veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Narušení Narušení Susanna Kaysen

Kniha je psaná zvláštním způsobem, přeskakuje v čase. Jsou to spíše takové zápisky a útržky vzpomínek, tak jak autorku v hlavě napadly. Každopádně jde o zajímavou sondu nejen do duše jedné mladé ženy, ale také do celé psychiatrické léčebny šedesátých let. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

25.11.2019 3 z 5

Mlsný ježek Toník Mlsný ježek Toník Andrea Reitmeyer

V knize najdete také jak se zachovat, pokud ježečka najdete, čím ho krmit a jak mu přilepšit. Pohádka je nádherně ilustrovaná, moc hezky zpracovaná a není dlouhá, což ocení rodiče, když budou dětem předčítat před spaním. Více v mojí recenzi z záložkách - Veru, KNihy na cestách

20.11.2019 5 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Výborný postapokalyptický román, a já se nemohu dočkat třetího dílu! Hvězdičku strhávám za ten pomalejší rozjezd, oproti prvnímu dílu. Jukněte na recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

28.10.2019 4 z 5

Esence Asli Esence Asli Vojtěch Skovajsa

Kniha je na mě možná psaná moc duchovně a poeticky. Nápad je krásný, jen to podání mi až tak úplně nesedlo. Řekla bych, že by kniha byla vhodná pro milovníky Paula Coelha. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

26.09.2019 3 z 5

Dar Dar Clara Benedict

Přemýšlím, kde mám začít… Aura – Dar má rozhodně mnoho much, ale také chytlavý děj. Co mi hodně vadilo, bylo, že je kniha psaná hrozně strojeně, až moc spisovně, místy až knižně. Takhle se přece nevyjadřuje žádný teenager! Tenhle styl mluvy byl použitý i v dialozích a to mi až drásalo uši. Žádná šestnáctiletá holka přece nepoužívá slova jako toto, šarmantní, vůz, svou (místo tohle, auto, svojí…) atd. „Nesu veškerou zodpovědnost za tuto eskalaci. Tvá reakce byla adekvátní.“ Těchto vět jsou na každé stránce desítky. Více radši v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

09.07.2019 3 z 5

Spolek nemrtvých holek Spolek nemrtvých holek Lily Anderson

Pokud hledáte zábavné letní čtení o mladých, které je absolutně originální, protože je plné čarodějnic, kouzel a zombie, pak si rozhodně přečtěte Spolek nemrtvých holek! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

04.07.2019 5 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Musím se přiznat, že mě kniha zaujala nejdříve svou obálkou. Je nádherná a z děje vlastně jako vystřižená. Po přečtení anotace jsem se dozvěděla, že se opravdu jedná o postapokalyptický román. A bylo jasno. Evoluce je prostě výborná! Je psaná velice čtivě, okolí a zpustošená země zničená apokalypsou je moc dobře popsaná a já jsem měla vše před očima, jako živé... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

08.05.2019 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Svatba naoko je skvělá, zábavná letní oddechovka, u které se budete smát od začátku do konce. Jo Watson prostě umí a já už se nemohu dočkat třetího dílu této série (podotýkám, že je opravdu každý díl jiný a nenavazují na sebe), který se odehrává v mém milovaném Řecku. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

04.05.2019 5 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Možná půjdu proti proudu, ale mně v knize něco chybělo. Takový ten pomyslný šmrnc nebo moment překvapení. Děj mi přišel zdlouhavý. Obchodník s hudbou je ale nevšední román o lásce, je lidský a laskavý. Pod to se zase můžu podepsat. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

10.04.2019 2 z 5

Bez lepku - sladké i slané recepty Bez lepku - sladké i slané recepty Lucie Kazdová

Kuchařka je opět výborně zpracovaná, nakladatelství Smart Press prostě umí. A těch dobrot, až se sliny sbíhají! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

05.03.2019 5 z 5

Jak fotit nejen na instagram Jak fotit nejen na instagram Leela Cyd

Nic moc nového o focení jsem se nedozvěděla. Hodně jsem toho už dávno věděla a něco je konkrétně pro mě nepoužitelné. Čekala jsem od knihy novou inspiraci k focení, nové nápady, ale toho se mi nedostalo.

14.02.2019 3 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Pokud se toužíte zasmát, oddechnout si od všedních starostí, shonů, podívat se do Londýna, naladit se na tu správnou sváteční vlnu a užít si pořádné romantiky, pak si určitě musíte přečíst Vánoční polibek v Notting Hillu. Protože vás prostě zahřeje u srdce a pohladí po duši… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

18.12.2018 4 z 5

Máme to rádi zdravě Máme to rádi zdravě Tomáš Kosačík

Máme to rádi zdravě je zkrátka velice propracovaná kuchařka, se skvělými a jednoduchými recepty pro celou rodinu. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

10.12.2018 5 z 5

Ukradené dětství Kamily Ukradené dětství Kamily Danka Šárková

Román má hloubku, je silný a plný života. Přináší nám určité poselství, je výborně napsaný a já jsem velice mile překvapená. Doporučuji ho všemi deseti. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách.

05.12.2018 5 z 5

Arabská milenka Arabská milenka Mirka Manáková

Strhující drama, u kterého si uvědomíte, že v Saudské Arábii jsou tradice bohužel často silnější než láska a úcta k lidem. Román je velice dobře a čtivě napsaný, není nijak rozvláčný či zdlouhavý, jde rovnou k věci. Neustále se něco děje a čtenář ani nemá chviličku oddechu. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

03.12.2018 5 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Musím říct, že mě příběh opravdu dojal, navodil ve mně vánoční atmosféru a já mám po jeho dočtení potřebu všechny objímat, usmívat se, projevovat city a chystat vánoční výzdobu. Původní Vánoční koleda, kterou všichni známe, je zasazena do přítomnosti, do moderní doby dnešního New Yorku. Je velice povedená, čtivá a přináší nám to pravé poselství Vánoc.
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

26.11.2018 5 z 5

Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence Yvona Bednarová

Krásná, moderní pohádka pro kluky i holky, která končí na Štědrý den, navodí tu správnou vánoční atmosféru a vaše dětičky si určitě získá… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

07.11.2018 5 z 5

Samuel a Hortenzinka Samuel a Hortenzinka Yvona Bednarová

Samuel a Hortenzinka je ideální pro rodiče, kteří čtou dětem před spaním nebo přímo pro malé čtenáře, co milují pohádkový svět skřítků a víl. Je srozumitelně, čtivě napsaná, je propracovaná, zábavná a vaše děti bude určitě bavit si ji číst a přitom poznávat nové věci a to přímo na fotografiích. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

18.10.2018 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Láska z deníku je srdcervoucí román o nalezeném červeném deníku z druhé světové války, který odkrývá obrovské tajemství jedné rodiny žijící na malém ostrůvku poblíž Seattlu. Nádhera, brečela jsem od začátku do konce... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

15.10.2018 5 z 5

Tisíc dnů v Toskánsku Tisíc dnů v Toskánsku Marlena de Blasi

Tisíc dnů v Toskánsku je autobiografický román plný chutí, smyslů, lásky, života a každodenních starostí. Obsahuje hromady výborných receptů na toskánská jídla, u kterých se vám budou sbíhat sliny. Je to příběh plný životní moudrosti, laskavý, milý, lidský… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

26.09.2018 5 z 5