01evik 01evik komentáře u knih

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Zpočátku mi trvalo se do knihy zabrat, i když nápad dobrý. Zpracování už trochu pokulhávalo... Střed příběhu mě bavil, konec mi přišel přetažený za vlasy. Škoda, mělo to potenciál, který nebyl využitý.

16.10.2024 3 z 5

Pohádky z Bambulkova - Kája a Bambuláček Pohádky z Bambulkova - Kája a Bambuláček Karolína Blehová

Bála jsem se, že příběhy nebudou stát za nic a všechno je jen o reklamě a jménu - ale nakonec jsem velmi spokojená. Příběhy jsou milé, krásně se čtou, některé delší, jiné kratší.
Ale jak už bylo řečeno, v knize je spousta překlepů, což je velká škoda.

14.10.2024 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Vlastně ani nevím, co si o knize myslet. Téma je mi velmi blízké, sama se o vodu a čím dál častější sucho zajímám - a děsím - ale z příběhu nadšená nejsem.
Hlavní postavy jsou teenageři, takže žádný zázrak. Ukončení knihy rychlé, končící happy endem. Celou knihu jedna pohroma za druhou, takže konec neuvěřitelný.
Doporučuji, ale nečekejte příliš.

08.10.2024 3 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Čtivě napsané, zajímavá zápletka. Nezařadila bych ji mezi thrillery, ale přesto doporučuji :)

04.10.2024 5 z 5

Dům hlasů Dům hlasů Donato Carrisi

Moje první kniha od autora a určitě půjdu do dalších. Moc se mi to líbilo, tyhle psycho thrillery jsou moje :)

17.08.2024 5 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Na můj vkus až moc postav. Jejich životy se sice prolínají, ale měla jsem v tom dost často guláš.
Zápletka ale slušná, styl čtivý. Moje druhá kniha od Cobena a zkusím další :)

13.08.2024 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Moje první kniha od Chrise Cartera a jsem nadšená, že jsem ho objevila! Nic lepšího jsem dlouho nečetla. Některé pasáže jsem tedy přeletěla přivřenýma očima, protože mi nedělaly dobře, ale děj a ukázka dnešní soc mentality lidí... Až strašidelné.

02.08.2024 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Jako vždy naprosto perfektní. Nemám slov.

02.08.2024 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

První polovina knihy se mi neskutečně vlekla, i když tam bylo pár zajímavých částí. Druhá polovina získala spád. Nevím do jaké míry příběhu věřit, ale dej mě vtáhl :)

23.07.2024 4 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Zbytečně dlouhé a podoba s filmem Fakju, pane učiteli byla znát.
Přečteno v rámci čtenářské výzvy.

08.07.2024 3 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Kniha se dobře čte, i přes počet stran jsem ji zvládla v jeden den. Mohla by mít stran i méně, protože se tam část opakuje, ale ani to mi neubralo skvělý pocit z knihy :)

02.07.2024 5 z 5

Odvrácená strana mysli Odvrácená strana mysli Kerry Daynes

(SPOILER) Jak funguje temná mysl nejagresivnějších zločinců? Tak začíná anotace na zadní části obálky. No, vlastně se toho moc nedozvíme. Z příběhů, které forenzní psycholožka Kerry Daynes vybrala, si nepamatuju téměř žádný. Nemohla jsem se začíst, příběhy prožívat. Ale zajímavá, i když nevyřešená část, byla o stalkerovi, kterého si zažila na vlastní kůži.
Pokud čekáte příběhy těch největších zločinců, budete zklamáni. Knihu bych nejspíš nedoporučila.

01.07.2024 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

K zamyšlení. Před přečtením této knihy mě ani nenapadlo, jaké důsledky může výpadek elektřiny mít.
Kniha se mi četla hůř, na mě moc postav, míst, technických údajů. Trvalo mi několik dní, než jsem knihu přečetla, a to čtu relativně rychle. Znova už si ji nepřečtu. Ale jak říkám, myšlenka je zajímavá.

01.07.2024 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Českým autorkám teprve postupně přicházím na chuť a tohle byla moje první kniha od Viktorie Hanišové. Musím vyzdvihnout její styl psaní, velmi dobře se kniha čte, i když zároveň čtení lehké není. Kniha je plná smutku, deprese, ale i naděje. Velmi se mi líbila a dám šanci dalším knihám. Jednu hvězdičku ovšem musím ubrat za utnutý konec.

24.06.2024 4 z 5