Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

O malinko horší, než první díl.
Trošku mi vadilo, jak se to vyvinulo s Colem a jeho přípravou na natáčení.
Přesto super. Doporučuju. Každý si zaslouží ten svůj čokoládový koktejl. :-)

16.05.2022 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Super to bylo. Nečekaně.
Navíc ty hory, sníh a lyžování.

10.05.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Anthony mě bavil víc, než Daphné, celkově tady vztah sourozenců Bridgertonových je velice pěkný a osvěžující. Pěkné pokračování série. Anthony je prostě ten "správný hejsek" :-)

08.11.2021 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Toto mě bavilo! Jako fakt. V postavách se dá celkem orientovat a není jich úplně tolik, jako v jiných historických dílech.
Přemysl byl rozhodně obdivuhodná osobnost a já jsem ráda, že jsem se díky této knize dozvěděla víc o Přemyslovcích a naší historii.
Psané poutavě, a přestože je to kniha o 600 stranách, tak se to čte vážně dobře.
Pokud chcete dobrý příběh a zároveň oprášit dějepis, tak se rozhodně dejte do čtení! :-)

07.10.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Promiň Kulti, ale Lukov tě odsouvá až na druhé místo, protože tě absolutně převálcoval :-)

Krasobruslení miluju a i když to zase byl zdlouhavý díl, tak to nevadilo, aspoň jsme mohli strávit víc času s Ivánkem. Protože ten chlap je prostě pohádka...
Koule byla na můj vkus až moc sprostá, ale jinak jí nemám co vytknout.
Chci další díl ze sportovního prostředí! Hned. Prosím pěkně.

20.08.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Waau!
Tak tohle mě dostalo. Bez debat. Obálka klame, hodně dlouho mě odrazovala, ale nakonec ten obsah řadím k vrcholům poslední doby v tomto žánru.

07.01.2021 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Kdysi dávno v zemi spálené na popel žila malá princezna, která milovala své království...

Tak a pohádky je konec!

Díl plný bitev, lásky a překvapení.
Třináctka mě rozbrečela. Daena naštvala. Lorcan rozesmál. Dorian vytáčel. Fenrys přirostl k srdci.
Skvělý styl. Skvělý svět. Skvělá série. TEČKA.

04.11.2019 5 z 5

Lepší než ve filmu Lepší než ve filmu Lynn Painter

Předčilo očekávání.
Nemám sice ráda tyhle trapné pubertální "hysterky", které si myslí, že jim stačí 2 minuty na to, někoho sbalit, ale tady je to napsané tak nějak mile.
Samozřejmě, na můj vkus to všechno pochopit, trvá Liz hrozně dlouho, a naše dvojice spolu (a myslím tím opravdu spolu) dostane hrozně málo času, ale i tak je to prostě fajn čtení.
A Wes je samozřejmě ten největší milouš pod sluncem. Navíc tady máme ztrátu rodiče, motání se do vlastních lží, hledání sebe sama ale hlavně ten štastný konec.
Co víc si přát?

26.06.2024 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Souhlasím s komentáři pode mnou. Nenáročné, rychlé, sympatické a fajn :-)

24.04.2024 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Začátek mě vůbec nebavil, pak kniha ležela na polici asi 2 roky, a teď nevím proč jsem po ní sáhla a dočetla jsem ji za jeden večer.
Příjemná změna oproti tématům, která normálně čtu.

Nějak to na mě celé fungovalo, a ten konec jsem stejně obrečela, ikdyž jsem to čekala.

06.02.2024 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Ta Alina mě tak vytáčí!
Tuhle sérii dočtu, protože mě prostě baví Nikolaj, Tamara, Tolja i Mal a chci vědět, jak to teda skončí.
Ale jinak se to s Vránama nedá srovnávat.

07.08.2023 3 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Nechápu popularitu téhle knihy.
Podle mě naprosto průměrné, zbytečně natáhnuté a nezajímavé.
Pokud rádi čtete 500 stran o ničem, tak tohle je přesně ono.
Asi mi neseděl styl psaní, ale prostě za mě to byla hrozná nuda.

07.08.2023 2 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Líbilo se mi to. Hlavně to, jak to nakonec dopadne s Cleminou pamětí. Prostě to celá dávalo tak nějak víc smysl.
Je to krátké a přitom to bohatě stačí, dostanete přesně to, co si myslíte, že dostanete.
Díky bohu za čtyřnohé mazlíčky.
Akorát nechápu, co mají všichni pořád s těmi tatéry.

14.06.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Tohle je tak těžké hodnotit...
Na jednu stranu tomu nejde upřít čtivost a síla vtáhnout Vás do příběhu, na tu druhou, pokud jste četli Dvory, tak už teď víte přesně, co se stane a jak to dopadne.
Když si to ale odmyslíte, tak dostanete celkem dobrý příběh a taky hlavně konec série.
Nesmíte v tom ale příliš hledat nějaký uvěřitelný, postupný vývoj postav, nějaké WAU, nebo nějakého charakterního a dobře vykresleného záporáka, nebo jakoukoli nejistotu z toho, kdo udělá co.
A pokud čekáte aspoň nějaké epické finále se spoustou napětí a strachu o vaše hrdiny, budete zklamaní.

Čtyři hvězdy, ač si to po literární stránce kniha nezaslouží, dávám za Finna a Mishu, mou nepochopitelnou radost z četby téhle knihy a taky proto, že to bylo lepší, než první díl.

30.11.2022 4 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Nejhorší díl z této série. Stačil by poloviční rozsah. Bez hokejistů to vážně není ono.

01.06.2022 2 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Zatím pořád vedou Dopisy ztraceným, ale jinak super. Četlo se to dobře, rychle to odsýpá a děj vás nepustí.
Konec se mi úplně nelíbil, ale už jsem u Kemmerer zvykla na otevřené a divné závěry knih.

04.03.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Zklamání. Na Dvory to nemá ani omylem. Jak někdo psal, že Hawke je druhý Rhys, tak to je jako srovnávat hrušku s mákem.

Poppy je dle mého názoru hrozná hlavní postava. Na jednu stranu naivní blbka, která asi nemá mozek, protože to, co je jasné od první kapitoly, ona nepochopí, ani když to zažije na vlastní kůži třikrát, a na druhou stranu chladnokrevný zabiják, který to umí s každou možnou zbraní.

SPOILER:
V jednu chvíli je naštvaná, někomu probodne srdce a za 2 vteřiny je schopná se s ním vyspat, aby se vzápětí opět urazila. To co nesvěří ani člověku, kterého považuje za otce, do nejmenších podrobností vyklopí někomu, koho zná 14 dní. Když může použít svoje schopnosti, aby zjistila s kým má tu čest, tak najednou na svůj talent na půl knihy úplně zapomene a pak se diví.
KONEC SPOILERU

Autorka by se měla podle mě držet pouze romantických knih, a do fantasy se nepouštět. Nejsem z toho vůbec unešená, jak jsem čekala, podle všemožných recenzí kolem.

20.10.2021 1 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Další skvělý díl.
Václav byl úplně jiný, než jeho otec, takže to bylo zase zajímavé čtení. Jednooký král je trochu neprávem upozaďován za oběma Přemysly Otakary...
Opět zajímavé, čtivé a poučné. Na rozdíl od hodin mého milovaného dějepisu, si z těch knih podstatné věci zapamatujete a budou dávat mnohem větší smysl.

07.10.2021 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Nejlepší díl.

21.07.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Za mě dobrý. :-)
Líbilo se mi to víc, než Kudy ke hvězdám.

Tohle asi ani není SPOILER, když je to v anotaci, ne? :

Škoda, že vlastně od začátku víme úplně přesně, kdo je kdo a jak se to bude dál vyvíjet.
Jediný, kdo to až do konce neví, je hlavní hrdinka, která působí, jako Geňa hadající Seznamku...

Líbil se mi ten styl psaní. Předvídatelné, leč příjemné.

Na jedné vlně s mojí představou o pohodové jednohubce.

16.07.2021 4 z 5