uzivatel1190 uzivatel1190 komentáře u knih

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Z knížky jsem byla nadšená, dobře se četla, mám ráda knížky, ve kterých se protínájí názory jednotlivých osob, tady to navíc bylo umocněno pasážemi z deníků Marie psaných v 50. letech. Trochu mě zmátl zvláštní konec, ale i tak se mi knížka opravdu velmi líbila.

27.05.2022 5 z 5

Přerostlá lolitka Přerostlá lolitka Inna Rottová - Mirovská

Čtení na dvě odpoledne, povídky celkem zajímavě psané, ale většinou se zvláštním koncem.

23.05.2022 3 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Nečekala jsem od knížky nic než oddechové čtení, to knížka splnila, historky sluhy Saturnina, ktteré prožil předtím než se stal sluhou jsou psané vtipně, lehce. Pan Jirotka to není, ale i tak mě knížka bavila.

18.05.2022 3 z 5

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Knížku jsem nedočetla, nebavilo mě to celkově, podivné skákání ze zajímavého deníku na novodobé postřehy hlavní hrdinky, které se spíše podobaly výpiskům z enycyklopedie. Velké zklamání.

16.05.2022 2 z 5

Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Anna Novotná

Z knížky jsem byla nadšená, opravdu zajímavě vedené rozhovory se zajímavými lidmi doplněné krásnými fotografie.

16.05.2022 5 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Velmi smutný příběh o ženě a jejím synovi, kteří náhle přišli o partnera a o tátu. Příběh se dobře čte, autorka se vrací v čase, současný život prokládá vzpomínkami, když už se znovu rozhodne, že začne znovu žít, tak to s novým partnerem moc uspěchá a nakonec končí opět sama se svým synem , rodinou a přáteli. Velmi zajímavé a poutavé čtení.

11.05.2022 4 z 5

Tanečnice Tanečnice Michal Šefara

Na knížku jsem se dle recenzí moc těšila a musím říct, že jsem nebyla rozhodně zklamaná, kniha se četla velmi dobře, téma je velmi aktuální, chvílemi až při čtení mrazí, chvílemi jsem si říkala, že čtu červenou knihovnu, ale byla jsem opravdu nadšená. Jedna z knížek, kterou chci vlastnit.

25.04.2022 5 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp Aleš Palán

Knížka je stejně dobrá jako jednička, četla jsem ji postupně mezi jinými knížkami, jsou v ní vtipně pojatá zamyšlení ze života. Ráda se k nim budu vracet, stejně jako ke všemu od tohoto autora.

19.04.2022 5 z 5

Opět jsem byla nadšená, ač jde o rozhovory se ženami, které lecos prožily, tak i přes to jsou plné naděje a toho, že to nevzdávají. Chvílemi jsem i přemýšlela o tom, že přeci není možné takto žít. Knihu si opět pořídím do své knihovny a dám ji k předchozím o samotářích.

19.04.2022 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Pěkný, někdy zbytečně zamotaný motivační příběh o životních změnách, cestě za sebepoznáním, o přehodnocení způsobu života.

24.03.2022 4 z 5

Neviděla jsem tě přicházet Neviděla jsem tě přicházet Hayley Doyle

Přestala jsem číst po pár stránkách, nenadchl mě ani děj a ani styl, kterým je knížka psaná. Kdybych neměla na dovolené co číst a tohle byla jediná knížka, kterou s sebou má, tak to přelouskám, ale s vidinou knížek zajímavějších jsem to nedočetla.

11.03.2022 2 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Na knížku jsem se těšila, no Jirotka to není, ale i tak jsem se velmi bavila, knížka sice nemá nějaký ucelený děj, je to prostě popis prázdnin u děděčka, autor se snaží napodobit styl pana Jirotky. Jako víkendové čtení na chalupu ideální.

11.03.2022 4 z 5

Tajemství tří žen Tajemství tří žen Mária Ďuranová

Nenáročný román o matce a jejích dvou dcerách, z nichž každá má své tajemství. Četlo se to velmi dobře, v ději byly i zajímavé zvraty.

03.03.2022 3 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Dočetla jsem jen díky výzvě, protože autor je o 22 let starší než já, naštěstí knížka je slabá. Povídky jsou trapné, nepobavila mě snad ani jedna, na konci je ,, divadelní hra", u které se přiznám, že jsem četla každé páté slovo a těšila se, až to celé skončí. Bohužel za mě nejhorší, co jsem od tohoto autora četla.

01.03.2022 1 z 5

Město žen Město žen David R. Gillham

Z děje knihy jsem byla nadšená, vtažená do děje. Málokdy si čtu knihy z období války, tato zaujala obálkou. Ukázka toho, že někdy je třeba rozlišit co je dobré a co špatné, bez ohledu na zákony. V knize nechybí vášeň, nebezpečí, zrada, zvrat v ději. Doporučuji.

28.02.2022 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Bohužel zklamání, kniha mě vůbec nenadchla, odložila jsem ji po pár stránkách, strašně zmatečná.

21.02.2022 2 z 5

Uchem jehly Uchem jehly Zbigniew Czendlik

Příjemné čtení, zajímavý hosté, témata rozhovorů nutí k zamyšlení.

08.02.2022 4 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Na knížku jsem se těšila, byla ale maličko zklámáním, velmi zvláštní příběh, ve kterém se skáče v čase, nicméně knížka se dobře četla, vtáhla do děje a čtenář chce vědět jak vše dopadne.

08.02.2022 4 z 5

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Knížka se mi opravdu líbila a zařadila se mezi ty, které chci vlastnit, ne si je jen půjčit v knihovně. Dobře se mi četla, nutila k zamyšlení, opravdu doporučuji.

28.01.2022 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Knížku jsem četla už jako malá, pak jsem ji četla všem svým synovcům a neteřím, pro své děti jsem si musela koupit již nové vydání, to po mně bylo už salátové. Knížka je kouzelná, skoro všechny básničky znám už nazpaměť, rádi se s k ní s nejmladším synem vracíme.

28.01.2022 5 z 5