Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Ač Veselí nad moravou zbožňuji, knížka se nepovedla, úplně mě to fyzicky bolí, Eliška mi nebyla sympatická a obálka tedy mohla být lepší, toto je jako barevný mor.

03.08.2021 2 z 5

Město žen Město žen David R. Gillham

To bylo skvělé! Takových nových informací.
Byl by z toho skvělý film.
Jediné co mi vadilo bylo příliš moc sexuálních scén, ale ráda odpouštím.

26.07.2021 5 z 5

Recepty pro druhou šanci Recepty pro druhou šanci J.D. Barrett

Nedočteno, byla to pouze plochá lovestory, po jídle a restauraci ani stopy.

26.07.2021

Lagom: Švédské umění života v rovnováze Lagom: Švédské umění života v rovnováze Linnea Dunne

Knížka, která byla pohlazením a já si odpočinula.
Sice je těžce proveditelné Lagom v našich podmínkách, protože Švédsko má spoustu věcí zavedených jinak a mnohdy lépe.
Ale kladně hodnotím, že jsem se o Švédsku mnoho dozvěděla.

22.07.2021 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

(SPOILER) Tedy toto bylo něco na moje nervy....
Nejdříve tedy pozitiva knížky, protože těch bude podstatně méně, krásná obálka, která mně v momentě přenesla do Japonska a spoustu zajímavostí japonské kultury, kterými jsem popsala celou stránku v mém sešítku o přečtených knížkách.
Tyto podrobnosti o této kultuře se jistě budou hodit, pokud se mi splní můj životní sen a to podívat se právě do Japonska.
Docela mně dostalo, že manželé zde od manželek dostávají kapesné...To jako vážně? To jsou japonci snad nesvéprávní?
Kóta mi byl vzdálený, nevím zda ho tak nešťastně vylíčila Veronika nebo se projevil kulturní rozdíl myšlení, ale byl nesympatycký, ovšem na Veroniku neměl... Věčně ufňukaná, nespokojená panička co si to že svého vlastního rozhodnutí přihasila do Japonska a myslela si, že si tam z ní všichni sednou na zadek. Když zijstila, že ne začala si stěžovat jak na Tokio, tak na Čr a nevěděla v té své znuděné hlavince co, že by to vlastně chtěla...
Byt na který její manžel těžce vydělal nazývá s pohrdáním krabicí, za což bych jí nejraději profackovala, protože mnoho lidí nemá kde být a jsou vděční za cokoliv a ona která nepracovala a jen žila z manželovi výplaty kritizovala jako divá.
Byla naprosto citově plochá, narození svých dětí přešla jako, že nic, žádná radost, láska, vděčnost za dvě krásné zdravé děti....
No bylo mi z nich zle....
Ještě se tam potom panička vzteká, že po zemětřesení nestihla nastoupit do vládního speciálu Čr pro české občany v Japonsku a to tam toho manžela chtěla nechat a frčet domů? Nevím já bych měla strach, chtěla bych být s ním a bála bych se, že přijdu o kontakt s ním a nebudu vědět co s ním je...
Mám pocit, že tato dáma myslí stále jen sama na sebe a manžela si vzala aby mohla psát knížky a byla zajímavá a lidé jí obdivovali, že se za ním vydala chudinka sama do cizí země. Z knihy zůstal divný pocit, tíseň a znechucení.

21.07.2021 1 z 5

Dopisy Malých žen Dopisy Malých žen Gabrielle Donnelly

Řekla bych, že to není špatné čtení na léto, člověk se u ní i zasmál a dialogy byly energické, mělo to celkem spád, jen moc nemusím tyhle moderní pokusy navazování na klasická díla, většinou je to slabý odvar a trapná imitace, která postrádá onu kvalitu předlohy, tady to nebyl tak markantní příklad, ale myslím, že Malé ženy jsou bez konkurence.

19.07.2021 3 z 5

Taková milá knižní jednohubka, jen myslím, že to byl soupis věcí, které člověku slouží k vytvoření pohody a příjemných chvil, nejen v Dánsku, ale všude na světě.
No tak, kdo by nebyl na vrcholu blaha, když si dá výbornou čokoládu, skvělý čaj, sladkosti a zabalí se s pěknou knížkou do huňaté deky?

14.07.2021 4 z 5

Piknik v Provence Piknik v Provence Elizabeth Bard

(SPOILER) Knížka byla pěkně odpočinková, moc se mi líbila, sice to není žádné těžké a inteligentní čtení. Jen se autorce divím, že ve svém autobiografickém románu použila skutečná jména, členů své rodiny, obzvláště pak se tomu divím v případě vlastního dítka či manželových rodičů....
Recepty jsou skutečně velkým bonusem i prostředí Provance je tam vykresleno také skvěle a dýchal na mě francouzský venkov, sousedská sounáležitost, toto bylo krásné, odpočala jsem si, knížka mě uklidnila, byla skvělá.
Jediné čemu nerozumím, je to proč autorka neustále strkala od brzkého rána do pozdního večera svého synka do jeslí a pak ještě k chůvě....měla paní na úklid a paní na všechno, nechápu, když nic takto nedělala,proč se nevěnovala alespoň tomu dítku, to mě rozčilovalo, ale to je každého věc. Jen mi toho chlapečka bylo líto, pak si ještě stěžovala, že nemůže k synovi najít cestu, když se mu skoro nevěnovala tak co by chtěla....
Jinak, ale doporučuji.

14.07.2021 5 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Tato knížka to je opravdu zajímavá sonda do Amerických dějin, je historicky velice propracovaná a autor píše velice hezky, tak že to člověka úplně pohlcuje a hladí po duši, ale něco mi přece jen scházelo, chtělo by to nějakou zajímavou zápletku a příběhy hlavních hrdinů by to trošku ozvláštnilo, takto se tam mlátila prázdná sláma a v příběhu nebylo nic co bychom důvěrně neznali už od jiných.

07.07.2021 4 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Vzdala jsem to po chvilce, knížka mi absolutně nesedla.

07.07.2021

Konec starých časů Konec starých časů Carmen Korn

(SPOILER) Přestože je toto druhý díl, odkládám ho nedočtený, mrzí mě to, ale autorka píše moc těžce a kostrbatě a já se u knihy jen trápila,třetí díl číst už určitě nebudu, velké pozitivum této série jsou skvěle nastudované historické reálie.

Aktualizace: Teď nastal správný čas na tuto knihu, zkusila jsem ji číst podruhé, vydržela kostrbatý a těžkopádný začátek, pak jsem se s hrdiny zžila a nechtělo se mi od nich, jsem tedy zvědavá na třetí díl.
Problém byl, asi v tom, že hlavním hrdinkám je v tomto díle kolem 50 a výše, no nemohla jsem si zvyknout, jakmile jsem tento fakt přijala, bylo to skvělé početní.
Držím všem palce a těším se na poslední setkání.

30.06.2021 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Pan Honzák je jistě velice moudrý člověk a má bohaté zkušenosti, to se mu upřít nedá, já se jen prostě nemůžu zabydlet na té jeho vlně a s dosti jeho názory mám komplikovaný vztah.
Současnost očima psychiatra ano, ale přece jen trošku posunuta zpět do minulosti, často totiž je zde poukazováno za špatné některé dnešní chování společnosti, které ale mnohdy fungovalo i dříve, jen se ve svém nitru lidé tolik nepřehrabovali a místo k terapeutovi, šli zkrátka ke zpovědi.
Já neodsuzuji lidi co chodí k terapeutovi, každá pomoc se počítá a každému pomáhá něco jiného, jen prostě nemám ráda Honzákovi jednoznačné, úsečné odpovědi na všechno.
Starší člověk nemůže efektivně hodnotit mladého, protože neví jak by se choval kdyby byl mladý dnes a to samé platí samozřejmě i naopak.
Našla jsem v této knize moc odsudků.

30.06.2021 2 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Tady je takového utrpení, bolesti,špinavosti a ztráty...
Četla jsem ji pro studijní účely a i tak mě mrazilo.
Teoretická i kazuistická část je skvěle podána, dozvěděla jsem se spoustu nových i když mnohdy drásajících informací....
Kniha nebo alespoň její připadová část není vhodná pro slabé povahy.
Bylo to těžké čtení, musela jsem ji odkládat i prokládat knihou jinou.

30.06.2021 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Nesedla mi a navíc jsou docela velké rozpory v anotaci a posléze v knize.
Čtenář neví co si má vybrat neví na čem je...
Nepadlo na mě ani zrnko tísnivého pocitu.

22.06.2021 2 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Toto je moje první setkání s Kenem Follettem a jsem nadšená!
Hrozně se těším až si zakoupím jeho trilogii Pilíře země.
Byl to nádherný čtenářský zážitek a já mám radost, že jsem se autora rozhodla zkusit.
Mimochodem obálka je krásná.

22.06.2021 5 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Bylo to pro mě nezáživně napsané, což je škoda, protože viktoriánská Anglie a téma pohřebnictví, by mohlo být skvělé.
Ale Violetta mi lezla krkem a Graham to už nezachránil.

22.06.2021 2 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

(SPOILER) Nikdy jsem moc neholdovala historické Francii a Paříži, ale i tak se mi ta knížka líbila.
Byla tam krásně zpracovaná psychologie postav a je to poeticky napsané.
Bylo zajímavé, že nás autorka vzala do vlny bohémského života. Sochařské řemeslo bylo popsáno velice poutavě.
Jen Rodina jsem moc nemusela.

21.06.2021 4 z 5

Pozvání do psychologie osobnosti Pozvání do psychologie osobnosti Vladimír Smékal

Moc pomohla, ale velice lehce se opotřebuje a je velice odborná a člověk se musí hodně soustředit.
Psychologii nestuduji prvním rokem, ale tato bichlička mi dala zabrat.

21.06.2021 4 z 5

Nevěsty bez ženichů Nevěsty bez ženichů Adele Parks

Toto ne, to bylo tak ploché až běda, strašně jsem se nudila a nebyl dobrý nápad brát si ji na tříhodinovou cestu vlakem.
Nedočteno, skončila jsem na straně 102 a mám dost.

16.06.2021 1 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Krásná, smutná, metaforické obraty, mě dostala, jedna z nejlepších knih.

16.06.2021 5 z 5