Kerberos Kerberos komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Skvěle zpracované závažné téma,četla jsem jedním dechem.Zneužívání z pohledu dítěte,kterému nechce nikdo pomoci.Určitě doporučuji.

01.05.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem poslouchala, velmi silný příběh. O koncentračních táborech jsem četla mnohokrát, ale tato kniha je jiná. Popisuje přátelství bohaté židovky Zuzany a dvou chlapců Jana a Hanuše. Válka jim zasáhne do života a postupně je deformuje. Nečekala jsem šťastné zakončení, protože by to nebylo realistické.

24.02.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Neposuzovala bych,která autorčina kniha je lepší.Líbí se mi všechny.S Bohdanou jsem soucítila,ale neodsuzovala bych ani otce,postihlo ho v životě hodně ztrát a smířit se s činy vlastních dětí není vždy jednoduché.

28.06.2019 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Není mnoho knih,které mě tak vezmou za srdíčko.Velmi čtivě a poutavě popsaná historie hornického kraje na přelomu 19. a 20. století.Bída obyčejných lidí, soužití dvou národů,které začne být problematické při poválečném rozdělení států.

03.06.2020 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Krátké humorné postřehy,které ukazují jak to vidí pan Eben.Musím s ním naprosto souhlasit.Poslouchala jsem audio namluvené samotným autorem ,což je přidaná hodnota.Určitě doporučuji jako pohlazení po duši.

17.03.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knihu jsem se velmi těšila a teď jsem trochu zklamaná. Jako by se v okamžiku listopadu 1989 propadla dvacet let zpět. Za účast na demonstraci dvacetileté tresty bez soudu,odnětí dětí,vojenská diktatura.Taky jsem čekala trochu víc příběh.

27.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělá románová kronika popisující meziválečnou historii česko polského pohraničí.Netušila jsem kolik bylo mezi těmito národy nenávisti.Rozsahem mi připomíná Follettovo Století.Už se těším na další pokračování a mám jasno v volbě knihy roku 2021.

10.02.2021 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Nejdřív jsem četla druhý díl takže jsem věděla co můžu od Laury očekávat,spolupracovat bych s ní asi nechtěla,ale je výkonná.Název knihy je výstižný pachatel byl opravdu stvůra a motiv o to zrůdnější.

19.03.2023 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Zatím nejlepší díl,dozvídáme se něco z minulosti obou hlavních hrdinů.Zase velmi obsáhlé co do počtu stran autorka to jinak ani neumí.Cormoran je podezřelý z vraždy a vrah ho pronásleduje ani Robin není v bezpečí.Jsem zvědavá na jejich další spolupráci.

10.02.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Začátek trochu zdlouhavější, ale nálezem deníku to začalo nabírat na obrátkách. Trochu mě pletly jména jednotlivých postav, než jsem si seřadila přezdívky z rumunštiny. Detektivka řešící křivdy z dávné minulosti.

29.08.2021 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Bydlím ve městě kde je velká řecká komunita a některé věci popisované v knize jsem zaznamenala. Řekové to u nás neměli jednoduché, přišli k nám v době, která nepřála ani našim občanům .Pěkně napsaný příběh, který ve mě vyvolal chuť se znovu podívat do Řecka.

26.06.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Všechny autorčiny knihy jsou dobré, ale tahle mě chytla nejvíc. Je první knihou, kterou jsem o Frankově režimu četla. Tvrdé podmínky diktatury ve střetu s americkým vnímáním světa. Velká láska, která přetrvá léta odloučení.

10.01.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá detektivka, poslouchala jsem audioknihu namluvenou panem Čechem. Určitě doporučuji.

09.08.2019 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Tato trilogie byla skvělá ještě lepší než šestidílná Akta Enzo. Časem snad přečtu i Čínské thrillery . Tento autor má co nabídnout , určitě ho doporučuji.

27.10.2021 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Kolik myšlenek se dá vložit do tak malé knížečky.Vytvořila komunitu ujetých lidí,žijících v jednom domě.Moc se neznají,každý má nějaký problém dokud je nepojí starost o malého chlapce.Začnou se na život dívat jinak.

15.03.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Nejdelší a zároveň nejlepší Strike.Vyšetřování zmizení doktorky Margot,byla chytrá,všímavá odhalila vraha a to jí bylo osudné.Co dokáže zvrácená mysl,která je nebezpečná tolik let i Strike je v nebezpečí.

28.02.2023 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Poslouchala jsem audio namluvené v slovenštině, opět návrat zpět. Náhodné vyřešení vraždy prostitutky. Oddělení vražd vyšetřuje opakovaný pokus o vraždu mladé ženy. Od začátku jsem měla tušení kdo zatím stojí. Motiv a pozadí zločinu bylo překvapující. Jak dokážou být zamilované ženy důvěřivé...

17.12.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno dopoledne - strhující příběh. Novomanželka osamocená v novém , ne zrovna přátelském prostředí. Strach ji dovede k činu, který změní její život. Vězení a odtržení od kojence, manžel, který si musí poradit sám. Návrat do normálního života je těžký, ale Linda to zvládne.

23.01.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Bergman s kolegyní Sylvií vyšetřují vraždu v pohraniční vesničce.Sylvie najde spojitost se starou vraždou,která zůstala nevyjasněna.Spojitost je tetování dráčka.Společně se jim podaří případ objasnit.Opět velmi dobré.

01.09.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Příběh dvanáctileté Báry,který je psaný s určitou naivitou dítěte,které nechápe,proč se mu to všechno děje.Model nespokojená,frustrovaná matka,otec ve vleku,který si neshody z manželkou vybíjí na dceři .Starší sestra,které vyhovuji,že ona je ta oblíbená a nemíní sestře s ničím pomoct.Smutný příběh.

16.06.2020 4 z 5