cori cori komentáře u knih

Strach Strach Jozef Karika

Tuto knihu jsem četla s velkým očekáváním, vyvolaným ohlasy v médiích, ale docela mě zklamala. Začátek je takový pomalý, hrdina se plácá ve svých fobiích, také mi vadily prstíky, nehtíky, očička a další drastické výjevy. Stejně jsem ani moc nepochopila zdroj toho zla nebo co to bylo? Zelená mlha?
Autor asi nemá rád děti, jelikož se žádné nedočkalo oblevy.
Obyvatele Ružomberku a okolí budou určitě tuto knihu vnímat jinak.

10.01.2017 3 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Ze tří příběhů mě asi nejvíc zaujal příběh Gerdy po mrtvici, o Drakeovi bych nepsala jako o mazánkovi. S Cassandrou musela mít autorka neskutečnou trpělivost. Škoda jen, že už nepíše o svém soukromém životě jak třeba ve Spratkovi.

08.01.2017 3 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Ještě víc akce a bizarnějších situací než v prvním díle. Mařena je super kára. Mýtičtí tvorové devastující pražské památky neměli chybu.

02.01.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Strhující příběh uprchlíků, kteří se snaží nalodit a odplout do bezpečí před postupující Rudou armádou, má nezvyklou formu, kdy střídá kratičké kapitoly vyprávěné z pohledu čtyř hlavních postav. Každý z hrdinů skrývá své temné tajemství a trauma. Autorka dokázala vystihnout jejich psychiku a dilemata, která museli řešit. Přečetla jsem za jeden den.
Trošku nedořešená a možná i pro příběh zbytečná mi přišla jantarová komnata.
Milé překvapení a odkaz na Emilii je čáp pod přebalem knihy. To se povedlo.

02.01.2017 4 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Humorná odpočinková kniha plná hlášek (někdy až moc tlačících na pilu). Nějak mi nesedl Vyvyan, který se na můj vkus až moc chová jako typický geek (zná všechny současné kapely, filmy, seriály, atd) na to, že pochází z 16.století.

01.01.2017 3 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Policejní tým Isaaků je skvělý. Peter je sympaťák. Zápletka hlavního případu s vražedným střepem byla ale docela banální. Znalci Londýna musí chrochtat blahem, když si čtou o místech, která prochodili. Škoda, že se Molly tentokrát moc nezapojovala.

01.01.2017 3 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne a proč vlastně mimozemšťané tímto zdlouhavým způsobem lidstvo likvidují. Hlavní důvod likvidace lidstva mi ale nějak unikl. Z promluvy Vosche jsem ho nepochopila. Autor zase opakuje již zažité schéma: hrdina se nechá kvůli bezpečí ostatních zajmout, ale zbytek týmu neváhá a jde ho osvobodit.
SPOILER: Setkání Cassie a Říše divů bylo dost pohádkové.

01.01.2017 4 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

V druhém díle se hrdinové pohybují hlavně v minule představených časových úsecích Řím Marca Aurelia a Toskánsko roku 1756, nově se objevuje islámský chalifát konce 21.století a také bytost Viktor. Čekala jsem, že časový propletenec bude větší. Toňa je stále velká idealistka, která věří, že se se všemi nepřáteli domluví po dobrém, což se jí vymstí. Autor opět předkládá neuvěřitelné scény (pěstní souboj s mamutem, římská legie přesunující se v koloně škodovek českých turistů v Chorvatsku). Naštěstí se neopakuje lovestory z minulého dílu a Toňa je bez milence. Trochu pohádkové je načasování posledního příchodu Viktora a jeho proměna v ochránce určité skupiny lidí. Věřím, že autor sepíše pokračování, nabízí se třeba střet s imperiální politikou viktoriánské Anglie, jejíž loď byla zmíněná v závěru. A Toňa potřebuje taky chlapa.

30.12.2016 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Originální zpracování pohádky o Popelce se mi líbilo. Původ Cinder je ale jasný od první zmínky o královně, s tím si autorka mohla víc pohrát. Umělá kyborgská noha místo Popelčina střevíčku je fakt síla.

29.12.2016 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Předchozí díl Dědička ohně se mi tedy líbil víc. Zarazila mě proměna Jeřába z bezcitného "ledového" bojovníka na zamilovaného adolescenta. Trochu komické je vlastně i to, že každý druhý v sobě najednou objeví nějaké to magické nadání. Nakonec ho mají skoro všichni až na Chaola. Jsem zvědavá, jak se autorka popasuje se závěrem celé série a jak se do bojů o nadvládu zapojí čarodějnice.

28.12.2016 3 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Úžasně napínavá kniha o muži, který si za všech okolností dokáže zachovat chladnou hlavu, znaalyzovat situaci a vymyslet plán. Přečetla jsem za dva dny. Dost drsné byly scény z vězení i komando v kombinézách a návlecích. Sympatičtí byli dědouškové holiči. Škoda, že nepadlo křestní jméno Rascoe.

27.12.2016 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Sbírka 20 povídek s kratičkým povídáním o pozadí a inspiraci každé z nich. Nejvíc mě zaujaly povídky, v nichž se objevuje nadpřirozený prvek - Ur o přístupu do databáze knih z různých alternativních dimenzí i do novin z budoucnosti, Nekrology - po napsání nekrologu dotyčný umírá, Míle 81 o boji s "mimozemšťanem", mrazilo mě i ze Zlého chlapečka. Nejvtipnější jsou asi Opilé rachejtle. Nedokážu ocenit básně. Pro mě nejméně záživné povídky jsou Premium Harmony, Morálka a Pan Mňamka.

20.12.2016 4 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

V tomto příběhu vypráví Torey o svém selhání, kdy nepoznala týrané dítě. Tentokrát se ale nevěnuje svému soukromému životu. Zaujala mě i linka s kolegyní Julií a jejich rozdílných přístupů k dětem. Chtěla bych se dozvědět víc podrobností o Alence a její kamarádce Mimi. Zarazila mě obálka, na které je blonďatá holčička sedící na školní zdi, což má být Venus, ta však byla černoška.

15.12.2016 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Silo mě tedy vtáhlo do děje více, Turnus je o něco slabší. Příběh Donalda, Anny a Thurmana odehrávající se v rozmezí let 2049 až 2345 vypráví hlavně o tom, jak se z člověka může stát v zájmu přežití rasy masový vrah. Víc se mně líbila retrospektiva o Sólovi v silu 17.

11.12.2016 3 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Autorka se v tomto díle již nestaví do role paní dokonalé, která všechno zvládá bez ztráty kytičky. Nestydí se psát o svých chybách a omylech, i o tom, jak se na Sheilu před lety také vlastně vykašlala. Škoda, že Sheila nešla na vysokou.

05.12.2016 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Autorka se díl od dílu zlepšuje. Dědička ohně je pro mě nejlepší díl série (těším se na čtvrtý). Autorka paralelně popisuje 3 linie - Caelenu ve Wendlynu, kde podstupuje magický výcvik pod vedením víláka Jeřába, čarodějnici Manon Černozobou, která vede výcvik armády vyšlechtěných okřídlených wyvernů, a Chaola, který je v kontaktu s opozicí a generálem Aedionem, a Doriana, který se snaží ovládnou své magické nadání za pomoci léčitelky Sorschy. Parádní jsou scény, kdy se Caelena učí používat svůj oheň a Jeřáb ji pomáhá svou ledovou magií.
Vadilo mi ale skloňování jmen Titus a Abraxos. Jak může někdo (překladatelka?) opakovaně Tita skloňovat jako Titusa?

01.12.2016 4 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Nestačila jsem se divit! Zaujalo mě originální pojetí pekla, kde démoni zotročují asfalťáky. Více než střílečky a bojové akce se mi líbilo vykreslení vztahů mezi žoldáky a jejich vnitřní monology. Samozřejmě super cool hlášky.

28.11.2016 3 z 5

Prízraky na Devíne Prízraky na Devíne Juraj Červenák

Rogan se tentokrát vydává na takovou akční road movie s různými úkoly (Bojnohrad - strigy, Preslava - Milko, Devín - běsy). Tři knížata se ucházejí o Jarunu a dojde k výměnám vládců. Rogan má rozdělanou práci v Devíne, kam se pravděpodobně vrátí v příštím díle. Mojmír je vylíčen jako pěkný padouch. Škoda, že jsme se nedozvěděli víc o Roganově soukromém životě s Miladou, která se jen mihne v epilogu.

16.11.2016 3 z 5

Nebezpečné ženy Nebezpečné ženy * antologie

Sbírka obsahuje 17 povídek, v nichž většinou vystupuje osudová žena, která si vyřizuje účty s milencem, manželem,nebo náhodným mužem, který musí trpět za všechna příkoří, kterých se muži na oné ženě dopustili.
Za nejlepší povídky ovšem považuji ty, v nichž si ženy vyřizují účty mezi sebou. Jedná se o povídky Zrádná vlna (tři sestry a společný muž) a Špatná od přírody (matka x dcera). Špatná nebyla ani povídka o ostřelovačce ve vietnamské džungli (Rendez - vous) a Slabost o cenzorovi, který kontroluje korespondenci vězňů.

13.11.2016 3 z 5

Akční oddechovka s nezničitelnými hrdiny a pražskými reáliemi plná hlášek a sexuální magie. Knihu, která by končila souloží (Kosek + jeho 3 milenky), jsem ještě nečetla.

05.11.2016 3 z 5