kopeceli kopeceli komentáře u knih

O zemi beze studu O zemi beze studu Max Kašparů (p)

"Proč by se měli politici ve službách mafií stydět lhát, krást a podvádět?"
Vím, že pan Kašparů není dokonalý. Ale já znám hodně lidí, kterým pomohl přežít svá traumata. Ano, dnes je to starý, unavený, vyhořelý muž. A přesto si ho vážím. Kéž by každý vyhořelý člověk nadělal v životě tolik dobra, jako pan Kašparů.
Knihu jsem četla v průběhu let dvakrát. Pokaždé z trochu jiného úhlu a přece se stejným závěrem: vyslovované pravdy nejsou vždy příjemné, nicméně jejich upřímnost, naléhavost, aktuálnost a přesah stojí za zamyšlení.

14.10.2022 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Já jsem se sakra na stará kolena zamilovala - no a teď vlastně nevím, jestli do Syrového nebo do Goffy, ale vcelku asi je to jedno, ani jednoho v životě nepotkám zaplať pánbůh, takže jdu pozdě k ránu spát s vidinou, že brzy načnu další příběh Mika Syrového. To mám ale štěstí, že jsem tyhle dva chlapy poznala relativně pozdě, takže na další díl nemusím čekat...

11.10.2022 5 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Poslouchala jsem jako audioknihu při práci. Ani jsem si nevšimla, jak běží čas, to se mi to pracovalo... Všechno ostatní bylo řečeno v komentářích pode mnou. Někdo nadšení, někdo má pocit, že je kniha zdlouhavá. Pravdu mají oba druhy komentářů, nicméně jakmile se zaposloucháte nebo začtete, pak je to jedno, protože už se vezete na vlně kuvajtské krize a nedáte pokoj, dokud nejste na konci. Za mne hodně dobré a jsem ráda za ten tip na dobrou knihu.

11.10.2022 5 z 5

Záhadné zmizení lorda Listerdalea Záhadné zmizení lorda Listerdalea Agatha Christie

Povídky se sice čtou dobře, text pěkně ubývá, ale chybí tomu něco. Sotva jsem se začetla a začalo mne to zajímat, už byl konec. Ale já moc nejsem povídkový typ, tak je to třeba tím.

09.10.2022 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ohromil mě český překlad, dávno jsem si tak neužila práci s češtinou. Velmi dobře dělalo knize i to, že příběh vypráví jen jako divák smrt.
A pak už je jen příběh, život za druhé světové války v Německu, se vším "dobrým" i špatným. O tom, jak se žilo v zemích ovládaných Německem, čteme kvanta knih, ale jak se žilo obyčejným Němcům, jsem zatím četla jednu a tato je druhá.
Kniha byla čtivá, zajímavá, netuctová, mám teď hodně o čem přemýšlet a to se mi líbí.

09.10.2022 5 z 5

Scestí Scestí Jiří Ohrenstein

Lahůdka.

09.10.2022 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Kupodivu čtivá, i když hlavně o horách. Potřebovala jsem na ni víc času, protože jsem se trochu ztěžka dostávala do děje, nicméně jsem spokojená.

23.09.2022 4 z 5

Ruské čarodějné pohádky Ruské čarodějné pohádky Michail Alexandrovič Bulatov

Tak zase po letech se mi dostala do ruky. Tak pěkná, kouzelná a hladící po duši. Tyto pohádky mám ráda a politika je mi ukradená.

20.09.2022 5 z 5

Velké dobrodružství Pepíka Střechy Velké dobrodružství Pepíka Střechy Pavel Čech

Ach, to byla veliká krása!
Zase jsem byla malé dítě s velkým trápením, zase jsem potkala tátu, opilého a zase se trápila, že když za mnou přišel, styděla jsem se za něj. Není jednoduché být dítětem.
Děkuji pane Čechu.

20.09.2022 5 z 5

Francouzské pohádky Francouzské pohádky Václav Cibula

Moc pěkné pohádky, čtivé, srozumitelné, s poučením do života, jak to má u pohádek být. Líbí se mi i práce s češtinou, je znát, že autor práci neodflákl. Všechny pohádky mne opravdu bavily.

18.09.2022 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Teda, to mě dostalo! Touha po lepším životě je v každém normálním člověku a touha nebýt sám také. Na tomto faktu vystavět celou novelu, to je umění. A pak ten konec! Myslela jsem, že vyzní do ztracena, ale Steinbeck příběh uzavřel jednou provždy.

18.09.2022 5 z 5

O Smolíčkovi O Smolíčkovi Božena Němcová

Klasické ponaučení pro neposlušné děti minulých dob, když rodiče s obtížemi živili rodinu. Dnes děti doma samy nezůstávají, chodí po družinách a kroužcích a rodiče se mohou upracovat, aby to zvládli zaplatit.

11.09.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tak jsem to dočetla. Místy jsem s tím měla práci. Sem tam jsem něco přeskočila.
Nevím, jak napsat komentář, protože popis přírody je zajímavý, myšlenky do citátů se vyskytují, bylo by o čem přemýšlet, kdyby... Nemůžu si pomoci, připadá mi ten příběh povrchní. A ty vypjaté emoce ohledně lásky, až za hrob dokonce, abychom si poplakali. Jenže já s pláčem nepospíchám, když se na mé srdce vrhají citoví predátoři. O smrti vím příliš mnoho.

10.09.2022 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Z počátku jsem nacházela prvky z Hraničářova učně. Ale děj se rozeběhl a já přestala jíst, pít, vnímat okolí, snad i dýchat. Je to četba pro ročníky mladší, ale stejně jsem si to užila. Možná už se vracím do dětství.

10.09.2022 5 z 5

4. Dobrodružství pavouka Čendy 4. Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

No to je paráda! Každá další kniha je lepší, než ta předešlá. Můj tip na recept z knihy: masařka nadívaná mouchou!
Pan Čech umí!

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Mě se moc líbil i třetí díl pavoučkova příběhu. Zasmála jsem se u Vílova pokuřování, pobavila mě i Janina specialita - moucha v jahodové omáčce. Pořád si musím zpívat s Buty: Tonda a Čenda jedou spolu na kole…
Vrhám se na díl čtvrtý!

Čert a Káča Čert a Káča Božena Němcová

Po letech jsem si ji znovu přečetla, tentokrát v elektronické podobě díky Městské knihovně Praha. A opět se mi líbil klasický model dobra a zla, hloupého čerta a chytrého člověka, napravených hříšníků.
Nesmrtelná Božena.

2. dobrodružství pavouka Čendy 2. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Jsem nadšená. Tak krásné kresby a poetický příběh! Naštěstí nekončí a já mám i následující díl. Jenže - zároveň si chci tu krásu šetřit, aby mi vydržela co nejdéle...

01.09.2022 5 z 5

Síla přírodní fermentace Síla přírodní fermentace Sandor Ellix Katz

Moc se mi líbí. Na úvod a mezi recepty poutavé čtení. Receptů je přehršel, všechny s reálnými ingrediencemi, jednoduché, srozumitelné. Tuhle knihu do knihobudky nedám ani zanic

29.08.2022 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Dobrá detektivka. Děj má spád, kriminalisté jsou vtipní, direktor taky, lékař pracuje a je geniální, záhada je vyšperkovaná, prostě příjemné počtení.

28.08.2022 5 z 5