uzivatel1190 uzivatel1190 komentáře u knih

Vyhnaní ze života - Tragický osud židovské rodiny v době nacismu Vyhnaní ze života - Tragický osud židovské rodiny v době nacismu Vladimír Kolár

Nedočetla jsem, byť zajímavé, ale i velmi smutné čtení, ztrácela jsem se v postavách a celkově mi neseděl styl psaní.

08.03.2024 3 z 5

Eiffel: Příběh životní lásky slavného stavitele Eiffel: Příběh životní lásky slavného stavitele Nicolas d'Estienne D'Orves

Na knížku jsem se velmi tešila, ale bohužel mi nesedl styl psaní, takže jsem ani nedočetla, možná se k ní někdy vrátím.

08.03.2024 3 z 5

Super, přečetla jsem za dva večery, skvěle vedený rozhovor.

08.03.2024 5 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Taková hodně velká oddechovka, nečekejte nic náročného, četla se dobře. Potřebovala jsem něco odlehčeného a tato knížka to splnila.

04.03.2024 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Za mě to nejlepší od této autorky, opravdu silný příběh s hodně drsným koncem. Nemohla jsem se odtrhnout.

04.03.2024 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Škoda toho otevřeného konce, ráda bych četla i pokračování. Zajímavě psané, doporučuji.

28.02.2024 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Jedna z těch lepších od této autorky, skákání v ději mi nevadilo vůbec, čeho možná bylo příliš, tak vulgarismů.Hodně mě zasáhl vztah mezi manželi, chvíli mě až mrazilo.

29.01.2024 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Hodně jsem se pobavila, určitě si půjčím i další knížky. V krátkých textech je vše, nadhled, vtip, životní moudrost.

29.01.2024 5 z 5

Všechny knížky, co jsem od této autorky četla, byly super, přečetla jsem je jedním dechem. Tuto jsem bohužel nedočetla, vůbec mě nabavil děj a ani styl, strašně se to táhlo a vyprávění bylo zdlouhavé.

29.01.2024 2 z 5

Tři plus jedna Tři plus jedna Danka Šárková

Knížku jsem si půjčila jako oddechovku, divně se četla, autarka skáče z jednoho do druhého. Opět jsem se utvrdila, že tento styl literatury mi nesedí. Kdyby knížka nevznikla, asi by literární svět o nic nepřišel.

01.12.2023 2 z 5

Přečetla jsem za večer a neskutečně se bavila, super oddechová knížka.

23.11.2023 5 z 5

Knížka se velmi dobře četla, snad se dočkáme i dalšího dílu. Určitě doporučuji.

23.11.2023 5 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Velmi odpočinková kniha s docela dobrou záplatkou, četla se velmi dobře, na dovolenou ideální.

14.11.2023 3 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Nedočteno, knížka mě vůbec nepohltila, nezaujala...

09.11.2023 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Super, přečetla jsem jedním dechem. Byť smyšlený příběh, tak jsem si uměla představit, že by to takto bylo, kdyby k pádu komunismu nedošlo.

09.11.2023 5 z 5

Sny o vůni citronů Sny o vůni citronů Kajsa Ingemarsson

Zaujala mě obálka, nedočetla jsem, nebavilo mě to.

09.11.2023 2 z 5

Vytoužené dítě Vytoužené dítě Catherine Chidgey

Příběh psaný jinak, pohledem nenarozeného dítěte, některé pasáže zvláštní, ale jako celek to bylo dobré. Při čtení těchto knih si vždy uvědomím, jak se my a naše děti máme dobře.

09.11.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Půjčila jsem si s velkým očekáváním, nadšení úplně nesdílím, knížku jsem nakonec dočetla, ale bylo tak všechno strašně zdlouhavé. Autorka si určitě dala spoustu práce, aby takové detaily nastudovala. Druhý díl si nejspíše také přečtu, aľe musím si dát chvilku pauzu.

26.09.2023 3 z 5

Citová převaděčka Citová převaděčka Petra Poncarová

Půjčila jsem si ji na odlehčení po několika náročných knížkách, děj předvídatelný. Knížka splnila svůj účel, oddechovka bez hlubokého smyslu.

15.09.2023 2 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Z knížky jsem byla nadšená, nejlepší, co jsem zatím od této autorky četla. Líbí se mi, že se děj rozloží do několika lidí a časových dob. Po přečtení vím jistě, že bych ani v jedné době nechtěla žít jako žena.

15.09.2023 5 z 5