Peace Online Peace komentáře u knih

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Tohoto autora nijak nevyhledávám a ne všechny knihy jsem od něj přelouskala. Ale tahle knížka.. to byl zážitek.

29.05.2011 5 z 5

Korálky v pupíku Korálky v pupíku Hana Poltikovičová

Jen těžko hledám slova pro knížku, která mi změnila náhled na život a je mou nejoblíbenější, kterou jsem kdy četla..

29.05.2011 5 z 5

Když přišli psi Když přišli psi Scarlett Wilková

"Zapomenout. To bylo to, co všichni chtěli. Ale je to správné, snažit se zapomínat, tvářit se, že se nic nestalo?"

Zajímavý propletenec osudů lidí v nelehké době.
Jen se přiznám, že jsem čekala asi trošku víc.

29.09.2024 4 z 5

Kde se skrývá temnota Kde se skrývá temnota Lenka Petřeková

"Vytáhnout někoho z temnoty do světla může občas znamenat, že si s dotyčným vyměníte místo."

Kniha je hodně čtivá, opravdu se od děje těžko odchází. Jen se občas vyskytly ne úplně věrohodné momenty. I tak to byl fajn zážitek a mé první setkání s autorkou.

23.09.2024 4 z 5

Když se dáma rozběhne ... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne ... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

"Jak to tedy s během je? Je opravdu tak zdravý, jak se píše na stránkách zabývajících se běháním, nebo nezdravý, jak tvrdí ostatní?
Ať to je, jak chce. Mě to nezajímá. Já běh miluju. Běhám, protože mi přináší radost. Takové dávky endrofinů, jaké mi dodává běh, bych nenašla v žádné jiné droze.
A proto běhám a běhám. Běh mi dává sílu přežívat všední dny. Dává mi krásu prožitých okamžiků. A já jsem vděčná, že jsem se s během potkala, že nám to spolu vyhovuje a ubíráme se životem společně dál. Bez ohledu na to, že mě možná budou bolet kolena, že to není zdravé, že se můžu zranit, že už nejsem nejmladší..."

Pro (nejen) milovníky běhání moc příjemné pohlazení na duši.

31.07.2024 4 z 5

Odvaha Odvaha Markéta Lukášková

"Příběhy noci dokáže naše mysl vymazat během vteřiny. Proč to neumí i s těmi ve dne?"

Velmi povedená kniha o nelehké době a o tom, jak na náš osud může mít obrovský vliv jedno jediné slovo a rozhodnutí.

01.06.2024 4 z 5

Vila Vila Ruth Kelly

"Peníze mají moc proměnit lidi v monstra."

Ač nerada, půjdu proti proudu místního hodnocení. Když pominu, že jsem čekala úplně něco jiného, tak mi nesedl styl psaní - střídání rádoby duchaplných myšlenek s pasážemi připomínajícími spíše slohovou práci.
O scénách přitažených za vlasy, dětinské hlavní hrdince a ději, který thriller připomíná spíše z rychlíku, raději pomlčím.
Bohužel jsme se s autorkou úplně minuly..

24.05.2024 2 z 5

Prospěchářka Prospěchářka Elyse Friedman

"Svět je zkažený, plný špatných lidí, kteří páchají odporné věci."

Kniha rychle plyne, je opravdu čtivá, vlastně jsem se nenudila ani chvilku.
Jen závěr už mi přišel značně překombinovaný a mně osobně úplně nesedl.

04.04.2024 3 z 5

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

"Čím blíž bydlí lidé vedle sebe, tím méně se stýkají."

Zvolené téma by určitě zasluhovalo mnohem více stran a tím i propracovanější děj, do kterého by se člověk dokázal snadněji vcítit. Takto vše jen klouže po povrchu.
Pro mě zatím nejslabší kniha od autorky, bohužel.

26.03.2024 2 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

"Na některé nemoci prostě neexistuje lék. To nejlepší, co člověk může pro druhého udělat, je stát při něm, ocenit jeho sílu a uznat jeho bolest."

Kniha, která ve mně bude rezonovat ještě hodně dlouho..

21.12.2023 5 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

"Být svá je drahé."

Tak tohle..bylo něco. Bez nadsázky jde o jednu z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla.
Tahle kniha nejde popsat - ta se musí přečíst.

26.11.2023 5 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

"Chtít žít jinak je zrada. Myslet jinak je zrada. Odstěhovat se je zrada. Tady se narodíš, tady umřeš."

Nestává se mi často, že bych knihy odkládala nedočtené. Ale obávám se, že tato kniha je výjimkou. Hodnotit hvězdičkami nebudu, knihu jsem zvládla dočíst pouze do půlky. Víc jsem totiž nedala..
Vztahy vnímám úplně jinak a tohle na mě bylo moc, jakkoliv puritánsky mohu znít.
Spoilerovat nebudu, tudíž nemohu ani vysvětlit, co mi tolik nesedlo. Ale za mě prostě ne..

05.08.2023

Pasažéři Pasažéři John Marrs

"Našim nepřítelem není umělá inteligence, ale lidé, kteří za ní stojí."

Čtivé, napínavé, neotřelé. Opravdu se od děje jen těžko odtrhává, protože prostě potřebujete vědět, jak vše nakonec dopadne. Určitě se poohlédnu i po dalších autorových knihách, psát totiž rozhodně umí!

24.07.2023 4 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

"Lidem je všechno jedno."

Bohužel se nemůžu připojit ke kladným a pochvalným komentářům, což mě mrzí, protože čeští autoři jsou moje srdcovka. S knihou jsme si vzájemně nějak nesedly.
Děj mi přišel rozvleklý, styl psaní mnohdy až jednoduchý. Postavy detektivů na mě působily neprofesionálně, chvílemi až komicky.
Závěr mě také neuchvátil, působil dojmem za každou cenu šokovat.
Škoda, ale za mě spíše propadák.

16.04.2023 2 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

"Věci se vždycky vyvinou tak, jak bylo souzeno."

Upřímně, od knihy jsem čekala více. Anotace zněla lákavě, postupným čtením děje mé nadšení bohužel opadávalo. Neurazí,nenadchne.

26.02.2023 3 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

"Cesta končí jedině tam, kde se sama zastavíš."

Příjemné překvapení v podobě moc fajn oddechovky.

17.11.2022 4 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

"Lidé vidí to, co vidět chtějí, a věří v to, v co věřit chtějí."

Ehm..no..já vám nevím, ale tohle mi přišlo hodně divné, o nereálnosti ani raději nemluvím. Námět mi přišel zajímavý, i první polovina knihy nebyla vlastně špatná. Ale pak to šlo všechno rychle z kopce a musím bohužel konstatovat, že kniha se mi opravdu nelíbila a horko těžko vzpomínám, kdy jsem knize dala pouze jednu hvězdičku.

20.08.2022 1 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

"Když vám život hází klacky pod nohy, můžete ty klacky prostě vzít a něco z nich postavit."

Do zdejšího hodnocení úplně nezapadnu, mé první setkání s autorčinou tvorbou mi totiž úplně nesedlo, bohužel.
Na mě rozvleklé opravdu hodně a vykreslení postav značně nereálné.

22.07.2022 3 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

"Stejně jako miliony jiných žen i my nebyly schopny pochopit, že štěstí nepřichází zvnějšku, ale každá si ho musíme nalézt uvnitř sebe samé."

Pohodové, nijak náročné čtení, u něhož se hezky odreagujete - typický rukopis paní spisovatelky.

30.01.2018 3 z 5

Muž ve střídavé péči Muž ve střídavé péči Alena Müllerová

"Člověk musí bojovat, aby něco získal."

Kniha se mi dostala do rukou náhodou a - abych pravdu řekla - o velký literární skvost se nejedná. Nejsympatičtější mi v knize přišla postava Eliáše. Oběma "pečujícím" ženám jsem nerozuměla v jejich toleranci paralelního vztahu a samotný Cyril byl klasický sobec.
Knižní jednohubka, na kterou si po chvíli už ani nevzpomenu..

26.02.2017 2 z 5