WEIL WEIL komentáře u knih

Poetika jakožto estetika umění básnického Poetika jakožto estetika umění básnického Josef Durdík

Tohoto člověka si asi oprávněně vážil i F.X.Šalda.

Kallilogie Kallilogie Josef Durdík

Někdo musel být první, kdo něco napsal k správné výslovnosti a jak se ji snažit naučit.

Kritika Kritika Josef Durdík

Literární kritika si u tohoto díla váží průkopnických počinů autora v oblasti upozorňování na potřebu estetizace díla, mravní působení na čtenáře, jeho výchovu.

23.08.2011

Dějiny českých pikartů a adamitů Dějiny českých pikartů a adamitů Josef Dobrovský

Pro připomenutí pozoruhodné osobnosti vyšla tato kniha.

23.08.2011

Jak jsme se loučili s Pavlou Kytlicovou Jak jsme se loučili s Pavlou Kytlicovou Jakub Deml

Smutek s loučení s osobou, která byla pro život Jakuba Demla nevšední člověkem.

Cestou do Betléma Cestou do Betléma Jakub Deml

Snivost, touha po ideálním člověku, to pro J Demla představuje život Ježíše Krista.

Sen jeden svítí Sen jeden svítí Jakub Deml

Pokoru k Bihu měl Jakub Deml převelikou, ale ke své církvi ne. Věděl, že člověk je tvor omylný, i když je třeba papežem.

Miriam a jiné práce Miriam a jiné práce Jakub Deml

Nové vydání již dříve publikovaných prací nezklame příznivce Demlovi tvorby.

Pohádka Pohádka Jakub Deml

Útlá sbírka básní, a přece obsahově tak obsažná.

Nebe se jiskří mlékem Nebe se jiskří mlékem Jakub Deml

I méně známé texty z autorovi tvorby jsou pro řadu čtenářů zajímavé.

Pro budoucí poutníky a poutnice Pro budoucí poutníky a poutnice Jakub Deml

Autor nezapomíná na budoucí generace a snaží se jim poslat vzkaz v podobě této knihy rad.

Tanec smrti Tanec smrti Jakub Deml

Fantazijní snové vize se zde prolínají s velmi konkrétními vzpomínkami na venkovské dětství.

Hrad smrti Hrad smrti Jakub Deml

Jsou stylizovány jako náhodně nalezený rukopis, který básník kriticky komentuje, vykládá domněnky i fakta o jejich původu. Jejich torzovitost, neukončenost je typická pro Demlovo úsilí odhalit či alespoň upozornit na skrytá tajemství lidských osudů.

Miriam Miriam Jakub Deml

Kněz a píše milostnou poezii? To v těch časech bylo pro církev něco značně neobvyklého.

Moji přátelé Moji přátelé Jakub Deml

Demlova láska k přírodě se zde omezuje na květiny, z nichž každý kvítek skrývá nějaké tajemství.

Verše české 1907–1938 Verše české 1907–1938 Jakub Deml

Kdo se nechá delší dobu prosáknout Demlem, tak ho postupně objevuje, prožívá, najde si k němu pěkný vztah.

Lvi a krajka Lvi a krajka Meagan McKinney

Inu zase důkaz, že v románu se klidně může i osoba nenávistná šmahem proměnit v láskyplnou.

Nežná ako noc Nežná ako noc Meagan McKinney

Ošetřovatelka Alexandra má na hradě, kde poctivě slouží velké problémy. Někdo se ji snaží zabít. Přitom má strach o slabomyslného svěřence a přitahuje ji a zároveň odpuzuje hradní pán. Inu příběh jako z červené knihovny.

Černé srdce Černé srdce Meagan McKinney

Žít na Arktitě, to asi nikdo sympatické Rachel nepřeje, ale když ji k tomu vedla láska k polárníkovi, a je obětavá, tak proč ne. Ale je to mravné, používat kouzel k získání muže, který má rád život polárníka?

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Meagan McKinney

Získat velké dědictví, to je okamžitá radost, ale po čase i starost.