WEIL WEIL komentáře u knih

Romeo & Julie 2300 Romeo & Julie 2300 Vladimír Páral

Kniha je tak zamotaná, že se moc neprodávala.

Prominent Prominent Jiří Švejda

Včera prominet, dneska podvraťák a zítra? Kdo ví.

16.08.2011

Nanebevstoupení doktora Roberta Najmana Nanebevstoupení doktora Roberta Najmana Jiří Švejda

Ve světě spisování je vše možné, autor klidně nechá na nebesa vystoupit i inženýra, jehož titul ale nemá v nebesích žádnou hodnotu, jen v ˇVR.

Ve vrcholu pyramidy Ve vrcholu pyramidy Jiří Švejda

Jiří Švejda, podobně jako jeho kamarádi, se pustili i do psaní fantasy, jako by mezi sebou soutěžili. Hlavně s Páralem.

Dva tisíce světelných let Dva tisíce světelných let Jiří Švejda

Vojna. Velké téma. Zde se ale nejedná o válku, nýbž o přípravu k případnému boji, tedy o vojenskou službu pro obranu socialismu. Jak už víme, tak většina vojáků, co skládala slib za obranu socialismu, tak ho zradili.

Havárie Havárie Jiří Švejda

Zase ve středu zájmu autora mladý inženýr, zase mu jde o bohatsví a pěknou ženu, zase mu to nějak tak nevychází.

Moloch - Konec sezóny Moloch - Konec sezóny Jiří Švejda

Autor napsal Molocha č.1. tak dlouhého, že ho rozekl na dva kusy, takže vznikly dvě knihy.

Moloch - Hledání rovnováhy Moloch - Hledání rovnováhy Jiří Švejda

Autor si dal s touhle knihou více práce než s jinými, a docela dobře se prodávala.

Požáry a spáleniště Požáry a spáleniště Jiří Švejda

Podvodníci za socialismu byly v mnoha směrech uctíváni, dneska jdou za to do šatlavy. Ale ne všichni. ...Zfilmováno.

Kdybych zemřel Kdybych zemřel Jiří Švejda

Nejde o dobrodruha náhodného, ale životem do dobrodružství vháněného.
O mladou dívku se moc neopřel, to snad ani nečekal.

16.08.2011

Nástup Nástup Václav Řezáč (p)

Po II. SV si vítězný stát chtěl vzít i území, kde by nastolil svou diktaturu, což se stalo. A poražení Němci se museli vystěhovat z území, která okupovali, tedy Polsko, ČSR atd.

A na prádzná území přišli noví osadníci.

Nástup je výkřik až poněkud legrační. Násput k zabrání všeho, co tam zbylo po lidech, kdo první přijde ten první zabírá...

Doktor Meluzin Doktor Meluzin Bohumil Říha

Možná se pletu, ale spíše ne.

Podle této knihy se natočil film s R. hrušínským, který nesměl roky hrát, ale zde ano. Film natočil režisér František Vláčil. A film se jmenuje - "Dým bramborové natě".

Vítek Vítek Bohumil Říha

Vítek je šikula, který chlapeček by něchtěl být jako on?
cestovat si do Prahy, nenudit se doma, vyrazit si na výlet a zažít přitom něco pěkného?

Adam a Otka Adam a Otka Bohumil Říha

Pro náš, pro Jiskřičky byla určena tato kniha, neb jsme byly jako Jiskřičky přípravkou pro vstup do pionýra.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

K této knize jsem se dostal později, než jsem měl. Ale dobrý.

Případ strašidelného mnicha Případ strašidelného mnicha Vojtěch Steklač

Detektivka, která nenudí.
Komu ale stálo za to hledat pachatele?

Strašidla a spol. Strašidla a spol. Vojtěch Steklač

Strašidla, jak už jejich název říká, tak jsou od toho aby strašila. Každé strašidlo to ale moc neumí, tak se bojí i nestrašidel.

16.08.2011

Jak jsme se učili slušně nadávat Jak jsme se učili slušně nadávat Vojtěch Steklač

Člověk se nenarodí a neumí hned nadávat.
To je každému známé.
Až časem a přes kamarády a rodiče a učitele se stává znalcem.

16.08.2011

Jak jsme putovali za dobrodružstvím Jak jsme putovali za dobrodružstvím Vojtěch Steklač

Málo koho potká dobrodružství doma, musí za ním ven, a tahle kniha je návod, jak se k němu dostat, jak ho prožít a to nejen s hrdiny této knížky.

Dvoreček Dvoreček Vojtěch Steklač

Student začátečník a student mazák. Ten první se rozkoukává, ten druhý už musí žít.

16.08.2011 2 z 5