kob kob komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zajímavá a napínavá od začátku do konce.

29.12.2015 5 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Ze života s humorným nadhledem. Mám Ivanku Devátou ráda, tak si vychutnávám i její archaické jazykové obraty a odpouštím snahu být občas vtipná za každou cenu.

02.09.2024 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Současná červená knihovna se vším všudy. Oddechovka na lehátko k vodě, když se člověku nechce namáhat mozek.

26.08.2024 3 z 5

Gottwaldovy oprátky - Poslední adresa Cejl Gottwaldovy oprátky - Poslední adresa Cejl Luděk Navara

Příběhy jsou si vlastně podobné, někdy se objevuje překvapivá naivita hrdinů, často svou roli sehrála náhoda, ale nikdo z nich už nedostal šanci na záchranu.
A rodiny s poslední nadějí zbytečně sepisovaly žádosti o milost...

08.07.2024 4 z 5

Tajný deník Hendrika Groena, 83 1/4 roku Tajný deník Hendrika Groena, 83 1/4 roku Hendrik Groen

Naděje, že vysoké stáří může být občas i velmi zábavné, když to člověk nevzdá a je aktivní.

03.07.2024 4 z 5

Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Lucie Jarkovská

Přehledné shrnutí problematiky. Jen ten reálný boj se zažitými blbostmi je často velmi vyčerpávající, ale nutný.

04.04.2024 5 z 5

Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Daniela Kovářová

Příběh byl dobrý, ale nevyhovoval mi autorčin styl. To věčné vysvětlování právnických pojmů velmi narušovalo plynulost vyprávění. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu nějakou příručku.

09.03.2024 3 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Napínavý příběh s překvapivým rozuzlením, i když mi to finále na chvíli připadalo hodně nepřehledné.

20.02.2024 5 z 5

Svedok obžaloby (11 povídek) Svedok obžaloby (11 povídek) Agatha Christie

Audiokniha asi nebyl úplně nejlepší nápad. Kdybych četla každý den jednu povídku, vychutnala bych si je. Takhle se na mě v autě vyvalila spousta postav a příběhů, vznikl guláš, a po týdnu z toho nevím dohromady nic. Odvyprávět bych dokázala asi jen jednu povídku, která se mi v hlavě z nějakého důvodu zachytila ;)

23.01.2024 3 z 5

Ten sen Ten sen Martina Formanová

Popravdě - moc mě to nebavilo. Slabý příběh, nesympatická hlavní hrdinka. Po Skladatelce voňavého prádla jsem si chtěla sehnat všechny autorčiny knížky, ale po téhle mě to už nějak přešlo.

09.11.2023 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Čtení je to díky politice poněkud náročnější, ale rozhodně zajímavé a poučné. O historii Gruzie jsem skoro nic nevěděla, tak jsem velmi zajímavou formou doplnila mezery.

03.11.2023 4 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Někdy jsou ty životní cesty a cestičky hodně klikaté, a ty, které vycházejí z brněnské Venuše bývají obzvláště zajímavé :) Nejspíš jsme se tam s autorkou svého času potkávaly, tak snad bude někdy možnost společně zavzpomínat.

18.10.2023 5 z 5

Bereme, co je Bereme, co je Věra Nosková

Vlastně jsem ani nečekala, že to bude tak dobré... a skřítek glosátor má určitě sourozence - jeden žije se mnou a občas mi dokáže pěkně zavařit

18.09.2023 4 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Občas si ráda některé detektivky od ACH připomenu, ale musím přiznat, že už je nehltám jako kdysi. Na dnešní dobu už je to pomalé a upovídané, ale klasika je klasika.
Raději však příště dám přednost filmovému a televiznímu zpracování.

02.08.2023 4 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

K odpolední kávičce, když potřebujete relaxovat.

17.06.2023 4 z 5

Ani se nechce věřit, že tahle krátká a poměrně depresivní povídka posloužila jako námět pro tak krásný film.

30.05.2023 4 z 5

Wilsonov Wilsonov Michal Hvorecký

Tohle opravdu není moje parketa.

28.05.2023 1 z 5

Liška v dámu Liška v dámu Jiří Kratochvil

Mám rozporuplné pocity. Co se týče spisovatelského řemesla skvělé, ale dočítala jsem už jen tak "z povinnosti".

24.05.2023 3 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Příjemné a zábavné čtení, které přináší spoustu zajímavých informací

19.05.2023 4 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Audioknihu jsem vydržela poslouchat asi do třetiny. Přišlo mi to zdlouhavé a nudné, těžko se mi udržovala pozornost. Pokračovat v poslechu jsem vyhodnotila jako zbytečnou ztrátu času. Navíc mě velmi rušilo, že se Zuzana Slavíková snažila o striktní dodržování italské výslovnosti a přízvuku u všech jmen a míst, což působilo obklopené češtinou až komicky. A že to bylo skoro v každé větě :)

21.04.2023 1 z 5