Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Čtyřicet dnů Čtyřicet dnů Franz Werfel

Tak konečně jsem tu bichli dočetla,nebyla to špatná kniha,ale přeci jen dosti rozsáhlá.
Jsem ráda že jsem si ji prečetla,ale jednou to určitě stačilo.

07.04.2021 4 z 5

Slib svatojánské noci Slib svatojánské noci Jana Klimečková

Kniha jakoby vytažená z babiččino knihovničky,hodně připomíná literaturu první republiky.
Sice to nebyl úplně můj šálek kávy,ale četlo se to pěkně.

28.03.2021 4 z 5

Obyčejný muž Obyčejný muž Paul Rusesabagina

Velmi silná a na čtení těžká kniha.
Je až neskutečné jak se lidi k sobě navzájem dokáží chovat a jak málo stačí aby se z nich stali zabijáci.
Obdivuji každého kdo si dokázal během genocidy zachovat lidskost a pomáhal svým bližním.

25.03.2021 5 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Moc pěkné a čtivé.Jen ten konec byl takový hrrrr.

23.03.2021 5 z 5

Když jsem si tuto knihu vyzvedávala v bezkontaktní skříňce v knihovně překvapilo mě jaká je to bichle,ale po přečtení říkám klidně by mohla mít těch stránek víc!Už teď se mi stýská po všech postavách.
"Raději budu žít jako optimista a mýlit se než žít jako pesimista a mít vždycky pravdu."konečně jsem našla své životní motto.
Krásná kniha,moc za ní děkuji.

22.03.2021 5 z 5

Velmi krásná a povedená kniha.A také velmi čtivá.
Nemůžu říct že bych se ztotožnila se všemi názory, ale některé mi byli zase velmi blízké.
Každopádně obdivuji všechy ty samotáře,že si šli za svým snem a žijí podle sebe.
Moc krásné.

16.03.2021 5 z 5

Nový domov Nový domov Lizzie Page

Moc pěkně se to četlo.
Jen teda jsem si myslela že Viv bude stará paní,ale ne,bylo jí jen něco málo přes čtyřicet když se k ní Pearl dostala.Líbilo se mi prolínání dvou časových rovin.A líbil se mi konec.
Jak je vidět člověk se má řídit spíše srdcem než rozumem.

14.03.2021 5 z 5

Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velmi silná a na čtení trochu těžší,ale velmi potřebná kniha.
Z příběhů se tají dech a mráz běhá po zádech.
Říkám si jakby se v takové chvíli zachoval jiný národ?Taky by skoro každý šel?A šel by s hrdostí?
A taky přemýšlím,stát se to už po pádu železné opony nechovala by se tamní vláda víceméně stejně?Nesnažili by se to stejně ututlat?

12.03.2021 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Tak konečně dočteno.No určitě to není jednoduchá kniha,jak na čtení tak na přemýšlení.
Rozhodně doporučuji udělat si na ní čas a nečíst rychle.

08.03.2021 4 z 5

Chlapec ze sněhu Chlapec ze sněhu Chloe Mayer

Teda tak to bylo hodně smutné čtení.
Psychické problémy jsou mnohem horší než ty fyzické.A jsou-li přehlíženy a neléčeny,lehce dojde ke katastrofě.
Bylo mi moc líto Davida,jaké ztížení si nese do života.

27.02.2021 5 z 5

Obecná škola Obecná škola Zdeněk Svěrák

Krásné a milé pohlazení po duši.Jak film s nádhernou Dvořákovou hudbou,tak i tato útlá knížečka.

25.02.2021 5 z 5

Válka nemá ženskou tvář Válka nemá ženskou tvář Světlana Alexandrovna Alexijevič

Tak tohle byla opravdu drsná kniha, plná silných,syrových příběhů.
Příběhů ze kterých vás mrazí ještě dlouho po přečtení.
Příběhů ve kterých se otevírají letitá tabu.
Příběhů úžasných žen,před kterými hluboce smekám.
Přiběhů o tom že válka nekončí vítězstvím,ale v duši mnoha lidí pokračuje ještě léta letoucí a někdy až do smrti.
Děkuji autorce za tuhle knihu.

25.02.2021 5 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Joj tak to byla paráda.Opravdu jsem si to hraní se slovy a tu krásnou košatou češtinu užila.Ale je fakt,že na to musí být čas,takovýto poklad se nedá slupnout jako jednohubka.
Krásný je i film,miluju tento druh jemného humoru.

19.02.2021 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Výborně napsaná kniha,čte se skutečně jedním dechem.Jak vidno válečná mašinérie sešrotuje každého a oběti jsou na obou stranách.
Měli vůbec na výběr?
Byl jejich strach víc než jejich morálka a veškerá předsevzetí?Mohli na svém osudu něco změnit?
A mohli vůbec byť jen tušit kam až je to všechno zažene?A kdyby to věděli,jak by se rozhodli?
Nic není černobílé a člověk není jen hodný nebo jen zlý.

14.02.2021 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Pěkná kniha,jen si taky říkám do jaké míry je to vše pravdivé.Každopádně je prima že po tom všem co paní Adinu potkalo nezahořkla.

11.02.2021 3 z 5

Pojednání o mé radostné cestě od kolébky ke krematoriu Pojednání o mé radostné cestě od kolébky ke krematoriu Vladimír Komárek

Jedna z nejkrásnějších knih co jsem kdy četla,plná laskavého humoru a životního nadhledu.Jen se tedy přiznám,že do té doby jsem neměla o panu Komárkovi ani to nejmenší ponětí.

09.02.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Moc pěkná knížka o tom čeho je člověk schopen z lásky.

08.02.2021 4 z 5

Náš malý, maličký svět Náš malý, maličký svět Jaromíra Kolárová

Krásné čtení,knihy paní Kolárové mám moc ráda a ani tato autobiografická nezklamala.Zavede nás na pražskou periferii dvacátých let.
Nádherně čtivá kniha,jen mi překvapilo že zde na DK není nejnovější vydání k roku 2019,které má velmi povedenou obálku.

03.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tam kde je zášť,pocit nespravedlnosti a křivdy tam to vždy zavání průšvihem,krveprolitím či válkou.Lhostejno zda jde o jedince či národ.
A v případě války to vždy odnesou nevinní lidé.
Kniha je opravdu velmi čtivá a jeden se nestačí ani rozkoukat a už je konec.
Chtěla bych paní autorce moc poděkovat za krásné chvíle strávené s jejími knihami,těmi napsanými i těmi budoucími.
Tak teď si ještě počkat další rok na třetí díl.

01.02.2021 5 z 5

Jen o rodinných záležitostech Jen o rodinných záležitostech Jaromíra Kolárová

Myslím,že nic než co tu už bylo napsáno dodat nejde.Jen poznamenám,že jsem kdysi viděla stejnojmenný film natočený podle této knihy,a ten byl také moc povedený.

26.01.2021 5 z 5