uzivatel1190 uzivatel1190 komentáře u knih

Vídeňské bratrstvo Vídeňské bratrstvo Ingar Johnsrud

Dvě časové linky, dvě linie příběhu, to mě baví, sice jsem se nemohla na začátku zorientovat v jednotlivých postavách,ale ve finále mě knížka velmi bavila.

03.07.2024 4 z 5

Zákoník mé ženy aneb Obyčejné dny Zákoník mé ženy aneb Obyčejné dny René Melichar

Knížku jsem odložila zhruba po dvaceti stránkách, tento humor mi nepřijde vtipný a styl psaní mi přijde takový hodně kostrbatý a nezáživný. Bohužel od tohoto autora takto skončila již třetí knížka, které jsem dala šanci.

03.07.2024 1 z 5

Dědictví intrik Dědictví intrik Ilona Pospíšilová

Po dočtení jsem se opět ujistila, že tento druh literatury není pro mě. Bylo to čtivé, ale opravdu hodně předvídatelné, dočetla jsem to jen proto, že jsem neměla nic jiného po ruce.

03.07.2024 2 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Skvělý oddechový příběh, kde se prolíná současnost s minulostí. Velmi čtivé, určitě doporučuji.

27.06.2024 5 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Odpočinkové čtení, když člověk potřebuje na chvíli vypnout na dovolené. Četlo se to dobře, zajímavý příběh s až dojemným koncem. Artur víc než o manželce zjistí sám víc o sobě o o svých blízkých.

31.05.2024 5 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Parádní, určitě doporučuji, velmi čtivý způsob psaní, navíc se střídají časové linky. Příběh ve všech linkách má spád a je napínavý.

31.05.2024 5 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Hodně silný příběh, navíc psaný velmi svižným a čtivým stylem, doporučuji.

16.05.2024 5 z 5

Kniha o hřbitově Kniha o hřbitově Samko Tále (p)

Knížka mě zhruba v půlce přestala bavit, opakujícíc se, vadil mi styl psaní.

16.05.2024 2 z 5

V utajení V utajení Mary Chamberlain

Velmi silný příběh, detailně vysvětlená historie, prostředí. Opravdu skvělé, i když smutné čtení.

06.05.2024 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Skvělě vedený rozhovor, velmi zajímavě rozebrané operace mozku. Na panu doktorovi je vidět, že má vysoké sebevědomí, ale to k jeho povolání prostě patří. Fajn čtení.

29.04.2024 5 z 5

Tanečnice z Moulin Rouge Tanečnice z Moulin Rouge Tanja Steinlechner

Bohužel jsem po pár stránkách zavřela, velmi zdlouhavě psané, příběh sliboval hodně, bohužel styl psaní mě vůbec nezaujal.

17.04.2024 2 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Skvěle napsané, velmi čtivé, nemohla jsem se odtrhnout. Určitě doporučuji.

15.04.2024 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Četla jsem nejprve druhý díl, teď se vrátila k prvnímu. Opět velmi silné čtení, kdo má tuto tématiku rád, tak by si měl určitě přečíst. Mělo by být jako povinná četba, aby se dějiny již neopakovaly.

12.04.2024 5 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Bohužel za mě ztráta času, knížku jsem zavřela zhruba v 1/3. Vůbec mě to nevtáhlo. Postavy Vás nijak neosloví, děj je takový nijaký.

02.04.2024 1 z 5

Magdino znamení Magdino znamení Chrystyna Lucyk-Berger

Velmi dobře se to četlo, nemohla jsem se vůbec otrhnout. Čtivé, chvílemi napínavé, chvílemi kruté. Určitě doporučuji.

02.04.2024 5 z 5

Malej princ Malej princ Antoine de Saint-Exupéry

Byť jsem z podkrkonošší, tak se mi to četlo chvílemi velmi těžko, ideální by bylo mít to v audiu. Jinak je to to klasika.

02.04.2024 5 z 5

Mezi mlýnskými kameny Mezi mlýnskými kameny Milly Johnson

Velmi čtivá kniha se zajímavým dějem, chvílemi jsem se bohužel i poznávala.

27.03.2024 5 z 5

Život se psem není pro kočku Život se psem není pro kočku Petra Macková Hrochová

Ze začátku mi to přišlo vtipné, pak už méně a méně, takové čtení k vodě, neurazí, ale žýe bych z toho byla nadšená, to se říct nedá, zhruba v půlce jsem odložila.

25.03.2024 2 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Jedním slovem skvělé. Baví mě prolínání osobních i časových linek. Velmi zajímavý, chvílemi až dojemný příběh. Nemohla jsem se odtrhnout.

22.03.2024 5 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Nedočteno, divné slovní obraty, divný děj, vzala jsem si ji jako oddechovku, ale škoda času. Začátek vypadal slibně, v půlce jsem knížku zavřela definitivně.

12.03.2024 1 z 5