DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Zmámeni Zmámeni Emily McIntire

Jakoby někdo mocného vládce obrátil vzhůru nohama Nicméně jak autorka sama píše nejedná se o fantasy retelling ale pouze inspiraci. Postavit této knihy byli ačkoliv klišé tak dobře napsané Možná nejlépe ze všech tří knih ale dějově se mi kniha zdála mnohem slabší oproti třeba druhému dílu, zajímavé prostředí a i když předvídatelný tak dobrý konec.

17.09.2024 2 z 5

Úsvit Onyxu Úsvit Onyxu Kate Golden

Beru to tak, že jde o autorčinu prvotinu a podle zahraničního hodnocení budou další díly jen a jen lepší. Jen mi u této knihy připadá jako by si autorka přečetla několik již vyšlých fantasy a rozhodla se napsat tohle, připomíná to směsici Ranhojičky a Krutého prince. Dějově i stylem psaní byla kniha čtivá nicméně hlavní postavy už tolik ne. Souhlasím s názory, že Arwen byla hloupoučká naivka a co Kane ten se mi zdál, jako by mu autorka v průběhu neustále měnila charakter. Zároveň je kniha velmi předvídatelná a je to jedno velké klišé, které se místy táhne nelogickou souvislostí. Ačkoliv knihu řadím jako podprůměr dám šanci dalším dílům.

12.09.2024 2 z 5

Dotek zmaru Dotek zmaru Scarlett St. Clair

U druhého dílu mám trochu smíšené pocity. Rozhodně se mi líbil víc než první a Persefona mě rozčilovala už trochu míň i když pořád mi připadala jako taková impulsivní naivka a Hades krutá bytost s měkkým srdcem (přes den Bůh podsvětí večer Bůh něžností) a co se děje týče tak byl mnohem pestřejší nicméně obsahoval pasáže které se mi zdály vyloženě na sílu aneb nezapomenout ani na jedinou postavu i kdyby to mělo přerusit linku toho co se právě odehrává a také co bylo na sílu tak ta neustálá potřeba "kopulace" hlavních postav a to i ve chvílích, kdy se to tak úplně nehodí.

To čím mě kniha bavila bylo rozhodně vykreslení světa i magie a ačkoliv jde pouze o inspiraci řeckých bájí, je trefně zachycená a promyšleně vykresluje i postavy.

No uvidíme co přinese poslední díl zdá se, že to bude čím dál tím lepší.

28.08.2024 3 z 5

Vzpomínky a vrazi Vzpomínky a vrazi Morgan Rhodes (p)

Zajímavý námět bohužel ne prilis originalní. Magická detektivka. Nicméně svět mě příliš nezaujal a trvalo spoustu stran než se kniha rozjela. Za mě spíše průměr ale počkám na další díl.

23.08.2024 1 z 5

Prokletí svatých Prokletí svatých Kate Dramis

Souhlasím s předešlím komentářem vlastně se nic tak moc neděje ale prostě chcete číst dál. Je vidět že si autorka dala záležet, líbí se mi postavy, magie i děj Aja a Will klasika hatelove. Jinak je kniha poměrně stereotypní i předvídatelná a celkově hodnotím jako průměr zato velmi dobrý začátek prvního dílu.
"To na čem lpíš tě zničí"

16.08.2024 3 z 5

Dcera měsíční bohyně Dcera měsíční bohyně Sue Lynn Tan

Tato kniha mě velmi nadchla, líbí se mi číst ten květnatý a poetický styl psaní. Jako plout v pohádce. Autorka má rozhodně talent pro psaní nicméně jedno musím knize vytknout a to je dějová linka, protože v knize se až na začátek a konec nic moc neděje. Nicméně je velmi krásné to číst (epické kouzelné) ale člověk se musí prokousávat popisy a popisy. Konec byl překvapivý proto si přečtu ráda další díl.

31.07.2024 4 z 5

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

Ačkoliv se děj do půlky velmi táhl, až na odhalení několika nových informací od to byla jízda. Tato serie se mi líbí mnohem víc než Z krve a popela a velké plus má autorka za propracovanou magii i svět i postavy, které sice čas od času blábolí o ničem ale přeci jen, děj nestojí na místě. Dále se mi líbí nápad s jiskry života a především hlavním postavy - Nyktosák a hlavně Sera, kterou autorka píše podle sebe samé. Na konci má autorka velmi hezkou myšlenku toho, že ať uť si v životě procházíme čímkoliv, nezapomeňme, že na to nejsme sami.
A ještě tedy konec...to jsem opravdu nečekala a sem s dalším dílem o tisíci a jedné noci stranách.

31.07.2024 4 z 5

Půlměsíční trůn Půlměsíční trůn Saladin Ahmed

Kniha je rozhodně originální a zajímavá prostředím nicméně toto čtení asi není pro mě. Kniha disponuje spoustou informací a plytkým dějem. Zároveň spoustu gramatických chyb. Ale jsem si jistá že si najde své čtenáře

28.07.2024 2 z 5

Pomoc dětské duši Pomoc dětské duši Alena Večeřová-Procházková

Tuto knihu jsem se rozhodla přečíst po shlédnutí rozhovoru s autorkou ve kterém bylo znát že je skutečně odborníkem na svém místě. Tato kniha je dle mého názoru velmi přínosný příspěvkem do výchovy a práci s dětmi v dnešní době. Líbí se mi že kniha prolíná témata týkající se dnešní doby a dopad doby covidové. Kniha vychází především z praxe a praktických příkladů Mnohokrát jsem přikývla a dala autorce za pravdu protože to o čem v této knize píše je realita se kterou je třeba pracovat. Ačkoliv jsem myslela že knihu budu mít jen na jedno přečtení pro zajímavost do oboru rozhodně si knihu pořídím myslím že v ní člověk může porozumět nejen dětem ale i sám sobě a zároveň doporučovat knihu rodičům kteří se s tématy potýkají.

05.07.2024 5 z 5

Woodhill Woodhill Eleanor Corvin (p)

Za mě slabší kniha asi bych očekavala propracovanější svět a také hlavní dějová linka neustále měnila trať, postavy mě nějak zvlášť nebavili ale zároveň bych to nezařadila mezi zklamání. Spíše za mě knize chyběla jiskra a poutavost.

16.06.2024 1 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Kniha byla čtivá, Líbilo se mi postupné rozplétání děje i když místy velmi zdlouhavé. Příběh byl smutný romantický a předvídatelný. Mám od této autorky již jiné favority.

15.06.2024 3 z 5

Muž, který si pletl manželku s kloboukem Muž, který si pletl manželku s kloboukem Oliver Sacks

Některé příběhy byli zajímavější a lepe uchopitelné i rozvinuté než jiné ale i tak kniha stála za to. Mnoho zajímavých případů o kterých se člověk běžné nedozví. Neurologie a mozek sám je neskutečná říše divů a ačkoliv se některé případy zdálo úsměvné neumím si představit tíhu života s "poruchou" jakou zažívali.

15.06.2024 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Za mě velmi slabý průměr. Místy vtipné a kniha za mě není zrovna nejostřejší tužka v penále logických souvislostí a poutavého děje. Ale jako oddechovka na odpoledne to stačí.

30.05.2024 1 z 5

Život na míru Život na míru Nikki Erlick

Jednu hvězdičku dávám za nápad ale to je tak vše. Mnoho omáčky kolem mnoho postav. Kniha mě nenadchla ale nápadem by mohla být pokračováním černého zrcadla.

29.05.2024 1 z 5

Noc splněných přání Noc splněných přání * antologie

Souhlasím povídky velmi různorodé některé byli vtipné z jiných šel mráz po kůži a jiné mě vůbec nebavili ale myslím že z těchto povídek si každý může najít tu svou která mu sedne líbí se mi ta různorodost autorů a jejich specifický styl, moc nemusím tu zbytečnou vulgaritu ale naštěstí nebyla ve všech příbězích a od vybraných autorů kteří mě zaujali si ráda přečtu další knihy

23.05.2024 3 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Kniha na první pohled zaujala překrásnou obálkou, a tudíž jsem čekala že stejně kouzelný bude i obsah ale bohužel za mě to tak není. Povídky mi připadaly příliš všední skoro jako by se veškeré barvy vyčerpaly na obálku. Samozřejmě jsem si v knize našla i jednu nebo dvě povídky které mě zaujaly ale u zbytku mám pocit jako by na nebi nerozsvítily dostatek hvězd.

22.05.2024 2 z 5

Trnová královna Trnová královna Gina Chen

Ne nadarmo se říká nesuď knihu podle obalu a takhle kniha by si zasloužila lepší obal než tenhle kýčovitý. Protože vnitřkem kniha velmi předvapila.

Bylo to nápadité, vtipné, originální, propracované, kouzelně pohádkové a nepředvídatelné!

Autorka má talent proplétat pohádky, magii, fantasy světy ale především se mi líbí autorčin styl psaní skoro až poetický.

Sedl mi děj i postavy. Violet byla kousavá, svá a velmi vtipná postava. Cyrus mi ze začátku nesedl byl taková otravná nudná muška ale poté do děje krásně zapadl. Děj byl napínavý a rychle ubíhal.

Tak kde je další díl? Sem s ním.

26.04.2024 5 z 5

Prokleté královny Prokleté královny Catherine Doyle

Za mě taková milá pohádka a vycpávkový druhý díl. Bylo to kouzelné i milé pokračování které rozvinulo první díl. Na knize se mi líbí to sesterství a přesto každá jiná, prolínání linek a děj hezky utekl tak uvidíme co bude ve velkém finále.

21.04.2024 3 z 5

Ztracené vzpomínky Ztracené vzpomínky Lin Rina

Knihy Lin Riny jsou srdcovky, jak by ne. Ale musím uznat že tahle mi připadala trochu slabší. Sci-fi část měla autorka velmi zajímavě zpracovanou akorát mi nesedli postavy a také zdlouhavost Knihy pričemž se mi zdálo že se mnohokrát opakuje.
Zůstanu fanouškem kronik ale jsem si jistá že si najde své čtenáře.

21.04.2024 3 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Tahle kniha už je v podstatě klasikou kolem které jsem dlouho chodila A přemýšlela jestli si jí přečíst nebo ne malý počet nedávám kvůli tomu že mi nesedl žánr ale nesedl mi děj knihy a celkově mám pocit že knize chyběla nějaká vyšší zajímavost. Bavilo mě mnoho humorných scén a samozřejmě čtvrteční Partička byla skvělá Nicméně za mě Je to spíše takový oddechový průměr

11.04.2024 3 z 5