maryzka maryzka komentáře u knih

Pivrncovy vejšplechty Pivrncovy vejšplechty Petr Urban

Na tom se nedá nic komentovat. Kdo má rád kreslený humor tak si tuto knihu koupí. Jinak jsou tam docela opravdu jiná, spíš občas zkomolená přísloví u kterých si musí člověk vzpomenout jak znějí původně

26.11.2021 4 z 5

Belgravia Belgravia Julian Fellowes

Čtivá odpočinková kniha, která jak parafrázuji citát jedné herečky ,, Celý svět se sejde v jedny posteli tak tam se sešli rozdílné společenské vrstvy byť to dobře dopadlo

20.11.2021 3 z 5

Diagnóza učitelka 2 - Úča na cestách Diagnóza učitelka 2 - Úča na cestách Gabriela Falcová

Opět kniha plná humoru. I když je to pokračování tak to vůbec není znát. Jinak doufám, že se z autorky nestane nudná spisovatelka.

09.11.2021 5 z 5

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Sice to mám jako dárek, ale dost jsem se nasmála. Přesně tenhle druh humoru chybí.

09.11.2021 5 z 5

O Praze a Pražanech O Praze a Pražanech Ignát Herrmann

Spíš si člověk připomene archaismy, jinou češtinu, a pozná kus Prahy za Rakouska- Uherska

09.11.2021 3 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Nějak jsem se nudila. Sice to nebylo špatný, ale počátky dělnického hnutí a ženské emancipace to není pro mě. I když je dobře, že dnes ženy vydělávají peníze, přesto jsem ráda, že jsem jí dočetla do konce.

09.11.2021 2 z 5

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Opět zajímavý román z minulosti i když to bylo součást doby tak se v Evropě moc o tom nehovořilo. I když jsem musela trochu vracet stránky, neboť se prolínaly roky události tak
by tato kniha stála za zfilmování

17.10.2021 3 z 5

Berlín za Hitlera: 1933-1945 Berlín za Hitlera: 1933-1945 A. P. van Bovenkamp

Zajímavá kniha i fotografie. Docela bych si tu knihu vzala do Berlína a podívala se na místa, kde se nacházely budovy tehdejších mocipánu a co je tam dnes i když pokud to byla východní část Berlína tak tam buď není nic nebo postavené byty asi

17.10.2021 4 z 5

William a Harry: Bitva bratrů William a Harry: Bitva bratrů Robert Lacey

Tak nevím jak to hodnotit. Dočetla jsem to a říkala si, že čtení ujde, místy průšvihy nudné, místy o tom bylo napsáno v novinách a nakonec přijde rozuzlení v podobě věštění jak to bude vypadat v budoucnosti.

11.10.2021 3 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Čtenářka Tereza 7090 to popsala velmi výstižně. Já připojuji to, že autor je ročník, který válku nezažil a nezažil tuto dobu, tak není, že by to nějak zpolitizoval, prostě píše tak, jak to bylo a jak jsme to znali vyprávění z pamětníků, dokonce jsme na toto téma diskutovali i ve škole v dějepise( učitelka byla rozumná v tomhle směru). Takže z této knihy vyplývá, že sousedé mají držet pospolu a stačí jeden fanatik a všechno je jinak.

09.10.2021 5 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Tak tohle bylo krása. Sice jsou tam známé postavy z předchozích dílů, ale do popředí se dostává nová postava Marcus, kterého Matthew proměnil úpíra ,který pochoduje světem od 18. století do 20. století. Všechny díly jsou romanticky naladěné i když druhý díl je docela nudný.

05.10.2021 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Tak máme poslední díl za sebou, kde hlavní hrdinové žijí rodinným životem a snaží se bojovat za lepší svět( alespoň teoreticky).

05.10.2021 3 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Tato kniha byla zpočátku svižná, dobře se četla , ale v polovině knihy to bylo velmi nudné. To už se člověk ztrácel a také si někdy musel přečíst postavy knih, které tam vystupují. Ještě se tam byl jmenný seznam osob, který vystupují v knize

05.10.2021 2 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Pravdou je, že mě tento žánr moc nepřitahuje , ale po seriálu, který jsem zahlédla na internetu jsem prostě neodolala a tuto trilogii i pokračování jedné knihy jsem si koupila. A bylo to moc pěkné, romantické, především se člověk zasmál tomu jak láska člověka změní.

05.10.2021 3 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Tak německé autorky se koukám orientují na romány konec císařství, obě války i poválečný život v Německu. Připomíná mi to trochu u nás budovatelské romány z 50. let. Ale jinak jsem tuto knihu četla a kdyby se mi nechtělo spát tak bych snad tuto knihu přečetla celou.

07.09.2021 5 z 5

1913: Co jsem ještě chtěl vyprávět 1913: Co jsem ještě chtěl vyprávět Florian Illies

Tato kniha mě připadala o trochu nudnější než předchozí díl

07.09.2021 2 z 5

Dlabačov a nymburský  rod Dlabačů Dlabačov a nymburský rod Dlabačů Eva Marie Zitková

Vzhledem k tomu, že tato kniha je moje lokální srdečnost, tak mě ihned zaujala i když mě zaujala ihned po ohlášení. Nikdy bych nevěřila, že ještě jsou nějaký potomci a hlavně jsem nevěřila s kolika rody byli spřízněni dokud paní Zítková nenapsala tuto knihu. Líbí se mi tady i rodokmen a je to dobře, jinak by se člověk moc nevyznali, ono by to ani bez rodokmenu nešlo, neboť rodiny měli více děti než je tomu dnes. Dokonce se nachází i obrazová příloha což taky hodnotím velmi dobře.

04.09.2021 5 z 5

Židovská hvězda Židovská hvězda Karen Kirtley

Kniha byla zajímavá nebo spíš se objevuje životní osudy německého úředníka Hanse Calmeyera, který se snažil zachraňovat lidé se židovským náboženstvím v Holandsku. I když příběh vypráví autorka, která byla jednou ze zachráněných je tam i osudy známé Anny Frankové.

04.09.2021 4 z 5

1913: Léto jednoho století 1913: Léto jednoho století Florian Illies

Spíš mě to připadalo, že autor studoval dějiny. soukromý život známých i dnes zapomenutých postav , dobové noviny a trochu to smíchal s ročním kalendářem co se stalo. Bylo to takové nostalgické rozloučení se starými časy a nástup nového pokroku, který začal 1. světovou válkou.

04.09.2021 3 z 5

Kráska s cejchem Kráska s cejchem Věra Sládková

Tak jsem tuto knihu objevila v knihovničce, které jsou pro veřejnost. Sice jsem nechápala proč má název ,, Kráska s cejchem, když zkraje mě přišlo několik povídek, které zpracovala v jiné knize, která je známější, že byl dokonce natočen i film ,, Vlak dětství i naděje. Povídka ,, Kráska s cejchem je velmi sugestivní a zajímavá. Mimochodem v dalších povídkách bych řekla, že tam je i jiný osud hrdinů, který není zaznamenán v jiných knihách jako uvedu příklad v trilogii ,, Poslední vlak z Frývaldova, Pluky zla, Dítě svobody.

29.08.2021 3 z 5