WEIL WEIL komentáře u knih

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Román je silně sociálně akcentovaý, a byl dvakrát zfilmován.

Bruno Bruno Marie Majerová

O knize nám na ZŠ přišla povyprávět knihovnice. Německému chlapci se podle tohoto příběhu v české rodině moc líbilo.

23.08.2011 2 z 5

Blázniví donkichoti Blázniví donkichoti Ivona Březinová

Autorka si oblíbila skupinky hrdinek, které putují po stopách různých literárních osobností. Přitom stihnou zažívat i různá jiná dobrodružství.

Držkou na rohožce Držkou na rohožce Ivona Březinová

Co nestihl do osmnácti, tak se snaží rychle dohnat. A takový rychlý život má i řadu nástrah...

Blonďatá Kerolajn Blonďatá Kerolajn Ivona Březinová

Po stopách K.H. Máchy, to je dobrý nápad, avšak tenhle příběh s životem a dílem K.H. Máchy nemá nic společného. Je hlavně o holčičím světě.

Věra, Nika a sedm babiček Věra, Nika a sedm babiček Ivona Březinová

O velkém přátelství dvou školaček.

Smysl Životic Smysl Životic Douglas Adams

Zvláštní hádanky a slova. Ale že by šlo o vyplnění bílých míst jakožto odraz nedostatku slov?Jen čestina má přes 300 tisíc slov, a běžně užíváme 3 - 4 tisíce slov, pasivní znalost se různí člověk od člověka.

Básně z trilogie Pán Prstenů Básně z trilogie Pán Prstenů J. R. R. Tolkien

Zajímavé básně i písně.

Čarodějka Čarodějka Meagan McKinney

Vždycky je to hrůza, když trpí nevinní.

Spojeni osudem Spojeni osudem Meagan McKinney

Vášeň a nezkrotnost brání klidu a umírněnosti k zkvalitnění života.

Krásná je růže Krásná je růže Meagan McKinney

Christal ublížila svému strýci a nyní jí nezbývá, než před jeho hněvem prchnout. Bandita má štěstí, že se do něho zamiluje, ale tohoto štěstí si moc neváží, takže raději dále loupí, než by vedl běžný způsob života.

Polibek ďábla Polibek ďábla Meagan McKinney

Staré známé a osvěčené téma i schéma.

Z temné noci Z temné noci Meagan McKinney

Alexndra se žene někam, kde ařž tak jít nemusí. ošetřuje a přitom zažívá všelijaká dobrodružství.

Tajemný smaragd Tajemný smaragd Meagan McKinney

Korzár Cashon to nemá se svými cíly snadné, chce smaragd a částečně i mladičkou dívku. Smaragd má hodnotu trvanlivější, mladičká dívka je hodonty nejisté.

Maskovaná kráska Maskovaná kráska Meagan McKinney

Jak je nebezpečné plést do zaměstnání detektiva city, o tom je tenhle příběh, kde hlavní roli hraje a dobře pěkná vychytralinda.

Padesátka z mé tobolky Padesátka z mé tobolky František Ladislav Čelakovský

Cenzura knihu rozmetala , zůstalo jen několik desítek výtisků.

Pomněnky Vatavské Pomněnky Vatavské František Ladislav Čelakovský

Ne vždy, co autor považuje za svůj vrchol, tak totéž považuje i za jeho vrchol literární kritika či čtenáři.

23.08.2011

Ohlas písní ruských / Ohlas písní českých Ohlas písní ruských / Ohlas písní českých František Ladislav Čelakovský

Ohlas písní ruských vznikl bezprostředně po ruském vítězství nad Turky.

Slovanská přísloví Slovanská přísloví František Ladislav Čelakovský

Chtělo by to přepracovat do současné češtiny.

23.08.2011

Mudrosloví národu slovanského ve příslovích Mudrosloví národu slovanského ve příslovích František Ladislav Čelakovský

Kolik mouder dokázali naši předci vymyslet.

Jde o 15 000 záznamů, tématicky řazených tak, aby z nich vyplývala soustava tradiční životní filozofie Slovanů.