lalela lalela komentáře u knih

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

knížka, kterou mám doma a jedna z mála ke které se po čase moc ráda vracím a znova čtu

19.05.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

strašně jsem se na knížku těšila, ale vadilo mi hodně autentických dokumentů, po přečtení jsem měla takové neutrální pocity, nemůžu říct, že by se mi knížka nelíbila, ale velenadšená jsem z ní také nebyla, spoustu knížek čtu vícekrát, k téhle se asi vracet nebudu, shrnutí - nenadchne neurazí

18.05.2014 1 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Bryndza, no co napsat o Bryndzově knížce, u mě to je na jistotu. Strašně zajímavá a čtivá kniha, ostatně jako všechny jeho knížky. Rozhodně doporučuji.

02.10.2024 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Krásně vtipně napsaná knížka. Ale druhá polovina už se mi tak nelíbila. I fajn zápletka.

15.09.2024 3 z 5

Krajina roztavených zvonů Krajina roztavených zvonů Jan Štifter

Krásně napsaná knížka, jako každá od tohoto autora. Příběhy si tak krásně plynou, že se hnedle pročtete ke konci knížky a mě by se tak moc chtělo číst dál. Děj vás vtáhne a nechce pustit, pročítáte se dávnou dobou, hned stojíte v chalupě, kde je udusaná hlína, hned natíráte svatého na kopečku. Já se vždy do knížek pana autora tak začtu, že se mi zdá, že děj probíhá okolo mě a já žiju v ději. Nádherné knihy, nádherně napsané, nádherný slovosled, můj oblíbený autor.

26.05.2024 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Pohádka. Jako fakt, ale taková hodně promakaná, až by tomu člověk věřil. Já bych ale v takovém domě nebyla ani za všechny prachy světa, ale co už. Po hlavní hrdince se to přímo žádalo. Jen bych si šla prohlídnout dům, jako ty stredfordské paničky, co byly zvědavé, prohrabala bych se ve skříních a hurá domů. Ale hlavní hrdinka měla nelehkou životní úlohu, čekalo ji mnoho povinností, které se člověk při čtení dozvěděl až skoro na konci knihy.

15.05.2024 3 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Ne nadarmo má spisovatelka v knížkách napsáno královna islandské detektivky, i já to tak vidím, že je to prostě královna. Promyšlené příběhy, které vás děsí svým tajemnem a přitom vůbec tajemné nejsou, jsou temné až na dřeň. Skvělá knížka, těším se na další.

27.04.2024 5 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Objevila jsem novou spisovatelku, tak promakané detektivky jsem dlouho nečetla, několik dějových linií, které se nakonec spojí, nejdřív vám to přijde úplně tajemné a nesmyslné, že jako cože, tohle má mít něco společného? a ono fakt jo!!! skvělá detektiva.

27.04.2024 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Od knížky jsem čekala víc, možná kdybych ji četla dříve než Jizvu, tak bych z ní byla více nadšená, nebyla špatná, ale nemůžu dát víc než 4 hvězdy.

31.01.2024 3 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Nikdo není doma, už několik let. Vesnička o devíti lidech a všichni zmizeli, nic si sebou nevzali, mobily, kabelky, všechno zůstalo doma. A kde teda jsou? Pátrání se prolíná ještě s jedním případem, který nemá se současným zdánlivě nic společného. Ale....ale má. Na konci knihy má souvislost vše se vším. Kniha se moc hezky čte, ale musím souhlasit s ostatními, jen do poloviny. Pak začne být táhlá a na konci postavy moc vysvětlují, což už je nezajímavé.

24.10.2023 3 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Detektivky mám ráda. Dokonce moc. A tahle začínala úžasně. Mrtvola, která měla být už 20 let mrtvolou. Tak jsem se začetla. Pak se do toho začalo míchat vyšetřování znásilnění mladé prostitutky, to bylo taky moc zajímavé. Ale v okamžiku, kdy se začalo šťourat do minulosti některých postav, začala mě ta knížka silně nebavit. No dočetla jsem ji. Konec už byl předvídatelný, a tak knihu zařazuji do poličky neurazí nenadchne.

29.08.2023 3 z 5

Zahrada mého života Zahrada mého života Jitka Závodná

Celý život v jedné knížce. Ale tak procítěné a intenzivně napsané vyprávění vám chvílemi vhání slzy do očí. Nelehkost tehdejší předválečné a meziválečné doby, utrpení a skromný život, se kterým se hlavní hrdinka vyrovnala a prostě ho žila. Autorku jsem vůbec neznala, a moc se těším na její další knížky, co budu číst.

26.07.2023 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Knížka se mi četla dobře, i příběh byl dobrý, řekla bych že námět přímo úžasný, i když si tu situaci nedokážu absolutně představit v našich končinách. Nemůžu napsat, že se to neděje jen proto, že jsem o tom neslyšela. Ale pořád bylo v knížce nějaké ale, stále jsem něco čekala a hledala mezi řádky. Několikrát se mi stalo, že jsem se musela o kousek vrátit, abych pochopila, co to čtu. No, pro mně opět jedna z knih, neurazí, nenadchne.

29.05.2023 2 z 5

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Tak krásný a zamotaný příběh jedné zvláštní ženy, která miluje ptáky a svoje děti. Obé se snaží chránit svou mateřskou láskou. To co je v knize napsáno, se může stát komukoliv z nás, prostě příběh ze života. Třešinkou to nekončí, ale v životě není vždy happy and.

22.05.2023 4 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Nádherná knížka o jedné rodině, o bolesti a vztazích, o vyrovnání se s minulostí. Četla se jedním dechem a je tak skvěle napsaná, že budu muset sáhnout po dalších knížkách autorky.

16.05.2023 5 z 5

Vodní meloun Vodní meloun Marek Otta

Skvělá detektivka podaná z úplně jiného pohledu. Strašně jsem fandila mamince Libora, aby udělala to co udělala. Naopak jsem obdivovala Petra, který se dokázal vypořádat se životem, i když nebylo vše tak, jak si představoval. Parta tří kamarádů, z nichž každý je jiný. Nakonec tak rozdílné kluky spojí vražda. Zbytečná vražda. Knížka se četla doslova sama.

11.03.2023 5 z 5

Případ čurací panny Případ čurací panny Jitka Ludvíková

Miluju tyhle zamotané detektivky, do poslední chvíle jsem stále neúspěšně hádala pachatele. Knížka je psaná čtivě a svižně, nejde se od ní odtrhnout a těším se na další.

16.02.2023 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Skvělé. Tak málo postav a tak čtivá kniha. Moc se mi líbilo střídání kapitol o Sáře a výtahu. Postavy vykreslené jednoduše, ale výstižně. Zaujalo mně, jak těžké je v Americe vybojovat si své místo na slunci, vystudovat prestižní školu, jak těžké je sehnat si skvělé místo a být úspěšná. Co vše tomu musíte podřídit, omlouvá vás jen vaše vlastní smrt. Když Sara pronikne do praktik společnosti, ve které pracuje, dojde jí, že to místo není zase až tak skvělé. Musela být opravdu velmi dobrá, že v takové společnosti dokázala pracovat a následně provést to, co provedla. Ale nějak jsem jí od začátku hodně fandila.

25.12.2022 5 z 5

Léto v síti Léto v síti Petra Martišková

Pro mě je tato autorka příjemný objev, neboť mi připomíná mou oblíbenou autorku z mých mladých let Lenku Lanzovou. Má stejně příjemně čtivé knížky. Taková skvělá jednohubka, oddychovka na večer, která se krásně četla, měla dobrou zápletku a zajímavé postavy. Knížka se mi moc líbila a jdu juknout na další knížky od této autorky

30.10.2022 5 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Mende, jaký život bys asi žila, kdyby se nestalo všechno to, co jsi nám napsala do knihy. Jak krásně vzpomínala na rodiče, jaký lehký a bezstarostný život žila. Do doby, než ji zajali prodali a zůstala úplně bezcenná. Při čtení jsem valila oči. Copak to ještě někde jde, že si koupíte domácího otroka, který za vás dělá všechny práce? Koupíte si malou holku, která je váš majetek a vy si s ní děláte co chcete? Mende měla štěstí, dostala se do Anglie a tam se jí podařilo z jejího otroctví uprchnout. V knížce se na vás valí pocity, bezmoc a beznaděj a skoro se vám chce plakat s Mende. Nádherná knížka.

18.09.2022 4 z 5