Lenka276 Lenka276 komentáře u knih

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Kniha je čtivě napsaná, jak to paní Skočílková umí. Hezký příběh, místy ale velmi zdlouhavý. Klidně bych knihu zkrátila a bylo by to fajn.

22.07.2024 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Kniha se mi moc líbila!!! Mělo to nápad, spád, překvapení, city, prostředí psychiatrické léčebny - moc zajímavé téma. Určitě si přečtu další knihy od paní spisovatelky.

24.06.2024 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Musím souhlasit s komentářem níže, příliš zdlouhavé vyprávění ubírá knize na atraktivnosti. Nicméně se jedná o silný příběh, velmi zajímavé téma násilného vysídlování občanů v Tatarsku, převoz na Sibiř. Původně jsem myslela, jak strašně smutný příběh bude, ale kniha je psána s nadsázkou. Moc pěkný příběh.

17.06.2024 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Mé hodnocení je spíše neutrální, určitě zajímavé, nicméně chvílemi nezáživné, stále se opakující problémy, hádky. Obdivuji autorku, že šla s kůží na trh a vše popsala.

28.05.2024 3 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Kniha dala určitě paní autorce spoustu práce, můj dojem po přečtení: vlastně jsem se nedozvěděla nic nového, co by všeobecně o řeholnicích nebylo známo. Jinak pohodové čtení

15.04.2024 3 z 5

Velmi hezky popsané osudy hrdinů na území Sudet, předválečné období, války, odsun Němců. Zajímavé, jen ke konci celkem zdlouhavé.

18.03.2024 4 z 5

Holka statečná: Skutečný příběh Blanky Čílové Holka statečná: Skutečný příběh Blanky Čílové Daniel Polman

Nádherná kniha, u které jsem plakala a to se mi už léta nestalo. Neskutečný příběh o odvaze, morálních zásadách, lidském utrpení, lidské krutosti. Je neuvěřitelné, co dokáže lidská bytost. Souhlasím s komentářem níže, zařadit do povinné četby. Krásně srozumitelně napsané, velká pochvala pana spisovatele. Mám přečteno hodně knih s touto tématikou, ale tato je pro mě momentálně TOP.

30.12.2023 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Já nevím, u všech knih paní Bláhové mám stejný problém: skvělé, zajímavé téma, ale za mě, vždy se z toho stane jakýsi romantický kýč. Popisovány nepodstatné věci a historické události zmíněny okrajově.

06.09.2024 2 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Přiznávám se, že romantické knížky nejsou úplně můj šálek kávy, paní spisovatelka má hodně podobné všechny knihy, romantika ze současnosti a minulosti. Ale určitě příjemná oddychovka.

29.08.2024 3 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Velmi pěkná kniha, za mě nejhezčí co jsem zatím od paní autorky četla. Příběh Hany Podolské, které komunisti zničili celou rodinu. Doporučuji přečíst.

27.08.2024 4 z 5

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Moc hezká kniha, rodinná sága, hlavní postava Albína je vychovávána zlou macechou. Macecha domluví Albíně ženicha Hynka. Hynek není zlý, ale pije. Zkrátka o jednom nelehkém osudu.

27.08.2024 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Stejně pěkná kniha jako první díl, velmi rychle přečteno.

31.07.2024 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezké čtení ze života, mám přečtenou celou sérii, palec nahoru!

31.07.2024 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Tak tato kniha se mi hodně líbila! Klasický Štifter, krásně napsáno, na konci pointa, kterou bych nečekala. Příběh ze zajímavého prostředí nevěstince pro "lepší lidi".

30.07.2024 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příjemný příběh ze sirotčince, láska ošetřovatelky a Žida Jakuba. Přiznávám se, že ke konci už byl příběh na mě moc romantický.

22.07.2024 3 z 5

Krajina roztavených zvonů Krajina roztavených zvonů Jan Štifter

Klasická Štifterovina :-), mozaikový příběh jedné rodiny, z období časů cholery.

22.07.2024 3 z 5

Moc hezky napsáno, pan Dvořák mi jasně vysvětlil, jak dát první pomoc. V knize nechybí důležité informace, vtip, příběhy ze záchranky. Moc zajímavé čtení.

01.07.2024 4 z 5

Unesená Unesená Elizabeth Gilpin

Zajímavé téma, to je prostě Amerika, nezvládám dítě, dám ho na převýchovu do lesa, pak do školy, která je sekta. Za 3 roky se mi dítě konečně vrátí domů. Nechápu americkou mentalitu. Konec knížky mě už moc nebavil, dopodrobna rozebírány rituály, metody ve škole atd.

17.05.2024 2 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter