončily, ale nechaly si zadní vrátka pro další díl, který doufám, že začnou psát brzy.
Doporučila bych tuto knihu?
Ano.
A komu?
Všem, kteří mají rádi romantiku, lékařské prostředí, trochu té skoro mafie, milovníkům thrillerů a všem, kteří mají rádi slovenskou tvorbu.
Vítám vás u dnešní, po dlouhé době trochu netradiční recenze, ve které se podíváme na povídky z knihy s názvem Bajky Barda Beedleho.
Za darování knihy moc děkuji @citanie_s_petou
Tato kniha má představovat ukázku pohádek, které byly známé mezi kouzelníky. Dává nám tedy možnost nakouknout do života kouzelnických dětí a toho, co mohl Harry také znát, kdyby jeho rodiče žili.
Ale pojďme už raději na samotnou recenzi.
Jak jsem již psala v sekci výše, tato kniha je souhrn několika pohádek, které se od těch našich neodlišují pointou svého sdělení, ale postavami, jež se v oněch pohádkách objevují.
Na místech, kde bychom čekali třeba Karkulku mají kouzelníci mága a jeho chlupaté srdce, čarodějku a mluvícího králíka a spoustu dalších věcí.
Jsem ráda, že v kouzelnickém světě, ve který všichni ještě stále jistě věříme, mají stejné poselství pohádek, jako my.
Tato útlá knížka mě vrátila do chvil k Harrymu a za to jsem jí moc vděčná.
Krásná oddechová četba pro všechny milovníky Harryho Pottera.
Vítám vás u dnešní recenze.
Tentokrát se podíváme na další díl ze série Harry Potter. Tentokrát tedy s názvem Harry Potter a Prokleté dítě, který je evidován jako osmý díl, no někteří ho za něj nepovažují.
Za poskytnutí této knihy děkuji nakladatelství Albatros, kterému tímto moc děkuji za projevenou důvěru a těším se na další spolupráci.
Tato kniha je psaná formou scénáře k divadelní hře, což mě, musím říct, dost rušilo, ale, jak se dočtete dále, byly v příběhu mnohem horší věci.
Dle mých informací existují dva tábory.
Jeden z nich tuto knihu miluje a druhý naopak nesnáší a tvrdí, že vůbec neměla vzniknout.
Ve kterém z nich jsem já?
Inu, musím říct, že jsem v tom druhém.
Kniha z mnoha postav naší oblíbené série udělala úplně jiné charaktery a to takovým způsobem, že to nelze odůvodnit ani jejich zestárnutím. Navíc se kryje s tím, co bylo zmíněno v původní sérii. Například úplné zničení obraceče času, no zde jeden máme. A takhle bych mohla pokračovat dále a dále.
I samotná existence Delphi nedává vůbec žádný smysl.
Shrnu to asi tak, že je celá kniha naprosto nedomyšlená a vůbec nedává smysl v kontextu s původní sérií.
Rowling se dle mého do série mohla vrátit spoustou jiných způsobů, které by mohly fungovat daleko lépe, než toto.
Komu bych doporučila tuto knihu?
Všem, kteří se do tohoto světa chtějí ještě vrátit, ale také těm, kteří nejsou detailisti a jde jim jen o samotný návrat do tohoto světa.
(SPOILER) V CELÉ RECENZI SE MOHOU VYSKYTOVAT SPOILERY, KVŮLI VŠEOBECNÉ SLÁVĚ A ZNALOSTI TÉTO SÉRIE
Vítám vás u dnešní recenze.
Tentokráte se podíváme na závěrečný díl série o chlapci, který zůstal naživu s názvem Harry Potter a Relikvie smrti.
Ale nebojte, ještě tento svět úplně neopustíme, mám pro vás připraveného něco dalšího.
Ale o tom potom.
Teď se pojďme podívat na samotnou recenzi tohoto sedmého dílu.
Asi překvapím, ale zrovna tento díl je snad můj nejméně oblíbený.
Připadá mi, že vše, co Rowling budovala – primárně v charakterech hlavních postav se totálně bortí. Ty děti, které Rowling postupně vyvinula v rozumné a fajn dospělé se opět vrací do časů tak prvního až druhého dílu, co se jejich charakterů a chování týče.
Opět ale cením autorčinu schopnost překvapit tím, kdo všechno je vlastně na zlé straně a kdo z těch, u kterých by to nikdo nečekal je naopak pro děj velmi důležitý.
Doporučila bych tuto knihu?
Ano, přestože z celé série asi nejméně.
A komu?
Stále a znovu těm, kteří mají rádii fantasy, magii, přátelství, dobrodružství, zvraty a zajímá je, jak celá tato série dopadne.
(SPOILER) V CELÉ RECENZI SE MOHOU VYSKYTOVAT SPOILERY, KVŮLI VŠEOBECNÉ SLÁVĚ A ZNALOSTI TÉTO SÉRIE
Vítám vás u recenze již pátého dílu série o Harrym Potterovi.
Tentokrát si tedy popovídáme o dílu s názvem Harry Potter a Fénixův řád, který je nejtlustší knihou celé série, kdyby vás to zajímalo.
Pojďme už ale na samotnou recenzi, ať zde nemusíte číst pořád to samé.
Tak znovu a opět.
Musím říct, že Rowlingová opět překvapila tím, co vše dokáže vložit do charakterů a jak dokáže příběhy zamotávat.
Přestože to byla nejdelší kniha, neměla nudná místa a příjemně se četla. Spolu s Vězněm z Azkabanu je tento díl můj nejoblíbenější z celé série. Až na ten závěr, samozřejmě.
Doporučila bych tuto knihu?
Ano.
Komu bych tuto knihu doporučila?
Všem, kteří mají rádi Harryho Pottera, fantasy, přátelství, magii a tlusté knihy.
(SPOILER) V CELÉ RECENZI SE MOHOU VYSKYTOVAT SPOILERY, KVŮLI VŠEOBECNÉ SLÁVĚ A ZNALOSTI TÉTO SÉRIE
Vítám vás u recenze již pátého dílu série o Harrym Potterovi.
Tentokrát si tedy popovídáme o dílu s názvem Harry Potter a Fénixův řád, který je nejtlustší knihou celé série, kdyby vás to zajímalo.
Pojďme už ale na samotnou recenzi, ať zde nemusíte číst pořád to samé.
Tak znovu a opět.
Musím říct, že Rowlingová opět překvapila tím, co vše dokáže vložit do charakterů a jak dokáže příběhy zamotávat.
Přestože to byla nejdelší kniha, neměla nudná místa a příjemně se četla. Spolu s Vězněm z Azkabanu je tento díl můj nejoblíbenější z celé série. Až na ten závěr, samozřejmě.
Doporučila bych tuto knihu?
Ano.
Komu bych tuto knihu doporučila?
Všem, kteří mají rádi Harryho Pottera, fantasy, přátelství, magii a tlusté knihy.