lencin lencin komentáře u knih

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Pokračování Medvědína, prostor pro hlubší charakteristiky postav. Bylo to slabší než první díl, ale špatné to nebylo.

28.02.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Výborná kniha (nejen) o hokeji a nalém městečku, pro které je hokej vším.

27.02.2020 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Nebylo to špatné, ale nebyl to můj šálek kávy.

25.02.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Mrazivý příběh. Dvanáctiletá Bára vs. její matka a otec. Děsivé.

20.02.2020 5 z 5

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Ach to bylo úžasné. Sbírka povídek, které ve skutečnosti jsou něčím víc než jednotlivými povídkami. Příběh pohnutého života Lu a její rodiny. Odvrácená strana amerického snu,drogy,alkohol, násilí v rodině. Berlinová je skutečná mistryně.

20.02.2020 5 z 5

Jedna + 1 Jedna + 1 Monika Peetz

Vtipné a milé oddechové čtení. Hlavní hrdina mi byl sympatický, ale příběh byl trochu splácaný.

16.02.2020 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Výborně napsaný generační příběh žen. Velmi zajímavý mezigenerační přenos.......

15.02.2020 4 z 5

Norma Norma Sofi Oksanen

Nebylo to špatné, byť Stalinovy krávy či Očista byly vyšší liga. Možná tam bylo příliš mnoho témat....

07.02.2020 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Mně se kniha líbila,i ty zkratkovité popisy životů jednotlivých hrdinů....

04.02.2020 4 z 5

V nejlepším věku V nejlepším věku Martina Kemrová

Vtipné a moudré. K tomuto stupni uvědomění si sebe sama je potřeba se prožít :-)

31.01.2020 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Zajímavé pro mě byly hlavně úvahy o manželství a dále pak podprahově vlastně všudypřítomný rasismus.

27.01.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Čtvrtý díl série Cormorana a Robin se mi líbil asi nejvíc.

02.01.2020 4 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Výborné. Věděla jsem o F. Drtikolovi jen málo, teď vím víc a jsem ráda. Určitě sáhnu i po další knize tohoto autora.

06.12.2019 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Výborně popsané vztahy v rodině. Všechny tři povídky jsou úžasné. Jen nerada a těžko jsem knihu odkládala.

24.11.2019 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Vyhrocený příběh. Fiktivní spisovatel T.S. Garp a jeho život a přátelé i nepřátelé. Pomezí absurdna a reálna.

16.11.2019 4 z 5

Doktor vězeňských věd Doktor vězeňských věd Renata Kalenská

Doporučuji! Zajímavý člověk se silným životním příběhem.

09.11.2019 4 z 5

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Pro mě výborné. Opět motivy hlavního tématu E. Ferrante, ženy jako matky, dcery, přítelkyně a jejich vztahy. Výborná,byť smutná a drsná sonda do hlubin duše ženy.

04.11.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Před sebou neutečeš! Výborně napsaná kniha. Dnešní nemocnice očima lékaře. Krize středního věku a problémy rodinného života. Moc se mi líbilo.

03.11.2019 5 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Paní Svatošové si velmi vážím za její práci v hospicovém hnutí i za její nasazení. A pana Palána také obdivuji, ale tato kniha byla pro mě zklamáním. Bylo to jako evangelizační příručka. Ale i tak to bylo zajímavé.

02.11.2019 3 z 5

Jediný príbeh Jediný príbeh Julian Barnes

Silné a krásné. Příběh původně lehce letní a studentsky bezstarostný získává hlubší a tragičtější podtón. Doporučuji!

19.10.2019 4 z 5