lencin lencin komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Hezké, ale.... Bára i Milada jsou dobře vykreslené a vlastně velmi důvěryhodné a je snadné se s nimi ztotožnit. Ale některé části do sebe prostě nezapadají a jsou nelogické. Příběh se mi líbil a chytl mě za srdce,ale chtělo to nějakou větší revizi textu. Ale na prvotinu dobré,až výborné.

07.11.2018 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Hezký a zajímavý příběh mladé autorky. Popisy Tereziných stavů mi přišly velmi silné. Jen to prolnutí příběhů Marie a Terezy mi tam moc nepasovalo a přišlo mi takové nedovysvětlené.

05.11.2018 4 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Mně se Tíživá láska líbila. Není tak propracovaná ani obsáhlá jako Geniální přítelkyně, ale je to zajímavá sonda do duše a vnitřností Neapole. A hloubka, ta je vzhledem ke krátkosti až obdivuhodná. Líbilo.

02.11.2018 4 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Paměť. Ošidná a zrádná. Chceme ji mít? Nebo raději zapomínat? Silná kniha nutící k zamyšlení.

28.10.2018 4 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Dojemná a smutná je postava majordoma Stevense. Krásně napsaný, silný příběh.

24.10.2018 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Jemné a dojemné, ale nijak výrazné a upřímně nechápu, proč byla kniha tak nadšeně přijímána....

18.10.2018 3 z 5

Pohyblivý písek Pohyblivý písek Henning Mankell

Bilancování a zároveň příběh lidskosti. Dojemné....

16.10.2018 4 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Hezké,ale ne tak dobré jako první příběh komisaře Ratha. Celkově pro mě překvapivě je toto varianta, kdy se mi film líbí víc než kniha.

08.10.2018 4 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Mokrá ryba=nedořešený případ.
Zajímavé. Jiné než filmová série, atmosféra i detaily a spolu s tím i celkový dojem se liší, ale přesto i v této podobě je to výborné.

27.09.2018 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Výborný dystopický příběh. Ta jemnost a smysl pro detail. Hluboce procítěný silný román. Derailní líčení afolescentní psychologie. Nic se neděje a přesto je přítomna velká dávka napětí. Kathy, Ruth a Tommy jsou dárci orgánů.
Ishiguro je mistr detailu. Veliké se odehrává přes malé....

22.08.2018 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Zajímavé. Poutavé. Čtivé. A tak smutné. Krásná kniha o rasismu v nás samých. Předsudky a odsudky.
Ifemelu a Obinze. USA, VB a Nigérie. Láska, rasové otázky a identita. Výborné. Určitě se podívám po další knize této nigerijské autorky.

19.08.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Silný a dojemný příběh. Díky Eleanor a jejímu neobvyklému pohledu na všední dny se nad spoustou situací musíme a můžeme zamyslet trochu jinak.

13.08.2018 5 z 5

Výchova jako dobrodružství - To se v té Přírodní škole učíte na stromech? Výchova jako dobrodružství - To se v té Přírodní škole učíte na stromech? František Tichý

František Tichý je úžasný člověk i pedagog. Vřele doporučuji knihu všem učitelům, studentům pedagogických fakult i rodičům. Mám velké štěstí, že moje mladší dcera na Přírodní škole studuje, a tak mohu i v reálných situacích sledovat, že to není jen šedivá teorie.....

13.08.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Silné a dechberoucí. Líbilo, byť z toho mrazilo. Hlavně z jakési popisnosti a neosobnosti při líčení všech hrůz, které Lina se svým bratrem a matkou během transportu i ve vyhnanství prožívají.
Doporučuji!

21.07.2018 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Líbilo. Moc. Pokračování, plus to, co předcházelo Malince. Zapadlo to do sebe a dávalo lepší smysl. Mnoho námětů k přemýšlení!

21.07.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Za mě zklamání. Jen drogy, špína, korupce. Naděje není žádná. Moderně převyprávěný Mackbeth

16.04.2018 3 z 5

Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Petr Zídek

Bylo to zajímavé,ale nijak oslňující.

03.04.2018 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nevýrazné a hned po přečtení můžete klidně zapomenout!!!

01.04.2018 2 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Po letech návrat k Havlíčkovi i Petrolejovým lampám. I po letech vynikající. Propracované charaktery postav i popisy maloměsta na přelomu 19.a 20. století. Výborné!

27.03.2018 5 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Líbilo. Moc. V některých částech ještě pomalejší než Italské boty, ale místy zase svižné. Bilancování v závěru života a zároveň i snaha o změnu, je-li ještě možná...

26.03.2018 5 z 5