Book.Krys Book.Krys komentáře u knih

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Je to moc krásné a jemné vyprávění psané tak, jak umí vyprávět jen indické duše vyznačující se zvláštní hloubkou. Dojala jsme se na konci. Dojala jsme se na začátku. Je to jedna z nejlepších knih, které se mi v poslední době dostaly do rukou.

28.09.2024 5 z 5

Zimní včely Zimní včely Norbert Scheuer

Krásná forma, kvituju, že je vyprávěn příběh tímto stylem. Moc jsem si čtení užila, i když to bylo smutné.

16.08.2024 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Kniha nebyla špatná, ale hlubší dojem ve mně nezanechala. Téma gashligtingu, kvůli kterému je kniha vyzdvihovaná bylo zpracované už hodněkrát. Mimo jiné Prachettem. To mě bavilo o kapku víc.

07.08.2024 4 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Je to podmanivé a kruté, text je nerytmický a člověk se v jeho slovech cítí nepohodlně, ale tak to má u takových textů být.

04.08.2024 4 z 5

Básně veršem 1907-1960 Básně veršem 1907-1960 Jakub Deml

Vládne slovu, absolutně. Popisuje vtřní pochody nás všech nesmlouvavě a laskavě zároveň. Skláním se nad takovým uměním.

04.08.2024 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Vlastně velmi analyticky popsané dospívání tak, jak jsme se nad ním ještě nezamýšleli, nebo aspoň já. Bravo Giordano, bylo to skvělé.

03.08.2024 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Tahle dáma umí psát strhujícím způsobem i u téhle bichle mi příběh utíkal před očima.

03.08.2024 5 z 5

Moje německá matka Moje německá matka Niklas Frank

Dozvěděla jsem se toho z této knihy hodně. Líbil se mi postoj autora vůči rodičům. Velice střízlivý s ničím se nemazal. Forma knihy mi ale jako celek nevyhovovala, špatně se mi četla.

31.07.2024 3 z 5

Láska za mizerných dní Láska za mizerných dní Ewald Arenz

Klasicka vztahovka o lidech, kterym neni 20. Takze to je osvezujici, najednou mate k tem postavam trochu bliz.

31.07.2024 5 z 5

Gump & Comp. Gump & Comp. Winston Groom

Nevím, nějak mě to nechytlo.

29.07.2024 2 z 5

Dopisy Felici Dopisy Felici Franz Kafka

Bavilo mě nahlédnout do dopisů, které si Felice radši vzala zpátky a schovávala je skoro až do své smrti. Kafka byl hodně svůj, fascinující osobnost. Dopisy baví ale asi i kvůli své bulvárnosti.

29.07.2024 5 z 5

Bretaňské noci Bretaňské noci Jean-Luc Bannalec (p)

Je to příběh bez invence. Nemám ráda knihy, které jsou psané podle mustru a nepřinášejí nic nového.

27.07.2024 1 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Až příliš povrchní. Gró té knihy je, že se jedna mladá žena chce stát dirigentkou, ale nikdo jí nevěří. Věří jen sama sobě. Nakonec se jí to podaří, musí ale překonat pár peripetií souvisejících s muži, bez jejichž peněz by se dirigentkou nemohla stát. Pak to končí.
Přitom by bylo mnohem zajímavější začít vyprávět ten její příběh právě v momentě, kdy diriguje ve velké hale a myslí si, že je na vrcholu. Protože pak už následoval jen strmý pád a popsat jej, by mohlo být psychologicky moc zajímavé. To se nestalo, je to šestáková novelka.

27.07.2024 3 z 5

Les Les Arkadij Strugackij

Skvělá kniha. To je tak osvěžující číst něco tak odvážného, kde nic nedává smysl, ale nakonec vlastně ano. Kde si člověk vymyslí vlastní svět, ale není to fantasy. Autor odkazuje ke Kafkovi. Nesnaží se ho ale napodobit, to nejde. Ale i tak píše dobře a každý si v té jeho alegorii najde něco, co ho pálí.

27.07.2024

Vyhoření Vyhoření Petr Šesták

Šesták odráží v k nize dnešní dobu. Používá zrychlený styl psaní. Poukazuje na povrchnost, a to především tou ekologickou. Vše souvisí se vším. Čtete, přeskakujete stránky, protože je na každé to samé, ale to nevadí. I taková je doba. Je to experiment, který se povedl. Příběhu, který si budete pamatovat, se ale nedočkáte.

26.07.2024 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Kniha má rozhodně své kvality, ale já nejsem cílová skupina. V porovnání s Heřmánkovým údolím, je kniha o dost plošší, postavy jsou mi vzdálenější a připomínají mi svými myšlenkovými pochody dívky z šestákových románů pro náctileté z devadesátek. Ale jak píšu, já nejsem cílvoá skupina, jíž je kniha určena...

26.07.2024 3 z 5

Svobodná: Jak jsem dospívala na konci dějin Svobodná: Jak jsem dospívala na konci dějin Lea Ypi

Lea Ypi píše tuto knihu jako reportér vzpomínající na dětství. Má daleko k románu i klasickým memoárů , protože nemá příběh, nejde do hloubku, neukazuje podstatu lidského bytí. Nepodává ani široký kontext o životě v Albánii. Jde o směsku informací typu "do front jsme místo sebe dávali kameny"...

25.07.2024 4 z 5

Svátek hada Svátek hada Lucie Hlavinková

Ta kniha mě odrazovala svou anotací. Je košatá s prázdná, to nepsal dobrý markeťák.
Ta kniha je ale naštěstí dobrá a mám radost, že jsem ji dostala k narozeninám. Hrdinům jsem držela palce a ještě teď nad jejich počínáním přemýšlím.

15.07.2024 5 z 5

Hella Hella Alena Machoninová

Hezky napsaný a ucelený stručný text o hledaní ženy, o které se toho moc neví. Líbilo.

14.07.2024 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Spousta otázek, spousta pobídek k zamyšlení a žádné odpovědi. Tahle kniha vás nutí si je hledat sami. Každý text čte jinak, v tom je kouzlo téhle knihy.

11.07.2024 5 z 5