jirina4159 jirina4159 komentáře u knih

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Do poslední chvíle nejasné kdo vraždí, dobrá zápletka. Není zbytečně drsné.

18.11.2022 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Tohle se mě líbilo z knih pana Hájíčka nejvíc, možná i proto, že tématika je mi na hony vzdálená, mladý muž s velmi svérázným přístupem k práci i k životu. Velice sympatické zaujetí i nasazení pro věc jeho zájmu.

23.10.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha byla velice čtivá a dobře popsaný osud nejen dívky ale i života lidí ve fašistickém německu. Velice mně překvapilo že jsem knihu neohodnotila (četla jsem ji v září 2016), a proto jsem to udělala dnes.

19.12.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knih s touto tématikou jsem četla hodně (vzhledem k věku je mi 82 roků) moc chuti jsem do této knížky neměla a zpočátku se mi nedařilo začíst. Nakonec jsem ale byla ráda protože přece jen byla z trochu jiného prostředí. Jen číst o těchto hrůzách je těžké a představit si je prožívat nemyslitelné a psát o nich musí být velice těžké. Přesto a nebo právě proto je potřeba neustále si je připomínat.

22.07.2020 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Čtení to asi není pro každého čte se to jedním dechem a se sebezapřením. Měla jsem chuť knihu odložit. Hodně syrové a nutí k zamyšlení ale pochopit se to asi nedá! Vymyká se to čemukoliv z normálního života, líbilo se mi srovnání režimů každý něco vnucuje!

19.08.2024 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Přečetla jsem jedním dechem, a můj obdiv mají všechny ženy jejichž příběhy spisovatelka velice citlivě popisuje. Sama takové dramatické zkušenosti v osobním životě nemám, ale vím že to tak bývá a každý má nějaké své trápení někdy zaviněné jindy ne. Určitě bych ji doporučila k přečtení u mě je to už pátá kniha od této autorky a určitě si ráda přečtu i další její knihy.

19.09.2023 5 z 5

Líbil se mi citlivý přístup spisovatelky k tak tragické době, navíc dala prostor čtenářům aby se s tématem pro občany v této lokalitě velice kruté doby, blíže seznámili i pomocí dokumentů.

02.05.2022 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Četla jsem s tím, že prolnutí osob bude nějaké zásadní, nesplnilo se. Každý příběh by byl svým způsobem možný a možná i lepší sám o sobě. Takhle to byl vlastně jen takový nucený slepenec bez jakéhokoliv vztahu jednotlivých osob k sobě navzájem. Naštěstí jednotlivé kapitoly nebyly příliš upovídané, a proto se kniha četla dobře.

16.10.2021 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Nečetlo se to špatně občas jsem si nebyla jistá jestli jsem nepřeskočila nějaké stránky, občas mí ty přechody opravdu přišly hodně rychlé. Zatím si nejsem jistá jestli budu mít chuť číst další knihu této série.

09.04.2024 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Moc jsem si od této knihy neslibovala nakonec jsem byla docela s její četbou spokojená, sice spousta postav a docela zamotané některé popisy místa i toho co si postavy myslí zbytečně natahované.

13.10.2023 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Drsnější, mělo to ale spád a nečekané rozuzlení.

08.11.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Kniha o tom jak to v životě někdy prostě chodí.

24.01.2021 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

(SPOILER) Popis atmosféry bez chybičky, některé momenty ze života asi ne podle reality ale pěkně propracované.

15.07.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Přečteno, pěkně napsané, ale některé věci jsem nepochopila, nebo nečetla dost pozorně.

08.08.2019 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Další kniha do které se mi po přečtení upoutávky nechtělo, ale jsem ráda že jsem nechuť přemohla a knihu četla i když některé věci v chování postav jsou opravdu mimo mé chápání.

29.12.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Titul knihy mě nezaujal a myslela jsem že to bude něco jako a la Červená knihovna, ale neměla jsem tou dobou moc na výběr, poslala mě ji dcera (bez komentáře a doporučení) mezi knížkami které jsem už všechny přečetla tak jsem si řekla že to zkusím. Ale velice překvapila, opravdu zajímavě a čtivě napsáno a já to velice rychle a se zájmem proč to hlavní hrdinka dělala přečetla. Určitě bych doporučila, sice oddechovka ale stojí za to.

28.09.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Začala jsem číst protože to byla jedna z mála knih kterou jsem měla po ruce, když se pokazila čtečka. Nakonec jsem byla spokojená, kniha se četla skoro sama, zajímavý propletenec postav a prožitých traumat.

28.07.2023 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Moje první kniha od této autorky, za mě hodně rozebírané osobní pocity, trochu to ubírá na spádu děje, ale nebyla jsem zklamaná, četlo se občas s napětím. Postava vrchního komisaře je pěkně hnusná (mstivý magor).

08.04.2023 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Opravdu oddechovka, velice čtivé já se pobavila, líbilo se mně i když její chování bylo naprosto odlišné mému. Bylo to prostě o pohledu na život někoho jiného.

20.02.2023 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Měla jsem z toho větší obavy, nakonec ale psáno ve stylu původního Saturnina, takové odlehčené čtení.

27.07.2022 4 z 5