VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

... tak jsem ji taky přečetla. Kniha, která je od první stránky čtivá, si mě získala. Není se čemu divit, že byla Hana taková. Život si s ní nemile zahrál. Na poslední celé stránce mi vytryskly slzy do očí. Škoda, že jsem ji přečetla tak rychle, ale jinak to nešlo. Těším se na další knihy od paní autorky.

19.04.2018 5 z 5

Tanga z Hamburku Tanga z Hamburku Arnošt Lustig

... opět se mi líbila víc druhá polovina knihy. Někdy jsem se musela víc soustředit na to, co čtu.

12.04.2018 4 z 5

Lea z Leeuwardenu Lea z Leeuwardenu Arnošt Lustig

... pana Lustiga jsem dosud znala jenom jménem a měla jsem ho hlavně spojené s povinnou četbou na střední škole. Až v mém dlouhém seznamu knih, které bych chtěla číst, přišla na řadu Lea. Až druhá polovina knihy mě bavila. Smutné čtení, mnohdy, bych řekla, i těžší. Uvidíme, co přinesou další díly.

05.04.2018 4 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

... ač tak úzká knížka, tak v ní bylo spoustu krásného, byť smutného čtení. Dobře to vymyslela babi Růženka. Ještě se chystám na stejnojmenné divadelní představení.

28.03.2018 4 z 5

Cikán je Cikán Cikán je Cikán Lidia Ostałowska

... v Čechách i kdekoli jinde, jak jsem se dočetla, to vypadá podobně až stejně. Jejich myšlení i chování je v knize dobře vystiženo. Oni jsou prostě takoví, jinak vedení, což my nikdy nepochopíme ...

23.03.2018 4 z 5

Ještě jsem tady Ještě jsem tady Tereza Brdečková

... ani jsem netušila, že takový pořad v televizi byl. Příběhy lidí, které mě zaujaly ať už moudrostí nebo skromností, které je na světě málo. Našla jsem archiv a ráda se podívám i na ty, o kterých se v knize nepsalo

20.03.2018 5 z 5

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

... krásně napsaný příběh o síle přežít. Někdo měl to štěstí, že byl něčím nadaný nebo něco uměl, a kteří mohli být Němcům nápomocní. I s hudebním, byť malým, či jen v náznaku, sluchem tahle skupinka přežila.

12.03.2018 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

... až těžko k uvěření, jak může také zdravotnictví fungovat. Je fakt, že lidé tam vydrží daleko víc než my tady, kde je všechno vybavené, vše se sterilizuje, všechno pod kontrolou. Fotografie úžasné.

23.02.2018 4 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

... škoda, že nemůžu dát vyšší hodnocení. Nádherný příběh, po němž jsme se pár dní nemohla soustředit na další knihu. Velké srdce malého kluka vykouzlilo v tak těžkých dobách úsměv na tváři tolika lidem.

19.02.2018 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

... velmi zajímavý příběh, i když není skutečný. Ale věřím, že by se stát mohl. Začínat každý den jako čistý nepopsaný list papíru, si dovede málokdo představit. Všechno bereme automaticky. Asi v první třetině mě napadlo, kdo by za tím vším mohl být, ale vyšlo najevo, že ten to nebyl. Konec překvapivý, ale zajímavý.

06.02.2018 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

... zvláštní kultura v takových zemích, kterou moc nechápu a další důvod, proč je lepší žít tady a ne tam. Tahle rodina byla divná. Spíš všichni žili vedle sebe než spolu, neboť rodina nežije nevšímavě, lhostejně, bez citů. Každý se staral sám o sebe. Zejména matka mi byla nesympatická. Hlavní pro ni bylo, že ona už měla klid.

30.01.2018 5 z 5

... zvláštní příběh. Pořád hlavní postavu obíhaly drogy, byť už v malé míře, ale stále to tu bylo. Setkávala se s narmomany, něco i vzala... Nudily mě stránky z Řecka a s cizími jmény. První díl rozhodně lepší

22.01.2018 4 z 5

Boží tajemství Boží tajemství Marcel Pagnol

... krátký, smutný,příběh, hezky napsaný. Přečteno během dne

16.01.2018 3 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

... zpočátku jsem váhala, jestli ji mám číst. Ještě, že jsem četla, krásný příběh v těžké době. Ne všichni Němci byli zlí, jak už v několika příbězích bylo. Možná, že čím byla doba těžší, lidé víc drželi při sobě, uznávali hodnoty, sounáležitost, přátelství...

16.01.2018 4 z 5

Sama bych se v nebi bála Sama bych se v nebi bála Ludmila Janáková

... úplně náhodou jsem našla pokračování Darů, na které jsem se těšila a nezklamalo. Obdivuju vytrvalost, trpělivost, empatii, zkrátka to, jak paní Janáková celý ten život zvládá i nezvládá. Přeju všem čtyřem hodně štěstí ve všech jejich pokrocích.

15.01.2018 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

... krásný, čtivý, historický příběh, pohádka o strachu, bezmoci, odvaze, lásce, soudržnosti. Moje první od tohoto autora, určitě si přečtu další

15.01.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

... moje druhá kniha o rozdílnosti rasy. Tahle se četla velmi dobře, zajímavý příběh. Po dlouhé době od paní spisovatelky další příběh se soudním přelíčením

02.01.2018 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

.... škoda, že jsem neviděla divadelní představení v našem divadle, neboť kniha se mi velmi líbila, a představení by mohlo být zajímavé. Nepřestávám se divit, jakým způsobem autisté myslí, co se jim honí hlavou, a co jim pomáhá být klidnými. A matematiku obdivuji.

13.12.2017 5 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

...četla jsem ji dlouho, zvláště střední část. Ta, jakoby k tomu nepatřila. Dětství hlavní hrdinky a konec mi přišly zajímavější, poutavější.

08.12.2017 3 z 5

Hamlet, dánský princ / Hamlet, the Prince of Denmark Hamlet, dánský princ / Hamlet, the Prince of Denmark William Shakespeare

... v létě jsem shlédla Hamleta v rámci Shakespearových slavností, a chtěla jsem znát i knižní verzi. Jakmile jsem se začetla do veršů, nechtělo se mi knihu odložit, krásně psané

20.11.2017 5 z 5