Kerberos Kerberos komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Zima se blíží.. tak třeba budu mít tolik času abych si přečetla celou ságu, která tak skvěle začíná.

15.11.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Velmi akční, Gwen tentokrát bojuje s mafiánskými sousedy a náboženskou sektou. Jde jim všem o život. Možná že by Gwen nemusela být taková supermanka.

14.11.2021 5 z 5

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

Potřebovala jsem odlehčení, romanci - toho se mi dostalo. Příjemné čtení z vinařského prostřědí, plno sexu, trocha duchařiny a závěr pohádka.

10.11.2021 4 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Janou Strykovou. Boj Astrid s alkoholismem, zajímavé, ale trochu zdlouhavé.

08.11.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Trochu víc hororové než jsem u Kariky zvyklá, slabší než Trhlina. Tu oblast znám ,i když takovým věcem nevěřím ,stejně mi zatrnulo.

07.11.2021 3 z 5

Červené víno 3 Červené víno 3 František Hečko

Závěr trilogie, potomci znepřátelených rodů Marek a Lucia jejichž láska rodiny nespojí. Bratry Habdžovce rozdělí otcova poslední vůle a společnou cestu už nenaleznou,celkem tragický konec.

04.11.2021 5 z 5

Červené víno 2 Červené víno 2 František Hečko

Doba válečná, otcové od rodin odešli do války a ženy se musí starat o hospodářství a děti Některé se už manželů nedočkají, zlá doba.

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Velmi napínavě sepsaný příběh, byly chvíle , kdy jsem si myslela, že to bude mít mnohem tragičtější vyvrcholení. Jediné co se nevysvětlilo - je původ chlapce z lesa.

Červené víno 1 Červené víno 1 František Hečko

Román popisuje těžký život na slovenské vesnici na počátku minulého století. Rozpory v rodině ,boj mezi sousedy plno zla a křivd. První díl končí začátkem války a odchodem mužů do války.

Stín Stín Jiří Křižan

Jeden z mála případů kdy je film lepší než kniha.Bude to asi skvělým hereckým obsazením.Připomenutí těžké doby kolektivizace a praporů PTP.

02.11.2021 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Knihy z amišského prostředí se mi líbí a náčelnice Kate je velmi sympatická. Tentokrát rozplétá případ, který je uzavřen a nikdo z kolegů se do něj nechce zaplést. Za svou svéhlavost ponese následky.

31.10.2021 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Trochu jiný May, poslouchala jsem audioknihu namluvenou Jiřím Dvořákem, napínavé s velmi překvapivým koncem.

29.10.2021 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Tato trilogie byla skvělá ještě lepší než šestidílná Akta Enzo. Časem snad přečtu i Čínské thrillery . Tento autor má co nabídnout , určitě ho doporučuji.

27.10.2021 5 z 5

Údolí králů Údolí králů Kent R. Weeks

Knihu jsem si pořídila až po návštěvě Egypta aby mi připomínala místa ,která mě tak uchvátila. Teď jsem ji po letech znovu prošla. Krásná publikace plná fotografií, map. Ukazuje mnoho míst kam se normální člověk nemá šanci podívat.

26.10.2021 5 z 5

Velmi smutný příběh podle skutečných událostí. Některé věci zavinila doba a okolnosti,
ale mnoho taky ovlivnila Blančina svéhlavost.

25.10.2021 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Nebudu posuzovat autentičnost je to velmi varující,co všechno se dělo.Poslouchala jsem audiokniha namluvenou paní Maciuchovou - silný zážitek.

20.10.2021 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Druhý díl je opět velmi akční.Postava Matěje Mlynáře je sympatická, i když je to taková mlátička.Bojuje s alkoholem i minulostí. A vyšetřování je pro něj velmi osobní.

19.10.2021 4 z 5

Čachtická paní z Karlštejna Čachtická paní z Karlštejna Richard Dostál

Četla jsem i knihu Bestie z Karlštejna od Horákové, ale tohle zpracování je lepší i když tvrdší a popisnější , co se zločinů týče.

18.10.2021 5 z 5

Královi rytíři Královi rytíři Richard Dostál

Čtivě napsaný historický román ,autor si některé věci přizpůsobil. Jindřich z Lipé nebyl až tak mladý ,v době bitvy u Kutné Hory mu bylo 34 let a byl ženatý.

17.10.2021 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Pohraniční vesnice Chaloupky ,která je víc německá než česká a život v ní těžký a chudobný. Román začíná příjezdem Rity Zehrmannové v roce 1968 na místa, kde prožila většinu života .Ve vzpomínkách se rozvíjí její životní příběh od první s větové až po odsun v roce1945.Osudy několika rodin jsou velmi propletené a část se odehrává i v Americe. Smutné, ale pravdivé.

16.10.2021 5 z 5