Mandlevest Online Mandlevest komentáře u knih

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Manželkou podruhé a moc krásná obálka, která mě hned upoutala. A to není všechno. Také romantika, spíše pro ty, kteří už jsou životem trochu poučení, která mě moc bavila. Není to červená knihovna anebo možná trošku je, ale příběh má hlubší podtext a hlavně je moc krásně napsaný. Naděje i pochyby, radosti i bolesti, ale hlavně touha, prožít život naplno, právě teď a tady, protože nikdy nevíte... Moc pěkný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

29.04.2022 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

No, zkusila jsem, ale musím říct, že jsem po přečtení tohoto detektivního příběhu rozpačitá a 100% souhlasím s komentářem od Hella, lépe bych to nenapsala. Problém nebyl v hlavních hrdinech, ale ten nepřehledný příběh mě tedy moc nebavil a navíc jsem se v něm občas ztrácela :-). Nevím, jestli dám, v pekelné konkurenci jiných detektivek, šanci pokračování, které dle anotace slibuje snad čtivější zápletku. Uvidíme :-). Za tento příběh slabé 3*.

26.04.2022 3 z 5

Berlín – průvodce s mapou Berlín – průvodce s mapou kolektiv autorů

Za toto hodnocení může zejména dcera, která mě zase, po čase, zlomila ke sledování Netflixu, konkrétně hitu Papírový dům. Je to opravdu pecka, skvěle jsem se bavila, hlavně postava Berlína mě často rozesmála. A po ukončení 2.serie jsme si řekly, proč bychom se do stejnojmenné metropole nevypravily? Od nápadu k realizaci uplynulo pár hodin a prodloužený víkend stál opravdu za to. Město, které tepe energií, ale i místy, kudy kráčela historie. Chtěly jsme stihnout mnohé, a tak jsem si večery, unavená, ale šťastná, krátila touto knihou k doplnění toho, co jsem přes den zažila. Nemohly jsme mít, v tomto opravdu vypjatém, psychicky náročném období, plném starostí a obav a smutku , lepší nápad. Žádná televize, žádný internet, žádné thrillery, jen tato chytrá knížečka a vítr ve vlasech:-). Ač zmlsaná krásou Prahy, Berlín mě taktéž uchvátil. Vřele doporučuji, zkuste to. A Kačko, díky :-).

24.04.2022 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Od Lucy Clarke jsem přečetla vše, co u nás vyšlo a kniha Pozvala mě dál se mi líbila nejvíce. Já se začetla hned od začátku, příběh mě chytil a hezky se to psycho strašidelné napětí stupňovalo. Konec se dal předvídat , ale i v něm dovedla autorka najít, pro mě, vtipné a nečekané překvapení. Velká spokojenost, super odpočinkové čtení. Lucy Clarke mě žádnou knihou ještě nezklamala, spíše naopak. Píše čím dál lépe.

21.04.2022 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Kdybych měla zhodnotit dvěma slovy, napsala bych, že v jednoduchosti je síla. Tohle je absolutně netypická detektivka, která mě zaskočila a překvapila. Originální vyšetřovatel, otec tří malých dcer ve složité situaci, pomáhá, na dovolené, s případem zmizení dívek. Užijete si příjemné napětí, ale i dosti humorných situací a to mě v detektivkách baví. Zápletka není složitá, je to spíše odpočinkové než nervydrásající čtení a jak jsem zjistila, jedná se o první díl ze série (ta má zatím 9 dílů). A tak lze očekávat, že se s tímto sympaťákem ještě setkáme a uvidíme, jak se bude jeho příběh vyvíjet dál. A určitě u toho i něco dalšího vyřeší :-).

17.04.2022 5 z 5

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Nejdříve jsem myslela, že budu zase trochu kritická, ale nakonec hodnotím dosti vysoko. A to proto, že autorka určitě nemůže za to, že jsem těch různých psychothrillerů přečetla opravdu hodně, a tak se mi zdá, že něco trochu podobného jsem již četla a také proto, že tato kniha se mi líbila více než Osudný pád, který jsem četla před časem. Byla akčnější, čtivější, zajímavější (kapitoly z minulosti se mně líbily hodně) . A obálka je také supr, takže posílám doporučení.

17.04.2022 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Hodně napínavé čtení a další zajímavý autor, kterého budu sledovat. Je sice pravda, že jsem ten zásadní zvrat po pár desítkách stran odhadla a říkala si, že to snad autor nedopustí, že to je hodně laciné... A ono jo :-). Na druhou stranu teprve potom mě začala kniha opravdu bavit, já mám v knihách ty soudní tahanice ráda, i když systém vynesení rozsudku a rozhodnutí o vině a trestu v americké justici mně přináší silné chvění u žaludku. Závěr knihy přinese nečekané překvapení, nepříliš věrohodné, ale budiž, kniha je thriller a tam je dovoleno skoro vše :-). Tato kniha je skutečně první ze třídílné série, ve druhém díle se s hrdinkou Jessikou, která odchází z justice, ještě, dle anotace na goodreads, potkáme (tedy jestli bude u nás kniha vydaná). Prozatím si můžeme přečíst autorovu Nečistou hru. Já to udělám,mám ji již doma.

15.04.2022 4 z 5

Eliza je sama doma Eliza je sama doma Jane L. Rosen

Ani naivní romantika, ani psychologický román a i když se dočkáte i mírného tajemství není to ani ženský thriller. Bylo to pro mě především pohlazení po duši, vřelé, upřímné a optimistické a já si užívala každou stránku. Možná kniha není na plné hodnocení, ale já jsem v tomto žánru hodně vybíravá a tak se raduji z každé knihy, která nesklouzne do naivního vyprávění, které se životem, který žijeme, má pramálo společného. Tohle je jedna z nich. Moc pěkné čtení do této smutné doby.

13.04.2022 5 z 5

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Dosti napínavé psychočtení, u kterého se nudit nebudete. Námět knihy není sice moc originální, ale autorka zápletku pojala docela netradičně a, za mě, se jí povedlo udržet čtenáře ve slušném napětí a děj hezky vygradovat. Hlavní hrdinka sice, zejména v první třetině knihy, řeší až moc sama sebe, myšlenky se opakují v různých souvislostech a už mě to trošičku přestávalo bavit (proto ta * dolů), ale záhy příběh nabere obrátky a je v podstatě neodložitelný. Příjemné překvapení pro dva večery a autorku si určitě nechám v hledáčku, protože Nevlastní dcera je její prvotina. Povedla se.

10.04.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Zase jsem si ověřila, že Markéta Lukášková mě baví. To, jak v této knize vymyslela nebe a peklo, je naprosto originální a vtipné čtení, stejně jako její styl psaní. Je sarkastický, často plný ironie a občas i cynismu a obhroublosti. Ale pod touhle ochrannou slupkou najdete životaschopné hrdinky, které život nešetří, a které se s ním, po svém, dokážou poprat. A já je mám prostě ráda a ten jejich boj sleduju s velkou chutí. K přečtení mi od Markéty chybí už jen novinka Majonéza k snídani. Ač snídám sladké, dám si ji brzy :-).

08.04.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Nová Shari Lapena a Její (Jejich, Jeho - přívlastek je možno dosadit libovolný, vše bude platit :-)) konec (kterého se tradičně nedočkáte). Ale s tím do knih této autorky asi většina nadšenců i těch doufajícich brblalů jde, že si autorka, která určitě umí vystavět napínavou zápletku a krátké kapitoly ukončit často "v nejlepším", takže i když jste už nechtěli, nutí Vás to pokračovat ve čtení, konec nechá pro sebe :-) . Snad se dočkáme někdy příště, jestliže by se Shari rozhodla napsat ke knize pokračování,epilog k tomu tradičně vybízí, jak jinak. Ale to se nestane, vždyť to tak dobře na čtenáře funguje. A tak konstatuji, že tento konec Jejiho konce dal, ve vysvětlení různých motivů, které autorka v průběhu knihy použila (pánvička, nehoda, adopce atd atd) fantazii čtenáře asi nejvíce zabrat. Jisté však je, že novinka Shari je na (úspěšné) cestě, jejíž konec je v nedohlednu:-). A to je dobře, protože přes všechny výtky, originalita se cení.

05.04.2022 3 z 5

Nalakuj to narůžovo Nalakuj to narůžovo Martina Formanová

Jednohubka na jeden večer s krásnou obálkou. Martinu Formanovou mám ráda. Je osobitá, originální, chytrá a přitom se nebere moc vážně a umí se na životní peripetie podívat s nadhledem a humorem, který asi každému nemusí vyhovovat, ale já mu rozumím a tohle vidění světa mě prostě baví. Tato kniha je intimní, vzpomínková, někdy bolavá, ale opět ukazuje, jak silnou ženou Martina je. A to mě zajímá a inspiruje. Pěkné čtení!

02.04.2022 5 z 5

Betonová blondýna Betonová blondýna Michael Connelly

Tak to jsem si zase jednou zavařila:-), když jsem si půjčila v knihovně tuto knihu s tím, že zjistím co velká část mých oblíbených na této sérii chválí. Už to vím, je prostě skvělá! Poctivá detektivka, vše postupně vysvětleno, žádné díry v logice s výborným závěrem. A jako by to nestačilo ke spokojenosti, je zde ještě Harry Bosch, představitel drsné detektivní americké školy v tom nejlepším slova smyslu. Hned jsem se zamilovala:-), jako kdysi na gymnáziu, když jsem hltala případy s Philem Marlowem anebo s partou z 87.reviru. Co jsem ovšem netušila je to, že série má 22! pokračování. A to jsem si letos zakázala nové série. Ach jo, Hani, takže zase nic :-), tohle prostě musím číst dál a začít prvním případem. Výborné to bylo a zase jsem se přesvědčila o kvalitách starších detektivek. Byly nějak poctivěji, inteligentněji psané i bez nálepek "mrazivý thriller" či "šokující zvrat", nezdá se Vám?

31.03.2022

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Výborná knížka, sedla mně příběhem i stylem psaní. Příběh dvou sester Rose a Fern (u kapitol vyprávěnych Fern si nelze nevzpomenout na Eleanor z knihy Eleanor se má vážně skvěle :-)) Vás bude bavit a držet v mírném napětí od první stránky, aby výborně gradoval předpokládaným závěrem, ale jiný by mě opravdu zklamal:-). Moc pěkně autorka popsala autisticke vnímání a chápání světa, na první pohled jednoduché a naivní, ale ve své nekomplikovanosti často moudré a k zamyšlení. Moc se mi to líbilo, určitě si od autorky přečtu i Tchyni.

28.03.2022 5 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Když Paříž spala, já byla vzhůru a hltala stránku za stránkou, skoro celou noc. Tohle je nádherná knížka, kterou byste neměli minout. Přečteno rekordně rychle, ale nedalo se jinak. Díky Jaruško (Šánko) za krásné hodnocení, lépe bych to nenapsala. A tak i za mě posílám jen velké doporučení.

24.03.2022 5 z 5

Nekonečně dlouhé odpoledne Nekonečně dlouhé odpoledne Inga Vesper

Upřímně, čekala jsem od knihy trochu víc. Ale tím nechci říct, že je špatně napsaná, naopak. Čte se dobře, příběh je celkem napínavý, navíc je okořeněn otázkou rasismu v (nejen) období 60 tých let v Americe dosti řešeném. Ale netlačí se na pilu, což jsem ocenila a to, že vraha zřejmě průměrně zběhlý čtenář detektivek odhalí v průběhu četby sám asi taky nějak zvlášť nevadilo. Tak proč vlastně to mírné zklamání? Sama nevím, ale něco tomu k plnému počtu a spokojenosti chybělo. Ale kniha se, dle komentářů, hodně líbí, tak ji, až se vám někdy naskytne nekonečně dlouhé odpoledne, zkuste :-).

23.03.2022 4 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Tuto knihu jsem zaregistrovala, ale anotace mě moc nezaujala a já si ji nedala ani do svého objemnějšího seznamu Chystám se číst. Chyba. A já zase jednou děkuji databázi a mým oblíbeným, že pro mě objevili nového autora, kterého bez většího přemýšlení řadím k těm, jehož knihy budu vyhledávat. Uvědomila jsem si, že když narazíte na knihu, která je skvěle napsaná, nemudrujete nad tím, jestli jste již něco podobného někde někdy nečetli, případně nad realitou příběhu. Prostě čtete a necháte se příběhem ochotně a rádi zcela pohltit. Docela dlouho se mi to, u psychothrilleru, nestalo, ale tahle knížka je opravdu pecka. Krátké kapitoly, vyprávěne Maggie a Ninou a já od poloviny nemohla knížku odložit. Výborné čtení, výborný autor. Milovníkům dobrého psychothrilleru určitě doporučuji.

20.03.2022 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Moc krásný příběh, plný empatie a laskavosti. Byť dle námětu se zdá, že se jedná primárně o červenou knihovnu, není tomu tak. Je to především rodinný příběh, moc pěkně napsaný, čte se skvěle. Hlavní hrdinku Floru nelze nemilovat, ale já si zamilovala i zdánlivě problematickou Izzy. Obálka knihy svádí k cestování a já si myslím, že přibalit si na dovolenou i tuto knihu je více jak dobrá volba. Nečekaně dojemný, odpočinkový příběh, bude se vám líbit.

17.03.2022 5 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Tak jsem se chvíli zdržela na Novém Zélandu (cca 700 stran) a musím říct, že ani náhodou nelituji, že jsem se do čtení této obsáhlé, ale opravdu výborně napsané historické rodinné ságy pustila. Mezi druhým a třetím dílem jsem měla delší pauzu, ale nevadilo to, na mnoho jsem si vzpomněla sama a autorka se k významné dějové linii z minulosti sama v průběhu děje ve zkratce vždy vrací, takže je lehké se zorientovat. Tentokrát prožíváme zejména příběh Glorie a Lilian a zejména ten Gloriin je hodně napínavý. A tak kdo ma rád tento typ dějově hutných rodinných ság s významnou romantickou linkou, ale vkusně a velmi čtivě napsaných, neváhejte a nechte se unést tímto krásným dramatickým příběhem. Jednoznačně doporučuji.

15.03.2022 5 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Je těžké se v posledních dnech začíst do nějaké knihy a alespoň na chvíli se zkusit odpoutat od všeho špatného co se kolem nás děje. Mistr Robotham je taková moje knižní jistota a jeho další případ série s Josephem O'Loughlinem je toho důkazem. Skvělé, dynamické, chytré čtení, které Vám nedá vydechnout až do samotného závěru. Tato jedinečná série má ještě dvě pokračování a já doufám, že se dočkáme i překladů. A já se budu těšit! Výtečná kniha, doporučuji začít výborným prvním dílem V podezření a slibuji, že každý díl bude lepší a lepší :-).

07.03.2022 5 z 5