Ditules komentáře u knih
Četla jsem kdysi Národní třídu, takže tohle bylo moje druhé setkání s JR. Tohle byla taková jednohubka, ale neurazí a ani moc nenadchne.
Cestopisy mě vždycky bavily. Nahlédnutí do zajímavých a exotických krajin, kam se člověk jen tak nepodívá... Pan Popluhár přináší ve své knize stinnou stránku cestování (zažívací obtíže v různých formách, úředního šimla, úplatky a časté nesmysly, neschopné lidi v čele podniků, atd.). Pobavila jsem se velmi, ale zároveň jsem si pod dekou a v blízkosti toalety oddechla, že mám klid. :)
Velice sugestivní. Ještě si dosaďte oficiální názor na potraty v Polsku a dostanete solidní koktejl.
Další napínavá kniha z temných dějin. Nesouhlasím s tím, že kniha o válce by měla být brutální, jak píše jedna uživatelka níže. Malé dějiny jsou taky dějiny. Příběhy z běžného života lidí, kteří byli válkou více či méně zasaženy jsou taky důležité. Florián hodně rozporuplná postava.
Kniha, která Vám způsobí medové sny. Bombardón Patrik Hartl tentokrát zabrousil do dětské literatury a je to takové praštěné, roztomilé... zkrátka jeho rukopis. :) Ilustrace perfektní.
Ti, kteří se rozhodli - Alena Lochmannová a Miroslav Šafr
Společné dílo etnoložky a soudního lékaře se zabývá tematem sebevraždy skoro od A do Z (inu 646 stran). Objevíte rozbor etymologický, sociologický, lékařský, psychologický a etnologický.
Dále se dočtete o historii sebevraždy a hledání odpovědí na otázky Proč? Jak? Kde? a Kdy?
V příloze jsou pak fotografie jednotlivých případů z 20. století (i retušované) a fotografie dopisů na rozloučenou.
V neposlední řadě se ještě na sebevraždu podíváte skrze slova koronerů, policistů a soudních lékařů (To byla pro mě asi nejzajímavější část).
Není to lehké čtení - do tohoto počasí spíš tu depresi akorát zvýší, ale přesto může zaujmout. Pokud si vzpomínáte, tohle téma zaujalo i TGM.
Souhlasím s ostatními komentáři. Rušivě působily i vložené případy v rámečcích.
(SPOILER) Příjemné čtení. Nápad s dvěma dějovými liniemi byl zajímavým prvkem oživení.
Úžasná kniha. Pro mě jedna z top letošního roku.
Moc doporučuji. Je to zajímavé čtení. Rozhodně ne jen tragické a smutné, jak se může zdát z anotace.
(SPOILER) Kniha zpracovává příběhy několika žen, jejichž život byl ovlivněn britskou nadvládou (dá se říci i krutovládou) v 19. století v koloniích. Guvernantka Evangeline, léčitelka Hazel a mladá dívka Mathinna jsou hrdinkami románu, který nás přivádí do trestanecké kolonie ve Van Diemenově zemi (dnešní Tasmánie). Už dlouhá plavba přes moře byla pro mnohé konečnou... Na souši pak hrdinky hnala touha přežít a osvobodit se z mnohdy nesmyslných trestů. Hodně mi to připomnělo reálný příběh Mary Bryant o skoro 80 let dříve. Ten příběh byl též zpracován knižně - Nezapomeň na mě od Lesley Pearse.
Tak jo. Asi mám své nové guilty pleasure. Jsem taky jen člověk, že jo? :) Kdybych nemusela pracovat, tak to přečtu za jeden den. Byla to legrace, je to červená knihovna. Chci víc? Chci. Těším se na příběh Liz.
Knize rozhodně neupírám čtivost. Městské legendy a záhady přitahují lidi jako světlo můry. Trošku mi to připomnělo nedávný seriál na ČT To se vysvětlí, soudruzi! Akorát tady v mnohem lepším kabátu a bez té humorné vložky. Mnohdy jsem se bála. Večer za tmy bych to nečetla. :D
Ne že by se jednalo o bůhvíjak vysokou literaturu a veledílo, ale celkem mi to otevřelo oči.
Skvělý!!!! Úplně mám chuť vlka a králíka podrbat za ušima a poňuchňat. Dojemné, humorné, dobrodružné. To chcete číst.
Pokud už se nějakou chvíli ve světě true crime knih a podcastů pohybujete, moc nových informací vám tato kniha nedá. Já si tam našla pana Antla a to, že sám napsal knihy, které si tedy musím opatřit. A ještě původ označení Sherwoodu.
(SPOILER) Autobiografická novela o prozření malé dívky. Příběh se odehrává během několika málo let, které pokrývají zhruba docházku na prvním stupni ZŠ. Historie rodiny, radosti i strasti. Po dočtení jsem si šla dohledat informace o tatínkovi ZD.
Navíc taky hodně se mnou zarezonovaly ty smutné události.