WEIL WEIL komentáře u knih

Narozeniny světa Narozeniny světa Josef Frais

Frais v této novele zužitkoval své zážitky z prostředí nábytkářského skladu.

Klec plná siláků Klec plná siláků Josef Frais

Složitý vztahy, umocněné dramaty druhé světové války.

Šibík 505 Šibík 505 Josef Frais

Autor sám vystřídal hodně zaměstnání - dělal mezi zedníky, zkoušel to jako brusič, horničil, a pak se dostal k práci redaktora ostravského rozhlasu a vše co nažil tak přetavil do z dnešního pohledu zvláštních próz.

Muži z podzemního kontinentu Muži z podzemního kontinentu Josef Frais

V novele se objevují základní rysy Fraisovy poetiky - spájí realitu s fantazií, humor i sebeironii s vážnou opravdovostí.

Šibraváček Šibraváček František Flos

Ze sociálního i estetického hlediska má tato postava nevýbojný, smířlivý a dost idealistický ráz.

Galerie dobráků Galerie dobráků František Flos

Humorné příběhy ze života venkovských lidí s docela zdařilou kresbou prostředí i postav.

14.10.2011

Čas žít, čas milovat: Historická romance ze 14. století Čas žít, čas milovat: Historická romance ze 14. století Oldřiška Ciprová

Stačilo mi nakouknout a žasl jsem, co vše u nás může vyjít....Jiskra přeskakuje mezi lidmi, co se brali z majetkových důvodů dost těžko...

13.10.2011

Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Zatoulaná královna: Hrdá vdova po Václavu III. Oldřiška Ciprová

Pěkná pohádka, ale realita je krutější a složitější.

A nebe truchlilo A nebe truchlilo Oldřiška Ciprová

Proč by mělo nebe truchlit?
Zajímá vůbec nebe lidská existence? Kdo na to odpoví? Člověk určitě ne.

Považuji za zbytečné číst historické romány, když nemám ani dost času přečíst si historické fakta, kterých o tomhle období není málo.

Tmavomodrý svět Tmavomodrý svět Zdeněk Svěrák

Tak nevím, kdo od koho opisoval.
Anglický pacient že by od Svěráka? To se mi moc nezdá. Ale oni to tvrdí. Film je aktuálně druhým nejdražším filmem v ČR.

Svou úroveň má, úspěchy na mezinárodní scéně ho ale minuly.

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Kniha mě literárně zklamala, ale film se mi líbí dodnes a to hlavně skrz satiru na český prostředí uprostřed 80. let 20. století.

Záskok Záskok Zdeněk Svěrák

Tahle hra je pro mě středem divadla J.C.

Vražda v salonním coupé Vražda v salonním coupé Zdeněk Svěrák

První hra, kterou jsem viděl naživo v podání divadla J.C.

Hospoda Na mýtince Hospoda Na mýtince Zdeněk Svěrák

Další pro mě dobrá hra, tenhle humor vycházející ze známých či povědomých reálií, tak mi sedí.

Němý Bobeš aneb Český Tarzan Němý Bobeš aneb Český Tarzan Zdeněk Svěrák

Hra, která mě pobaví i nyní. Mám ji jak na CD tak i DVD.

Akt Akt Zdeněk Svěrák

Další z her, které jsou pro mě mezi těmi nejlepšími od S+S.

Posel z Liptákova Posel z Liptákova Zdeněk Svěrák

Pro mě asi nejlepší hra z tvůrčí dílny S+S, nadčasová...pochutnal jsem si.

Blaník Blaník Zdeněk Svěrák

Blaník, tahle hra se nikdy moc nehrála, a moc se nepovedla. Tedy mě se to tak jeví.

České nebe České nebe Zdeněk Svěrák

Tak za nějaké století se asi České nebe posune úplně jinam a za milion let asi už nebude.

Cimrman v říši hudby Cimrman v říši hudby Zdeněk Svěrák

Řada fórů se mi dlouho líbila, dneska už moc ne. Asi jsem je slyšel zbytečně mockrát.